صفحه نخست

جهاد امروز در سنگر علم و دانش، مبارزه با ابتذالات فرهنگی است

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: جهاد امروز در سنگر علم و دانش، مبارزه با ابتذالات فرهنگی است لذا هرکدام از ماکوتاهی کنیم باید پاسخگو باشیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان، محمود الله‌مرادی ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی روسا، نهادهای نمایندگی، حراست و معاونین فرهنگی دانشجویی دانشگاه‌های استان و شهرستان‌های تابعه با موضوع راه‌اندازی شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در محل دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مسائلی که امروزه  گریبان‌گیر آن شده‌ایم، فضای مجازی است چراکه دشمنان دین و انقلاب درصدد نابودی ارزش‌های انسانی و شکستن حرمت‌هایی هستند که میان آحاد جامعه خصوصا خانواده‌های ایرانی وجود دارد.

وی با بیان اینکه دشمنان نظام و اسلام برای رسیدن به اهداف شوم خود نقش خود را بر ترویج  برهنگی جامعه قرار داده‌اند، افزود: دشمنان ما بنیان خانواده را هدف قرار داده و خانواده را بهترین فضا برای تزلزل ارزش‌های دینی و اسلامی در نظر گرفته‌اند.  

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: جهاد امروز در سنگر علم و دانش،  مبارزه با ابتذالات فرهنگی است لذا هرکدام از ماکوتاهی کنیم باید پاسخگو باشیم.

الله‌مرادی به نقش اساتید، مسوولین امر و نهادهای حمایتی در دانشگاه‌ها در ترویج فریضتین امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و یادآور شد: ما به دنبال کارهای سلبی نیستیم لذا هدف ما اشاعه کارهای فرهنگی در اجرای این فریضتین است، هیچ‌کس در جامعه به دنبال مچ‌گیری نیست چراکه همه فرزندان ما هستند و طبق رسالت خود باید نسل جوان را از مشکلاتی که تهدیدشان می‌کند مصون داریم.

الله‌مرادی  تاکید کرد: تلاش ما بر این است که مسوولین  و دانشجویان مجری ترویج فریضتین امر به معروف و نهی از منکر باشند.

وی جلوگیری از اشاعه فساد در محیط اداری و دانشگاهی را ضروری عنوان کرد و گفت: باید زمینه معروفات در  جامعه فراهم شود به همه  سمت و سوی مدیریت آرامش و ترویج معروفات سوق داده شوند و ریشه فساد و منکرات خشکانده شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، مسؤولیت‌پذیری، صیانت از اموال و سرمایه‌های عمومی، رعایت حرمت اشخاص، الگوی حجاب و عفاف، تقویت روحیه تحمل و مدارا، همزیستی مسالمت آمیز را از معروفات اعلام کرد و افزود: اساتید و مدیران دانشگاهی باید به شاعه معروفات و نهی از منکرات اهتمام ورزند

وی با بیان اینکه ما آمر به معروفی نمی‌خواهیم که خود  آمر به منکر باشد، افزود: بهترین افرادی که خود هدایتگر، زمینه‌ساز و  آمر به معروف باشند در سطح دانشگاه‌ها برای ترویج این امر باید انتخاب شوند.

برگزیده ها