صفحه نخست

ارائه آموزش‌های کسب و کار و رعایت شئونات اسلامی به اصناف

مدیر اماکن ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان از آموزش بازاریان و کسبه استان در زمینه کسب و کار و رعایت شئونات اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، علی نظری در جلسه معاونت تشکل‌های مردمی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در سنندج با انتقاد از انجام برخی کارهای فرهنگی در سطح این استان، اظهار داشت: نمود و اثرگذاری برخی کارهای فرهنگی در سطح جامعه نمایان نیست و اثرات منفی آنها در کردستان به اماکن سرازیر می‌شود.

وی با اشاره به ارائه آموزش‌های کسب و کار و ملزومات جامعه به اصناف، اضافه کرد: جمع‌آوری لباس‌های زیر زنانه از ویترین‌ها و اجباری کردن فروش آنها توسط خانم‌ها را از جمله اقداماتی دانست که در سطح استان انجام شده است.

مدیر اماکن ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان به فعالیت 73 هزار واحد صنفی در سطح استان اشاره کرد و ادامه داد: اگر تمامی موارد دینی و ملاحظات اسلامی به کسبه و بازار انتقال یابد می‌توانیم در راستای نهادینه کردن امر به معروف و نهی ازمنکر در میان این قشر گام‌های اساسی را برداریم.

وی بر لزوم علمی‌کردن مصوبات جلسات و مباحث مطرح شده در جلسات تأکید کرد و گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری اصل تذکر لسانی است.

رئیس پلیس اماکن انتظامی کردستان با اشاره به اینکه اقداماتی در مدیریت اماکن انجام شده است، افزود: با این اقدامات انجام شده نتایج مثبت آن قابل مشاهده است.

نظری تصریح کرد: کنسرت‌های موسیقی در سال‌های گذشته در سطح استان برگزار می‌شد که نه تنها بار فرهنگی آن چنانی نداشت و متناسب با آداب و رسوم و فرهنگ کردستان نبود بلکه مشکلاتی را نیز به بار آورد.

رئیس پلیس اماکن انتظامی کردستان اضافه کرد: پوشش لباس کردی مطابق موازین اسلامی است اما متاسفانه در مراسمات مختلف از لباس‌هایی استفاده می‌شود که با فرهنگ این مردم همخوانی ندارد.

نظری در پایان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون وضعیت تالارهای استان به گونه‌ای ساماندهی شده است که مردم بیشترین همکاری را با اماکن دارند.

برگزیده ها