صفحه نخست

امر به معروف و نهی از منکر باید از سر رحمت مومنانه باشد

فرماندار قروه گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید از سر رحمت مومنانه باشد و تنها به وظیفه صرف اداری تکیه نشود.

به گزارش روابط عمومی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان محمد شرفبیانی در نشست اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قروه در فرمانداری اظهار داشت: عدم امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به دلیل برخی اقدامات قهری و سلبی بوده است.

وی با تاکید بر لزوم تصمیم‌گیری ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر شهرستان، در این راستا گفت: باید احساس لازم در مردم ایجاد شود که آمر به معروف و ناهی از منکر دلسوز آنان است و از روی محبت و علاقه است که آنان را دعوت به امور خیر می‌کند و از منکرات باز می‌دارد.

فرماندار قروه با بیان اینکه در قرآن کریم نیز شیوه امر به معروف و نهی از منکر، شیوه‌ای مبتنی بر لطف و محبت است، خاطرنشان کرد: تا زمانی که جامعه به این باور نرسد، مقاومت‌هایی در آن دیده می‌شود.

وی ظرافت امر به معروف و نهی از منکر را یادآور شد و افزود: مسئولین باید با درک ظرافت این فریضه الهی آن را به مردم انتقال دهند. به گفته فرماندار قروه امر به معروف و نهی از منکر باید از سر رحمت مومنانه باشد و تنها به وظیفه صرف اداری تکیه نشود.

شرفبیانی داشتن علم و معرفت نسبت به این واجب الهی در کنار دارا بودن شرایط عمومی آن را یادآور شد و گفت: آمران به معروف و ناهیان از منکر باید با شناخت کامل نسبت به ادای این فریضه عمل کنند تا سخن آنان در مردم تاثیر داشته و برایشان قابل پذیرش باشد.

وی افزود: باید با در نظر داشتن احتمال تاثیر مثبت امر به معروف و نهی از منکر، نسبت به آن اقدام کرد.

به گفته فرماندار قروه، برنامه اقامه نماز جماعت در ایام ماه مبارک رمضان در پارک رضوان این شهر، گامی مهم در راستای تقویت این رکن دین است که باید اهتمام ویژه‌ای نسبت به آن صورت گیرد.

شرفبیانی از برگزاری کارگاه اخلاق کارگزاران در دهه اول ماه رمضان خبر داد و گفت: توجیه مبلغین درباره راهکارهای تقویت این فریضه برای اجرا در ماه مبارک رمضان از دیگر اقداماتی است که اجرایی می‌شود.

وی در ادامه بر نقش دانشگاه در تقویت ارزش‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از برنامه‌هایی که در زمینه ترویج حجاب و عفاف در جامعه انجام خواهد شد، تجلیل از بانوان محجبه شاغل در ادارات است.

 معاون ادارات و کارخانجات ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر قروه هم در این نشست از تشکیل 40 شورا در ادارات و کارخانجات این شهرستان خبر داد و افزود: تمامی کارکنان ادارات و نهادها هم در کارگاه‌های آموزشی شرکت و درباره وظایف خود در قبال این فریضه توجیه شده‌اند.

محمد کریمی‌پناه از اجرای طرح یاوران معروف در 70 مدرسه شهرستان نیز خبر داد و اظهار داشت: 16 جلسه مرتبط با این طرح در آموزش و پرورش قروه برگزار شده است.

به گفته وی، مصادیق امر به معروف و نهی از منکر در ادارات شناسایی و در صدد اجرایی کردن برنامه‌های مرتبط با آن هستیم.

برگزیده ها