صفحه نخست

نقش آموزش و پرورش در جهت مأنوس شدن هر چه بیشتر دانش‌آموزان با قرآن و نماز مهم است

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان؛ مدیرکل آموزش وپروش کردستان در نشست ستاد اقامه نماز و شورای قرآن استان در سنندج ،اظهارداشت: موضوع نماز و قرآن و اهمیت آن در دستگاه تعلیم و تربیت بسیار حایز اهمیت است و با تاکید بر زمینه‌سازی و ایجاد بستر مناسب جهت مأنوس شدن هر چه بیشتر دانش‌آموزان با قرآن و نماز، نقش آموزش و پرورش را در این راستا مهم ذکرکرد.

 وی با اشاره به ابلاغ دستور العمل وزارتی در خصوص نماز،افزود: دستورالعمل وزارتی در خصوص نماز نشان دهنده اهمیت آموزش و پرورش به موضوع نماز است  ونماز خود به تنهایی کلاس درس، تربیت و نوعی آموزش است.

مدیرکل آموزش وپروش کردستان اذعان کرد: تمام شئونات فرد نمازگزار تحت تاثیر عمل وی قرار می‌گیرد.

 وی در ادامه افزود: اقدامات حوزه اقامه نماز آموزش و پرورش کردستان در سال‌های گذشته مطلوب ارزیابی کرد .

 قربانی با اشاره به برگزاری پیش اجلاسیه‌های نماز در سطح استان، خواستار هماهنگی، برنامه‌ریزی و تمهید مقدمات برای برگزاری کیفی، کارآمد و موثر این برنامه‌ها شد.

 وی در ادامه  با بیان نقش فرهنگیان در اجرای فریضه نماز افزود: نقش فرهنگیان را در اجرای فریضه نماز را مهم است و باید از هر امری که زمینه ساز و تشویق دانش‌آموزان برای اقامه نماز می‌شود، حمایت کنیم.

 مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در پایان خواستار نظارت بر فعالیت واحد‌های اداری و آموزشی و همراهی مدارس در ارزیابی اقدامات شد و خاطرنشا ن کرد: در برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه نماز نیز باید همکاری لازم با ستاد اقامه نمازدر استان انجام شود.

برگزیده ها