صفحه نخست

آرامش روحی و روانی جامعه با رعایت عفاف و حجاب امکان پذیر است + تصاویر

حجت الاسلام و المسلمین موسوی زاده مسئول دفتر ستاد امر به معروف ونهی از منکر شهرستان بیجار اظهار داشت: آرامش روحی و روانی جامعه با رعایت عفاف و حجاب امکان پذیر است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان ؛ همایش عفاف و حجاب شهرستان بیجار با شرکت بسیجیان و طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر و با حضور مسئولین این شهرستان در  سالن شهید رحمانی برگزار گردید.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی زاده در حاشیه  این همایش اظهار نمود: حجاب حصار و قلعه ای است که حیائ و عفت را در درون خود جای داده است تا از گزند چشمان ناپاک مصون و محفوظ بدارد و کرامت انسانی در آن تعالی یابد؛  

گرایش به سمت مدگرایی و افراط در خودآرایی و نمایش در مقابل مردان نشأت گرفته از فرهنگ و الگوی غرب است، و این یکی از بزرگترین آسیب ها برای خانواده است که باید یک زن به عنوان محور مدیریت صحیح آن را در اختیار داشته باشد اما با این کار این محوریت منحرف شده  و باعث  فتنه و فساد است .

حجت الاسلام موسوی گفت: اصل حجاب برای زنان از ضروریات دین است و حکم بی اعتنایی به آن حکم بی اعتنایی به سایر تکالیف دین مبین اسلام است.

وی افزود : در اسلام زن هویت  الهی و آسمانی دارد؛ در حالیکه جوامع غربی از زن به عنوان کالای تبلیغی استفاده می نمایند و این توهین به جایگاه والای زن می باشد.

مسئول دفتر ستاد امر به معروف ونهی از منکر شهرستان بیجار در پایان اظهار داشت: آرامش روحی و روانی جامعه با رعایت عفاف و حجاب امکان پذیر است گرچه بعضی افراد به واسطه نداشتن روحیه عزت و اعتماد به نفس برای اقناع خود رو به سوی بی حجابی می آورند ولی تحقیقات به عمل آمده نشانگر آن است که افراد با حجاب به واسطه عدم احساس نیاز به خودنمایی در روابط اجتماعی از آرامش روحی و روانی بالاتری برخوردار هستند.در واقع بی حجابی تشویش های روحی افراد را بیشتر نموده و آرامش روحی آنان را سلب می نماید.

برگزیده ها