صفحه نخست

نظارت بر خدمت به مردم در ادارات سبب جلوگیری از انحرافات می‌شود

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: نظارت بر خدمت به مردم در ادارات سبب جلوگیری از انحرافات و مشکلات می‌شود و این در دایره امر به معروف و نهی از منکر قرار می‌گیرد که خداوند آن را بر بندگان خود واجب کرده است.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، محمود الله‌مرادی در دیدار با مسوولان و کارکنان بانک قوامین استان کردستان در سنندج، اظهار کرد: مشارکت بانک قوامین در برنامه‌های اثرگذار استان شایسته تقدیر است.

وی تصریح کرد: نکته‌ای که در خدمت برای انسان‌ها لذت‌بخش است که اگر به آن توجه شود در دوران بازنشستگی هیچ فردی پشیمان نخواهد شد و شاید پشیمانی این باشد که چرا به اندازه آنچه می‌توانسته است، به مردم خدمت نکرده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان تصریح کرد: ما باید افتخار کنیم در نظامی خدمت می‌کنیم که تمام دنیا روبروی ما ایستاده است، چون روی اعتقاداتمان ایستاده‌ایم و آنها می‌خواهند ما را از مسیر منحرف نمایند.

وی افزود: اگر مدیران در هر جایگاهی قرار بگیرند، زمانی که از خدمت فارغ می‌شوند اگر رعایت کرده باشند و چشم‌پاک و دست‌پاک بوده باشند، مطمئنا خداوند هیچ وقت آنها را گرفتار نخواهد کرد و یا در زمان مشکلات، آنان را نجات خواهد داد.

الله‌مرادی تاکید کرد: در صورتی که مسؤولان، مسوولیت را امانت فرض کنند هیچ وقت خیانت در امانت صورت نمی‌گیرد و تمام تلاش و توان خود را در راه خدمت به خلق‌الله بکار می‌گیرند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: نظارت بر خدمت به مردم در ادارات سبب جلوگیری از انحرافات و مشکلات می‌شود و این در دایره امر به معروف و نهی از منکر قرار می‌گیرد که خداوند آن را بر بندگان خود واجب کرده است.

وی اظهار داشت: افرادی که قانونمند هستند و در راستای خدمت به مردم و رضایت خداوند تلاش می‌کنند نباید از نظارت و تذکر ناراحت شوند چون این افراد همواره زیرسوال بوده و مورد مواخذه قرار می‌گیرند.

وی افزود: بانک­ها می‌توانند با کمک به موقع به افرادی که بخاطر برخی مشکلات گرفتار شده‌اند، آنان را از قرار گرفتن در مسیر ربا و یا خدای ناکرده کارهای ناصواب دیگر دور نمایند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان عنوان کرد: امروز کمترین جوسازی علیه بانک قوامین است لذا باید این جایگاه حفظ شود و آن را ارتقا داد و حتی اگر یک نفر از مجموعه این بانک مرتکب اشتباهی شد باید از درون خود مجموعه به آن تذکر داد و آن را از اشتباهات نهی کرد.

الله‌مرادی گفت: امر به معروف به معنای آن است که قدرت «نه» گفتن به برخی پیشنهادات خارج از شرع و قوانین داشته باشیم و نهی از منکر نیز در جایی است که باید جلو کارهای نادرست را گرفت و آن هم با داشتن جسارت و شجاعت میسر است.

وی در پایان تاکید کرد: بانک‌ها باید در کنار اینکه کار اقتصادی می‌کنند نباید از کارهای فرهنگی غفلت کنند و نسبت به ارزش‌ها و دستورات دین بی‌توجهی صورت بگیرد کما اینکه در مجموعه بانک قوامین این مهم رعایت می‌شود.

 

 

 

 

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان کلیک کنید

برگزیده ها