صفحه نخست

دستگاه‌های اداری امر به معروف و نهی از منکر را یک وظیفه شرعی ببینند

 

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: مهم‌ترین انتظار ما از دستگاه‌های اداری این است که امر به معروف و نهی از منکر را نه به عنوان یک وظیفه اداری، بلکه به عنوان وظیفه‌ای شرعی ببینند.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، محمود الله‌مرادی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سنندج که در فرمانداری سنندج برگزار شد، اظهار کرد: به دلیل ابلاغی که از طریق ستاد مرکز صورت گرفت امر به معروف شهرستان سنندج با ستاد استانی ادغام شده است.

وی تصریح کرد: البته این ادغام به معنی حذف کامل ستاد شهرستانی نبوده و تمام اقدامات و برنامه‌های آن به صورت کامل و با همان گستردگی در قالب جدیدی با حذف دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دنبال می شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با بیان اینکه اقدامات زیادی در راستای فراگیرکردن امر به معروف و نهی از منکر در سطح شهرستان و استان برگزار می‌شود، گفت: اینکه با وجود تمام این اقدامات هنوز با مشکلاتی در بحث امر به معروف و نهی از منکر در جامعه مواجه هستیم گستردگی توطئه‌های دشمنان در سطح بالا است.

الله‌مرادی از شبکه‌های ماهواره‌ای و اینترنتی و غیره فضای دارای تهدید و فرصت نام برد و اظهار کرد: متاسفانه عدم وجود فرهنگ استفاده از این شبکه‌ها موجب شده این بستر بیش از اینکه فرصتی برای کاربران باشد به تهدید برای اقشار مردم تبدیل شده است.

وی در ادامه از خانواده‌ به عنوان مهم‌ترین کانون و نهادهای اجتماعی در هر جامعه‌ای نام برد و افزود: خانواده بهترین ظرفیت و مکان برای درمان بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی است که امروز دامن جامعه را گرفته است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با بیان اینکه مهم‌ترین اولویت در حوزه امر به معروف و نهی از منکر تلاش در راستای تحکیم پایه‌های کانون خانواده‌ها در جامعه است، خاطرنشان کرد: اعتقاد ما در حوزه امر به معروف و نهی از منکر توسعه اقدامات و برنامه‌های فرهنگی است و این مهم از گذشته تا به امروز همواره مورد تاکید ستاد بوده است.

کار سلبی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر اثری ندارد

الله‌مرادی با تاکید برای اینکه امروز کار سلبی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر اثری نخواهد داشت، اضافه کرد: باید با انجام اقدامات فرهنگی بستر را برای آشنا کردن جوانان با اهمیت و ضرورت این فریضتین الهی فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین انتظار ما از دستگاه‌های اداری این است که امر به معروف و نهی از منکر را نه به عنوان یک وظیفه اداری بلکه به عنوان وظیفه‌ای شرعی ببینند و تمام توان خود را در راستای ترویج و نهادینه کردن این فریضتین الهی به کار بگیرند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با بیان اینکه نگرش به امر به معروف و نهی از منکر باید یک وظیفه دینی، شرعی و انقلابی باشد، گفت: باید این امر مهم در تمام زوایای زندگی انسان نمود داشته باشد.

الله‌مرادی گفت: متاسفانه با وجود تمام اقداماتی که در زمینه ترویج و احیای امر به معروف و نهی از منکر صورت می‌گیرد در این حوزه با مشکلاتی مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر تنها به مسئله حجاب و عفاف خلاصه نمی‌شود، اظهار کرد: این فریضتین الهی که از واجبات دینی ما است باید در تمام زوایای زندگی فردی و اجتماعی نمود پیدا کرده و در راستای توسعه هرچه بیشتر آن تلاش شود.

وی به برگزاری برخی برنامه‌ها و نادیده گرفتن شئونات اسلامی در آنها اشاره کرد و افزود: با برگزاری کنسرت‌ها در سطح استان مخالف نیستیم، ولی نباید اجازه دهیم که عدم مدیریت درست برگزاری این برنامه‌ها موجب بی‌توجهی به ارزش‌های اسلامی و انجام برخی منکرات شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با بیان اینکه در اجرای این دو فریضه الهی دنبال مچ‌گیری نیستیم، گفت: باید در برنامه‌های فرهنگی که در سطح شهر برگزار می‌شود چارچوب‌های دینی به صورت ویژه رعایت شود و اجازه بی‌توجهی به آنها داده نشود.

الله‌مرادی خواستار نظارت هرچه بیشتر بر نحوه برگزاری برنامه‌های فرهنگی به ویژه کنسرت‌ها در سنندج شد و اظهار داشت: نباید اجازه داد برای صرف برگزاری یک کار فرهنگی، زمینه برخی مسائل فراهم شود که ارزش‌های اسلامی و انقلاب ما را زیرسوال می‌برد.

وی در پایان توجه جدی به تشکیل و فعال‌سازی شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در سطح شهرستان را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: باید از افراد شاخص و تاثیرگذار به عنوان اعضای شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در سطح استان استفاده شود تا اثرگذاری لازم را داشته باشد.

 

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان کلیک کنید

برگزیده ها