صفحه نخست

حضرت معصومه (س) اسوه کامل اخلاق برای زنان جهان است

امام جمعه شهرستان دهگلان با اشاره به جایگاه والای زن در اسلام اظهار داشت: روز ولادت حضرت معصومه (س) که به نام روز دختر نامگذاری شده است فرصت مناسبی برای آشنایی با این بانو به عنوان اسوه کامل اخلاق می باشد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دهگلان، به مناسبت "روز دختر" و با حضور اقشار مختلف مردم و با حضور مسئولین مراسمی در حسینیه رستگاران این شهرستان برگزار شد.

ماموستا یدالله محمدی امام جمعه شهرستان دهگلان ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه (س) به جایگاه والای زن در اسلام اشاره کرد؛ و اظهار داشت: روز ولادت حضرت معصومه (س) که به نام روز دختر نامگذاری شده است فرصت مناسبی برای آشنایی با این بانو به عنوان اسوه کامل اخلاق می باشد.

ماموستا محمدی تصریح کرد: زنان  همچون گوهرهای ارزشمندی هستند که باید جایگاه معنوی خود را حفظ نمایند، تا بتوانند نسلی محمدی برای جامعه پرورش نمایند.

در ادامه حجت الاسلام فرهنگیان، استاد حوزه و دانشگاه "لقمه حلال" را شرط اصلی برای داشتن فرزندانی صالح دانست؛ و تصریح کرد: لقمه اگر حلال باشد، فرزند نیز خوب تربیت می شود.

وی با اشاره به روز ولادت حضرت معصومه(س) اظهار داشت: هیچ دینی به اندازه اسلام برای زنان و دختران احترام  و عزت قائل نشده است.

وی در ادامه احترام به زنان را یکی از بارزترین ویژگی های پیامبر مکرم اسلام (ص) برشمرد و با تأسی حدیثی از رسول خدا (ص)  بیان نمود: هر زنی که به خاطر خدا بر بداخلاقی شوهر صبر نماید از عذاب قبر محفوظ خواهد بود.

جهت عضویت در کانال سروش ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها