صفحه نخست

برخوردهای کریمانه را باید آموزش داد تا جامعه ای اسلامی و سالم داشته باشیم

 

حجت الاسلام و المسلمین عاصمی از قضات شهرستان بیجار گفت: برخوردهای کریمانه برکات زیادی دارد و باید آن را آموزش داد تا جامعه ای اسلامی و سالم داشت.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، حجت الاسلام و المسلمین عاصمی در کارگاه آموزشی ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بیجار در شرکت مخابرات فرمودند در ماده 3 قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر گفته شده است امر به معروف و نهی از منکر ناظر به رفتاری است که علنی بوده و بدون تجسس مشخص باشد . خداوند در قران (سوره حجرات آیه 20)می فرماید :در کار دیگران تجسس نکنید.بعضی اوقات تجسس بسیاری از مسائل را بر هم می زند و نتیجه بسیار بدی در پی خواهد داشت در امر به معروف و نهی از منکر اصل بر این است که تجسس نکنید پسر و دختری را می بینید نمی دانید چه رابطه ای دارند وقتی نمی دانید نپرسید مقام معظم رهبری به کوه های اطراف تهران برای کوه پیمایی رفته بودند، با دختر و پسری برخورد می کنند که به لحاظ ظاهری، وضع نامناسبی داشتند.

آنها به یکباره در مقابل حضرت آقا قرار گرفتند و فرصت جمع و جور کردن و رسیدگی به وضع ظاهری خودشان را نداشتند؛ از رفتار آنها مشخص بود که خیلی ترسیده و این طور به نظر می رسید که آنها تصور می کردند که الآن آقا دستور دستگیری آنها را فوری صادر خواهد کرد.

اما حضرت آقا فرمود: بد نیست صیغه محرمیتی هم بین شما برقرار شود و شما با هم ازدواج کنید. آقا به آنها پیشنهاد داد که اگر مایل بودید در فلان تاریخ بیایید، و من هم آمادگی دارم که شخصا خطبه عقد شما را بخوانم. آن دو خداحافظی کردند و طبق قرار همراه خانواده خود در همان تاریخ به محضر ایشان رسیدند.

آقا هم خطبه عقد آن دو را جاری کردند. با برخورد کریمانه ایشان این دو جوان، مسیر زندگی خود را تغییر دادند. آن دختر غیر محجبه به یک دختر محجبه و معنوی و آن پسر هم به یک جوان مذهبی مبدل شدند. این شیوه برخورد یک مرجع می باشد شیوه های برخورد اسلامی را یاد بگیریم تذکر لسانی وظیفه همه است منکری را دیدید تذکر بدهید و بروید اینگونه شما وظیفه شرعی خود را انجام داده اید.

 

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان کلیک کنید

برگزیده ها