صفحه نخست

رسانه ها نباید با بزرگ جلوه دادن برخی مشکلات موجب تزریق ناامیدی در جامعه کنند

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: رسانه‌ها نقش مهمی در جریان آگاه‌سازی و نظارت همگانی در جامعه دارد لذا نباید با بزرگ جلوه دادن برخی مشکلات در کشور موجب تزریق ناامیدی در جامعه شویم.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معرو.ف و نهی از منکر استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی پیش از ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی با جامعه رسانه‌ استان با محوریت «نقش رسانه در تبدیل تهدیدات به فرصت‌ها»، اظهار کرد: رسانه نقش بسیار موثری در مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان دارد.

وی تصریح کرد: امروز این رسانه‌ها هستند که حتی در جنگ اقتصادی نقش ویژه‌ای ایفا می‌کنند و از تاثیرگذاری بسیار زیادی برخوردار هستند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اذعان داشت: رسانه می‌تواند قدرتی برای تهدید و یا فرصت باشد و همواره نقش مهمی در ایجاد تلاطم و یا خاموش کردن تلاطم‌ها ایفا کرده است.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: همه قدرت‌های بزرگ دنیا به قدرت سیاسی، نظامی و غیره تکیه می‌کند اما رسانه خود یک قدرت بزرگی است که همه کشورها به آن تکیه می‌کنند.

وی تصریح کرد: از آنجایی که رسانه‌ها نقش مهمی در تغییر و نهادینه‌کردن فرهنگ‌ها دارد، گاهی رسانه یک خبر کذب را به نوعی شکل می‌دهند که همه باور می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اذعان داشت: نقشی که رسانه می‌تواند در جهت ایجاد تعادل در توسعه هر منطقه و یا کشوری ایفا کند بسیار مهم و تعیین‌کننده است.

حسینی‌شاهرودی حفظ استقلال در رسانه‌ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: در بحث اقتصاد رسانه دولت و خود رسانه‌ها باید در کنار هم با برنامه‌ریزی‌ مناسب گام بردارند.

وی اضافه کرد: رسانه باید با برنامه‌ریزی مناسب برای خود درآمد پایدار ایجاد کند و با این کار بر افزایش سطح استقلال خود بیافزاید.

وی همچنین ضمن اشاره به به اهمیت و جایگاه اطلاع‌رسانی و رسانه به عنوان رکن چهارم دموکراسی، گفت: رسانه‌ها نقش مهمی در جریان آگاه‌سازی و نظارت همگانی در جامعه دارد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: در حوزه رسانه باید به سمت نیازهای امروز جامعه حرکت کرد و محتویاتی تولید شود که بتواند مخاطبین در هر جامعه‌ای را جذب کند.

حسینی‌شاهرودی بر نقد منصفانه در رسانه‌ها را مورد تاکید قرار داد و گفت:  تذکرها و نقدهای سازنده رسانه‌ها، راهگشای مناسبی در انجام وظایف مسوولان دارد.

وی اضافه کرد: رعایت ادب و منصف بودن باید محوریت اصلی رسانه‌ها در نقد از عملکردها باشد.

وی با بیان اینکه مشکلات در جامهه ما وجود دارد، افزود: اما پرداختن زیاد به برخی مسائل به نوعی که همه جامعه را به آن تعمیم داده شود اقدام درستی نیست.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان عنوان کرد: نباید با بزرگ جلوه دادن برخی مشکلات در کشور موجب تزریق ناامیدی در جامعه شویم.

حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه آمریکا تمام تلاش خود را به کار بسته که ایران را به انزوا بکشاند، گفت: با وجود تمام تهدیدات و تلاش‌ها امروز کشور آمریکا در انزوا بوده و ایران در عرصه‌های مختلف پیشتار است.

وی تحلیل درست مسائل روز از سوی رسانه‌ها را ضروری دانست و افزود: در مورد مسائل روز باید با برگزاری نشست‌های مختلفی و با حضور کارشناسان تولید محتوا شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد:‌ جامعه رسانه‌ای کشور امروز بیش از هر زمانی مسوولیت دارند و باید با آگاهی بخشی هرچه بیشتر جامعه زمینه رفع مشکلات را فراهم سازند.

حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه مسوولان باید بدانند اگر می‌خواهند توسعه‌ای شکل بگیرد باید از ظرفیت رسانه‌ها استفاده کنند، گفت:‌ فرهنگ نقدپذیری در بین مسوولان باید ایجاد شود.

برگزیده ها