صفحه نخست

ماندگاری قیام عاشورا‌ به دلیل قرارگرفتن در قالب امر به معروف و نهی از منکر است

 

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قروه گفت: جلوه‌گری قیام امام حسین(ع) و ماندگاری آن به واسطه قرار گرفتن در قالب امر به معروف و نهی از منکر است.

به گزارش روابط عمومی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، حجت‌الاسلام صفرعلی احیا اظهار کرد: اصل قیام امام حسین(ع) برای احیای یک یا دو فریضه خاص نبود، بلکه در قالب فریضه امر به معروف و نهی از منکر تمامی ابعاد این دین الهی را احیا کرد.

وی با بیان اینکه اصل این قیام برای از بین بردن حکومت ظلم بود، خاطرنشان کرد: حکومت ظالم زمینه‌ساز تمامی انحرافات فکری، اخلاقی و دینی جامعه است و لذا مقابله با آن در حقیقت احیای اسلام از طریق عمل به امر به معروف و نهی از منکر بود که امام حسین(ع) به خوبی به آن عمل کردند. احیا افزود: امر به معروف و نهی از منکر چتری است که تمامی فرایض اسلامی را در بر می‌گیرد.

امام جمعه قروه با تاکید بر استفاده از تمامی ابزارهای تاثیرگذار در زمینه احیای این واجب الهی، تصریح کرد: امر به نیکی‌ها و بازداشتن از بدی‌ها از هیچ فرد مسلمانی ساقط نیست و هر کس در پست و مقام و جایگاهی باید با عمل به آن ضمن احیای این فریضه، حکومت اسلامی را در طی کردن مسیر رشد و تعالی یاری دهد.

وی افزود: این فرایض حاوی بایدها و نبایدهای اسلامی است و نباید با ارشاد و راهنمایی اشتباه گرفته شود و فرد فرد جامعه نسبت به این رسالت دینی احساس وظیفه و دین کنند.

به گفته رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قروه ، نظام جمهوری اسلامی برای احیای حاکمیت دینی و توسعه و ترویج ارزش‌های اسلامی، نیازمند احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است که تذکر لسانی از راهکارهای احیای آن به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه اگر همه افراد خود را موظف به تذکر دادن می‌دانستند، وضعیت بسیار بهتری نسبت به اکنون در جامعه حاکم بود، گفت: برخورد نامناسب عده‌ای به عنوان آمران معروف و ناهیان منکر در گذشته نباید موجب شود که کسی نسبت به این دو فریضه کوتاهی کند.

امام جمعه قروه یکی از فعالیت‌های ارزنده این ستاد در شهرستان را مصداق‌یابی معروف و منکر و به‌روزرسانی آن عنوان کرد و گفت: این فریضه دارای حیطه بسیار گسترده‌ای است که تمامی ابعاد اسلام را در برمی‌گیرد و از این رو آن را نباید منحصر به چند عمل و محدوده‌های خاص دانست.

احیا افزود: یکی از مصداق‌یابی‌های بارز در این راستا بررسی راهکارهای تحقق شعارهای سال است که توسط مقام معظم رهبری اعلام می‌شود. رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قروه در پایان با اشاره به منکرات دنیای مجازی، خاطرنشان کرد: باید در برابر این منکرات، معروفات فضای مجازی برای جوانان تبیین شود.

برگزیده ها