صفحه نخست

حفظ استقلال همه جانبه کشور در گرو استفاده و حمایت از کالای ایرانی است + تصاویر

عضو هیات علمی گروه اقتصاد دانشگاه کردستان اظهار کرد: هدف عمده انقلاب رسیدن به استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است که این مهم دال بر استقلال در همه زمینه‌هاست، و حمایت از تولیدات داخلی برای دستیابی به این آرمان است و خروجی آن استقلال سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و ... نصیب جامعه می گردد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ همایش میثاق با عنوان حمایت از کالای ایرانی با شرکت طلایه داران،شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات، مدیران، اصناف، خانواده های معظم شهداء و جانبازان بنا به دعوت ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قروه چهارشنبه بسیتم تیرماه سال جاری در سالن جلسات کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) این شهرستان برگزار گردید.

دکتر حامد قادرزاده عضو هیات علمی گروه اقتصاد دانشگاه کردستان در این همایش اظهار داشت: در خصوص وضعیت اقتصادی خانواده ها و جامعه؛ اگر استفاده بهینه از کالای ایرانی در جامعه عملیاتی شود، سود آن هم نصیب کارگر و هم کارفرما می گردد و اقتصاد کشور نیز پویا خواهد شد .

دکتر قادر زاده گفت: هدف عمده انقلاب رسیدن به استقلال، آزادی وجمهوری اسلامی است که این مهم دال بر استقلال در همه زمینه‌هاست و حمایت از تولیدات داخلی برای دستیابی به این آرمان است و اگر فرمایشات مقام معظم رهبری در ارتباط با استفاده از کالای ایرانی کاربردی شود مملکت ما از بحران های اقتصادی نجات خواهد یافت؛ و خروجی آن استقلال سیاسی، فرهنگی ، اقتصادی و ... نصیب جامعه می گردد.

 وی با استناداتی از آیات قرآن و روایات ائمه معصومین(ع)  در بحث اقتصاد نیز مطالبی را بیان نمودند و گفتند: اقتصاد مقاومتی که جزء مطالبات مقام معظم رهبری است و اگر در کشور اجرایی شود مشکلات اقتصادی در کشور حل خواهد شد و ما باید به دنبال اقتصاد درون نگر باشیم، در غیر این صورت مشکلات اقتصادی،  کشور را با چالش و آسیب های دیگر نیز مواجهه خواهد کرد.

وی با بیان اینکه رکود مهمترین آفت دنیای توسعه یافته است، تصریح کرد: باید مزیت های فرهنگ ساز مصرف کالای ایرانی، چالش های پیش رو ، باید و نبایدهای آن را توصیف کرد؛ چرا که مصرف کالای ایرانی موجب تولید بهتر و بیشتر گردیده و در نتیجه، این امر موجب پویایی و شکوفایی نظام اقتصادی کشور، اصلاح وضعیت معیشتی خانواده ها و کم شدن آمار بیکاری و فقر خواهد شد.

وی در پایان اذعان کرد: اگر مصرف کالای ایرانی ترویج نیابد مشکلات اقتصادی مجددا تشدید و منابع و دارایی‌های کشور در اختیار افراد سودجو قرار می‌گیرد و نظام نامناسب، اقتصاد بسیار غنی و بسیار فقیر به راه می‌افتد و شکاف طبقاتی در جامعه عمیق تر می گردد.

برگزیده ها