صفحه نخست

پیاده‌روی اربعین نمایش وحدت اسلامی است

امام جمعه سنندج گفت: پیاده‌روی اربعین نمایش وحدت اسلامی و بهترین فرصت برای تقویت انسجام و همدلی مسلمانان و مقابله با هجمه‌های تفرقه‌انگیز دشمنان اسلام است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار کرد: راهپیمایی اربعین حسینی بهترین ظرفیت برای نشان دادن وحدت جهان اسلام است.

وی تصریح کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی، در راهپیمایی اربعین شهادت امام حسین(ع) نه تنها مسلمانان، بلکه آزادیخواهان جهان حضور پیدا می‌کنند.

امام جمعه سنندج اذعان کرد: دشمنان همواره از این اتحاد و همبستگی می‌هراساند و تمام توان خود را برای ایجاد تفرقه در جهان اسلام بکار می‌گیرند.

وی عنوان کرد: مسلمانان جهان اسلام به امام‌حسین(ع) و اهل‌بیت(ع) ارادت خاصی دارند و با عشق و علاقه در پیاده‌روی بزرگ اربعین حضور پیدا می‌کنند.

ماموستا خدایی اذعان داشت: هر سال به جمعیت عاشقان حسینی و کاروان‌های پیاده‌روی اربعین اضافه می‌شود.

وی پیاده‌روی بزرگ اربعین را نمایش وحدت، برادری و همبستگی مسلمانان دانست و خاطرنشان کرد: این حماسه دینی نمایش وحدت اسلامی و بهترین فرصت برای تقویت انسجام و همدلی شیعه و سنی و مقابله با هجمه‌های تفرقه‌انگیز دشمنان اسلام است.

امام جمعه سنندج در ادامه از صهیونیسم به عنوان بزرگترین دشمن مسلمانان نام برد و افزود: توطئه‌های آنها علیه مسلمانان هرگز پایانی ندارد و صهیونیست‌ها و مشرکین شدیدترین دشمن مسلمانان به حساب می‌آیند.

ماموستا خدایی با یادآوری اینکه دشمنی صهیونیست‌ها با مسلمانان، بسیار ریشه‌دار است، گفت: صهیونیست‌ها غیر از خود هیچ قومی را قبول ندارند.

وی با تاکید براینکه فلسطین از جنگ جهانی اول درگیر استعمار بویژه انگلیس شد و از آن روز تاکنون مورد ظلم قرار گرفته است، اذعان داشت: در آن زمان یهودیان  8 درصد جمعیت فلسطین را تشکیل می‌دادند و ۹۲ درصد جمعیت آن مسلمانان بودند.

وی خاطرنشان کرد: با وجود بیشتر بودن جمعیت مسلمانان استعمارگران در همان زمان این جمعیت کم از یهودیان را به رسمیت شناختند و به آنها خودمختاری دادند.

وی در پایان گفت: تنها راه نجات فلسطین و بیت‌المقدس به عنوان نخستین قبله مسلمانان اتحاد و همبستگی در جهان اسلام است.

برگزیده ها