صفحه نخست

عدم توجه به امر به معروف جامعه را به لجن می‌کشد

امام جمعه موقت سنندج امر به معروف و نهی از منکر را یک تکلیف الهی عنوان کرد و گفت: اگر به این دو قطب دینی توجه کافی نشود جامعه به لجن کشیده می‌شود و همه در قبال این تکلیف الهی مسئول هستند.

به گزارش روابط عمومی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، ماموستا امین راستی در مراسم تجلیل از ایثارگران قوه قضائیه استان کردستان در سنندج اظهار کرد: عده‌ای در راستای احیای دین اسلام و استمرار این حرکت الهی جان خود را فدا کردند و عده‌ای نیز در این مسیر تمام زندگی خود را وقف کرده‌اند.

به گفته امام جمعه موقت سنندج، شهید بهشتی از جمله کسانی بود که در مقابل دو جریان تحجر واپس‌گرایی که اندیشه‌های امام راحل را نمی‌پذیرفتند و شریعت و دین را به عنوان یک برنامه جامع زندگی بشری قبول نداشتند، ایستادگی کرد.

وی اضافه کرد: در تمامی ابعاد زندگی اعم از اقتصادی، اجتماعی و سیاسی تمامی مسائل در شریعت اسلام قابل استخراج و استنباط است و شهید بهشتی توانست تمامی معادلات سیاستمداران در دنیا که اعتقاد داشتند دین اسلام نمی‌تواند حکومت بکند را برهم زد.

ماموستا راستی گفت: دشمنان دین اسلام و علی‌الخصوص استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی به خوبی می‌دانند دین اسلام دین حکومتی است و می‌تواند تمامی نیازهای بشری را تامین کند و به همین خاطر آن را خطری بزرگ برای خود احساس می‌کنند و آنها برای مقابله با این دین الهی یک روز طالبان و القاعده، یک روز سلفیت و امروز داعش را درست کرده‌اند.

امام جمعه موقت سنندج افزود: این گروه‌ها که همگی آنها مولود استکبار و صهیونیست هستند با نام اسلام سر مردم را ذبح کرده و با آن فوتبال بازی می‌کنند و این جز مخالفت با دین خدا و تخریب چهره دین اسلام چیز دیگری به دنبال ندارد.

ماموستا راستی گفت: داعشی که امروز با نااسلام در صدد تخریب چهره دین اسلام هستند مولود استکبار جهانی است که هیچ ارتباطی به اهل سنت ندارد بلکه آنها می‌خواهند از حاکمیت قرآن و دین اسلام بر جهان جلوگیری کنند.

وی خاطرنشان کرد: آنها این گروه‌ها را برای ضربه‌زدن به دین اسلام درست می‌کنند در صورتی که خداوند وعده داده است که تا قیامت از دین اسلام حفاظت خواهد کرد و به همین دلیل تاکنون این دشمنان نتوانسته‌اند کاری از پیش ببرند.

ماموستا راستی دین اسلام را پیشرو در تمامی مسائل بشریت دانست که برای تمامی نیازهای فطرت انسان برنامه دارد و گفت: سازمان ملل منشور حقوق بشر را تدوین کرده و این در صورتی است که یک‌هزار و 400 سال پیش دین اسلام حقوق بشر به مردم اعلام کرده است.

وی حکومت اسلامی ایران را به یک کشتی توصیف کرد که ناخدای آن رهبری جامع‌الشرایط است که می‌تواند آن را به ساحل نجات هدایت کند.

امام جمعه موقت سنندج در پایان امر به معروف و نهی از منکر را یک تکلیف الهی عنوان کرد و گفت: اگر به این دو قطب دینی توجه کافی نشود جامعه به لجن کشیده می‌شود و همه در قبال این تکلیف الهی مسئول هستند.

برگزیده ها