صفحه نخست

بی‌تفاوتی به بدحجابی تسهیل ترویج این پدیده شوم است

 

امام جمعه دلبران گفت: بی‌تفاوتی نسبت به بدحجابی افراد در جامعه زمینه‌ساز تسهیل در ترویج این پدیده شوم است که باید زمینه برخورد با این افراد در ادارات فراهم شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، حجت‌الاسلام مهدی فیض‌کرمیان در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر قروه، گفت: یکی از اموری که در برخی مراکز به چشم می‌خورد ملاطفت با افراد بدحجاب است که این امر خود به ترویج این پدیده کمک می‌کند.

وی با انتقاد از مسئولین و کارکنانی که در برخی ادارات با تسهیل امور افراد بدحجاب آنان را به افراد با پوشش مناسب ترجیح می‌دهند، گفت: یکی از مواردی که در امر به معروف و نهی از منکر بر آن تاکید شده است، این است که باید در عمل از فرد هنجارشکن اکراه خود را نشان دهیم.

امام جمعه دلبران با بیان اینکه امروز بدحجابی به معضلی بزرگ در جامعه تبدیل شده است، گفت: دستگاه‌های دولتی باید مقابله با این معضل را از خود شروع کرده و با تدبیر و برنامه‌ریزی به نتیجه برسند.

فیض‌کرمیان از بی‌توجهی به امر به معروف و نهی از منکر در اماکن عمومی گلایه کرد و خواستار آن شد که این فریضه در جامعه پررنگ شود. وی ماه مبارک رمضان را فرصتی ارزنده برای احیا و ترویج این فریضه برشمرد.

به گفته فیض‌کرمیان، همه مؤمنان در بازداشتن افراد از ارتکاب گناهان و زیر پا نهادن ارزش‌های الهی، متعهد و مسئولند. وی خاطرنشان کرد: عمل به این مسئولیت الهی ـ انسانی بر همه کس واجب است و در صورت کوتاهی باید در انتظار خواری این جهان و کیفر دردناک سرای دیگر بود.

امام جمعه دلبران با اشاره به اینکه بنیاد تمدن اسلامی بر دوش همه انسان‌های مؤمن قرار دارد و مردم همه در حفظ ارزش‌های الهی مسئولند، تصریح کرد: زیر پا نهادن بخشی از این ارزش‌ها توسط یک فرد، هر چند امری بسیار کوچک جلوه می‌کند، اما به تدریج بر بنای استوار جامعه اسلامی ضربه می‌زند و سعادت و آرامش دیگران را نیز از بین می‌برد.

وی تاکید کرد: در جامعه کنونی با پیشرفت امکانات ارتباطی از قبیل اینترنت، رسانه‌های صوتی و تصویری هر روز فرهنگ اسلامی بیشتر در معرض تهاجم فرهنگی قرار گرفته است و عدم آمادگی کافی در جوانان برای مقابله با این هجمه های فرهنگی، آسیب‌پذیری آنان را بالا برده است.

امام جمعه دلبران افزود: با ورود جوانان به عرصه‌های جدید باید به امر به معروف نگرشی کاربردی‌تر صورت گیرد و اکنون که غرب با ترویج انواع مدها و پوشش‌ها و گویش‌ها سعی در ترویج و توسعه بی‌دینی و اباحه‌گری دارد، امر به معروف می‌تواند ابزاری کارآمد در مقابله با آن باشد.

وی در پایان تصریح کرد: آگاهی‌بخشی و بالا بردن سطح معرفت عمومی جامعه در خصوص اهمیت و اجرای این فریضه الهی، یکی از عوامل مؤثر در تحقق این دستور الهی و از جایگاه والایی برخوردار است.

برگزیده ها