صفحه نخست

احیا و ترویج امر‌به‌معروف و نهی‌از‌منکر همواره نیازمند برگزاری دوره‌های آموزشی است

استاندار کردستان با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر باید به یک وجدان عمومی تبدیل شود، گفت: احیا و ترویج امر‌به‌معروف و نهی‌از‌منکر همواره نیازمند برگزاری دوره‌های آموزشی است.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، عبدالمحمد زاهدی در دوره آموزشی عرضی توجیهی معاونان و مدیران واحدهای ستادهای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان که با حضور مدیرکل بازرسی و نظارت ستاد مرکز در سالن پیامبر اعظم استانداری برگزار شد، اظهار کرد: وقتی امر به معروف و نهی از منکر سخن می‌گوییم باید بدانیم این فریضتین الهی چه چیزی است و چگونه احیا می‌شود.

وی از آموزش به عنوان یکی از مهم‌ترین مباحث در این حوزه نام برد و گفت: باید با آموزش خود را به روزرسانی کنیم تا بتوانیم به اهداف مد نظر در این حوزه دست یابیم.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی امربه معروف و نهی از منکر اقدامی پسندیده و ارزشمند و تأثیرگذار در ترویج امر به معروف و نهی از منکر است و چگونگی احیا و ترویج امر به معروف و نهی از منکر همواره نیازمند برگزاری دوره‌های آموزشی است.

زاهدی در ادامه از انسان به عنوان موجودی پیچیده نام برد و گفت: انسان در طول تاریخ زندگی خود با توجه به توانمندی‌هایی که خداوند به او داده، شناخت بسیار بالایی از وجوه مختلف هستی پیدا کرده است.

وی افزود: پیشرفت گسترده علم و فناوری و دسترسی انسان به ابزارهای مهم برای کشف اسرار خلقت به وسیله همین تفکر انسان به دست آمده است.

استاندار کردستان با بیان اینکه انسان‌ها هر زمانی که به دنبال شناخت خود رفته‌اند هرچه به میزان شناختشان افزوده شده متوجه شده‌اند موجودی بسیار پیچیده و عجیب هستند، خاطرنشان کرد: انسان‌ها موجودات بسیار پیچیده و عجیب و دارای عمق زیادی هستند که شاید شناخت تمام ابعاد وجودی آنها تا قیامت هم امکان پذیر نباشد.

زاهدی تصریح کرد: موضوع امر به معروف و نهی از منکر به صورت مستقیم به انسان، رفتار و افکارش ارتباط دارد و امر به معروف کردن با عمل انسان ارتباط دارد.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر مستقیماً با افکار و رفتار انسان ارتباط دارد، اظهار کرد: فریضتین امر به معروف و نهی از منکر همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند باید به وجدان عمومی جامعه تبدیل شود.

به گفته زاهدی، امر به معروف و نهی از منکر از واجباتی است که در تمام ادیان الهی به آن تاکید شده و این مهم مورد قبول بوده است.

استاندار کردستان افزود: امر به معروف و نهی از منکر باید به یک واجدان عمومی تبدیل شود، یعنی جامعه از یک عمل معروف شاد و خوشحال و از یک عمل منکر بدحال شوند.

زاهدی تبدیل وجدان‌های فردی به وجدان عمومی را کاری دشوار دانست و اضافه کرد: اینکه بخواهیم این فریضه را به یک وجدان جمعی تبدیل کنیم کار سنگین و دشواری است که نیازمند ورود و نقش‌ آفرینی همه بخش‌ها و آحاد مردم دارد.

وی افزود: زمانی که 90 درصد از جمعیت هر جامعه‌ای نسبت به موضوع و عملی حساسیت پیدا کند 10 درصد باقی‌مانده نیز خود به خود همراه خواهند شد.

استاندار کردستان از دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان به عنوان یکی از پای کارترین مسؤولان در بحث احیا و ترویج امر به معروف نام برد و گفت: دبیر ستاد امر به معروف با انگیزه و پشتکار بالا امور مربوط به ستاد امر به معروف را دنبال می‌کنند که واقعاً قابل تقدیر است.

زاهدی در پایان با اشاره به انتخاب کردستان به عنوان یکی از استان‌های موفق کشور در بحث احیا فریضه امر به معروف و نهی از منکر گفت: کسب این جایگاه علاوه بر تلاش مسؤولان و متولیان امر به دلیل ویژگی‌های مثبت مردم این منطقه است.

 

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان کلیک کنید

برگزیده ها