صفحه نخست

جشنواره حجاب و عفاف در سنندج برگزار می‌شود

مسئول امور بانوان ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان از برگزاری جشنواره حجاب و عفاف در سنندج خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، سیده آذر موسوی در جلسه امور بانوان که با حضور مشاوران فرمانداری و ادارات استان کردستان در سالن جلسات ستاد احیا برگزار شد اظهار کرد: توجه به احیا و انجام فریضتین الهی امر به معروف و نهی از منکر از شاخصه‌های مهم در راستای مقابله با هجمه‌های فکری و نرم دشمنان است که باید مورد توجه خانواده‌ها قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه شرعی و عمومی است و خداوند کسانی را که در راستای احیای این فریضتین الهی گام بر می‌دارند را جزو راستگاران قرار داده است.

مسئول امور بانوان ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان اظهار کرد: در شرایط کنونی که دشمن با شبکه‌های ماهواره‌ای و رسانه‌های مختلف بنیان خانواده‌ها را هدف قرار داده است، نیاز به احیا و ترویج فریضتین الهی امر به معروف و نهی از منکر از هر زمانی بیشتر احساس می‌شود.

موسوی مدیریت بر رسانه‌های داخلی را از دیگر وظایف مادران در خانواده عنوان کرد و بیان داشت: عدم مدیریت صحیح بر خوراک‌های رسانه‌ای موجب سرازیر شدن بار اطلاعاتی نامفید بر فرزندان و تاثیرات نامطلوب بر آنان می‌شود.

وی با بیان اینکه با تهاجم فرهنگی دشمن نباید ساده برخورد کرد، خاطرنشان کرد: باید با بصیرت‌افزایی و درک صحیح از تاثیرات این تهاجم با آن مقابله کرد.

مسئول امور بانوان ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان افزود: باید با هوشیاری برای مقابله با هجمه نرم و شبیخون فرهنگی که رهبر معظم انقلاب چندین سال است مردم و مسئولان را نسبت به تاثیرات مخرب آن هشدار می‌دهد برنامه و راهکارهای علمی و عملیاتی داشته باشیم.

وی ارائه راهکارهای لازم به منظور بسط و گسترش فریضتین امر به معروف و نهی از منکر را ضروری دانست و افزود: شما به عنوان نماینده خانم‌های شاغل در ادارات باید نسبت به اهمیت احیای این فرائض دینی شناخت کافی داشته باشید و بستر را برای ترویج آن فراهم کنید.

موسوی بر تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر بانوان در ادارات تاکید کرد و گفت: پرداخت به مباحث مهمی همچون اهمیت حجاب و عفاف در این شوراها و ارائه راهکارهای لازم برای توجه بیش از پیش به این مهم امری ضروری است.

وی از برگزاری جشنواره حجاب و عفاف به عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه امور بانوان ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان نام برد و گفت: برگزاری هرچه محتوایی و کیفی این جشنواره نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و تعامل و همفکری بانوان شاغل در ادارات است.

به گفته مسئول امور بانوان ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان، ارائه راهکارهای علمی و قابل عملیاتی شدن به منظور ارتقا هرچه بیشتر سطح جشنواره از سوی نمایندگان بانوان در ادارات می‌تواند بستری برای تحقق اهداف در این حوزه باشد.

وی بر شناسایی مصادیق امر به معروف و نهی از منکر نیز تاکید کرد و گفت: شناخت کافی از مصادیق این فریضتین الهی مسیر را برای تحقق اهداف هموار می‌کند چراکه گاهی عدم شناخت کافی موجب انجام برخی اعمال منکر در جامعه می‌شود.

برگزیده ها