صفحه نخست

حجاب در طول همه اعصار و در بسیاری از جوامع نشانه تمدن و فرهیختگی بوده است + تصاویر

حجت الاسلام و المسلمین فاضلیان استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت:در طول همه اعصار و در بسیاری از جوامع حجاب نشانه تمدن و فرهیختگی بوده که در  شکل های گوناگون وجود داشته است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان ؛ همایش عفاف و حجاب شهرستان قروه  روز پنجشنبه بیست و یکم تیرماه سال جاری با شرکت قریب به 1000 نفر از بسیجیان و طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر و با حضور مسئولین این شهرستان در سالن ورزشی 9 دی برگزار گردید.

حجت الاسلام و المسلمین فاضلیان استاد حوزه و دانشگاه در این همایش اظهار نمود: حجاب یکی از ضرورتهای انسانی است که بعنوان یک ارزش برای حفظ عفت عمومی مردان و زنان جامعه وضع شده و خداوند نیز در قرآن کریم در آیات متعدد و خصوصاٌ سوره نور بر آن تاکید فرموده است.

وی تصریح کرد:  در طول همه اعصار و در بسیاری از جوامع حجاب نشانه تمدن و فرهیختگی بوده که در  شکل های گوناگون وجود داشته است، ابتدا باید توجه داشت که فلسفه ی تشریح حجاب برای زن، نه محدود ساختن و پرده نشین کردن او ، بلکه حفظ عفت، متانت و شخصیت و در یک کلمه "مصونیت" اوست.

وی همچنین خاطر نشان کرد: حفظ حریم  حجاب بر مردان نیز به نوعی دیگر واجب گردیده است و آن پوشیدن دیده گان خود بر روی حرام ها است.

در ادامه برنامه گروه دف نوازی بامداد برنامه خود را اجرا نمودند و در پایان مراسم  از بانوان محجبه ادارات و سازمان ها تجلیل به عمل آمد.

برگزیده ها