صفحه نخست

دوره‌های آموزشی درباره مضرات استفاده از ماهواره برگزار می‌شود

فرمانده منطقه انتظامی قروه گفت: دوره‌های آموزشی فرهنگ‌سازی درباره مضرات استفاده از ماهواره در مساجد و مدارس در این شهرستان در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، رضا رمضانی در نشست ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر که در فرمانداری قروه برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین رویکردهای نیروی انتظامی تعامل با مردم است و به همین دلیل بیشترین ارتباط را با مردم داراست.

وی با اشاره به شعار سال، برنامه‌ریزی فرهنگی را مهم‌ترین ابزار در راستای اجرای برنامه‌های انتظامی برشمرد و افزود: یکی از مهم‌ترین مباحث فرهنگی، مقابله با تجهیزات دریافت ماهواره است.

این مسئول از نیروی انتظامی به عنوان مسئول اول مقابله با این ابزار ضدفرهنگی یاد کرد و اظهار داشت: در این راستا آنچه که موجب دلگرمی ماموران انتظامی شده، فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان مبنی بر مدیریت جهادی در فرهنگ است.

وی گفت: امسال با رشد 15 درصدی کشفیات تجهیزات دریافت ماهواره در قروه در مقایسه با سال گذشته مواجه بوده‌ایم.

رمضانی یکی از برنامه‌های موثر در این راستا را فرهنگ‌سازی درباره مضرات استفاده از ماهواره اعلام کرد و ابراز داشت: به همین منظور دوره‌های آموزشی در مساجد و مدارس در این زمینه و نیز استفاده از فضای مجازی برگزار شده که استقبال مردم از این دوره‌ها بسیار چشمگیر بوده است.

وی یکی از تاثیرات ماهواره در جامعه را ترویج بدحجابی اعلام و تصریح کرد: تبلیغات ماهواره در این راستا از اقدامت انتظامی پیشی گرفته است که باید زمینه کاهش این تاثیر شوم با تذکر لسانی فراهم گردد.

فرمانده انتظامی منطقه قروه برخورد قاطعانه با تهیه و توزیع‌کنندگان مشروبات الکلی را از دیگر اقدامات این نیرو برشمرد و گفت: در این راستا هم با تولید و واردات این مشروبات مقابله می‌شود و هم با توزیع آن مبارزه انجام می‌گیرد.

تذکر به افراد بدحجاب و بی‌حجاب، هنجارشکنان اجتماعی، اراذل و اوباش ، مزاحمین خیابانی کنترل تفرجگاه‌ها از دیگر اقداماتی بود که فرمانده انتظامی منطقه قروه به آن اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اقدامات کنترل قلیان‌سراهاست که در تلاش هستیم برخورد با متخلفان فراگیرتر شود.

وی در ادامه با اشاره به تمهیدات لازم در آستانه ماه مبارک رمضان، گفت: نظارت جدی بر اماکن عرضه غذا، مبارزه با روزه‌خواری در ملأ عام با انجام گشت‌زنی‌های منظم به ویژه در تفرجگاه‌ها و نیز اجرای طرح تذکر لسانی در مقابله با مظاهر علنی فساد از جمله این برنامه‌هاست.

این مسئول در پایان بر لزوم بهره‌گیری از وصایای مرتبط با امر به معروف و نهی از منکر شهدا در برنامه‌های فرهنگی و ترویج آن تأکید کرد و خواستار معرفی این شهدا به عنوان شهدای شاخص این فریضه الهی شد.

برگزیده ها