صفحه نخست

لزوم ارائه برنامه‌های راهبردی برای ترویج معروفات

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کردستان گفت: ارائه برنامه‌های راهبردی و مشخص نمودن وظایف هر کدام از دستگاه‌ها نقش مهمی در تحقق اهداف و جلوگیری از موازی‌کاری در احیا و ترویج فریضه‌های الهی امر به معروف و نهی از منکر دارد.

به گزارش روابط عمومی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، حسن بابایی در جلسه معاونت سازمان‌های نظامی و قضایی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در سالن جلسات ستاد، اظهار کرد: باید اثربخشی برنامه‌ها و آسیب‌شناسی‌های لازم در مورد دلیل عملیاتی نشدن و یا کم‌اثر بودن برخی اقدامات در سطح استان انجام شود تا با رفع موانع و مشکلات به توفیقات بیشتری در این حوزه دست پیدا کنیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کردستان با بیان اینکه در سال گذشته در حوزه ترویج امر به معروف و نهی از منکر حرکت‌های خوبی انجام شده که تاثیرات آن را در کاهش میزان ورود به زندان‌ها به خوبی می‌توان مشاهده کرد، افزود: میزان ورود به زندان‌های استان در سال 88 براساس آمار بالا بود.

به گفته بابایی، این آمار با گذشت پنج سال و گستردگی جرائم در سال 92 نه تنها افزایش نداشته بلکه کاهش داشته و این نشانه تاثیرگذاری برنامه‌های فرهنگی و اقدامات پیشگیرانه است.

وی از کاهش 33 درصدی بازگشت مجدد زندانیان آزاد شده در سال گذشته خبر داد و بیان داشت: برگزاری کلاس‌های مختلف دینی و قرآنی در سطح زندان‌ها نقش بسزایی در کاهش بازگشت مجدد زندانیان بعد از آزادی بوده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کردستان از فعالیت‌های فرماندهی انتظامی کردستان در زمینه ایجاد نظم و امنیت قدردانی کرد و گفت: باید با آگاه‌سازی و ارائه آموزش‌های لازم روش‌های پیشگیرانه را برای کنترل آسیب‌ها و جرایم استان در پیش بگیریم.

به گفته بابایی، رعایت اصول پیشگیری و تقویت نظارت‌های اجتماعی نقش مهمی در ارتقاء وضعیت امنیتی و انتظامی استان دارد.

برگزیده ها