صفحه نخست

امر به معروف و نهی از منکر یک مسأله اجتماعی است

 

 

رئیس شورای اسلامی شهرستان سنندج گفت: امر به معروف و نهی از منکر یک مسأله اجتماعی است و چون اعضای شورا از بطن جامعه هستند، لذا مسؤولیت آنها در قبال این امر دینی سنگین‌تر است.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، جلال شریعتی در جلسه فوق‌العاده شورای اسلامی شهر سنندج با محوریت امر به معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: بحث امر به معروف و نهی از منکر یک مسأله دستوری برای انسان‌های مسلمان است که در کنار سایر واجبات دین قرار دارد.

به گفته رئیس شورای اسلامی شهر سنندج، اگر کسی به امر به معروف و نهی از منکر اعتقادی نداشته باشد، در واقع می‌توان گفت که به‌راحتی یکی از ارکان دین را کنار گذاشته است.

وی تصریح کرد: انجام درست وظایف و صیانت از مسوولیت در راستای امر به معروف و نهی از منکر است که اعضای شورای شهر تلاش دارند وظایف خود در خدمت به مردم را به درستی انجام دهند.

شریعتی افزود: امر به معروف و نهی از منکر یک مسأله اجتماعی است و چون اعضای شورا از بطن جامعه هستند لذا مسوولیت آنها در قبال این امر دینی سنگین‌تر است.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج گفت: نظارت بر اجرای قانون و مصوبات یکی از مهم‌ترین وظایف شوراست که در راستای امر به معروف و نهی از منکر قرار دارد.

این مسؤول تاکید داشت: قوی‌کردن بعد نظارتی، از انحراف در اجرای قانون جلوگیری می‌کند که امید است بتوانیم در این بخش به عنوان مهم‌ترین وظیفه شورا، موفق عمل کنیم.

شریعتی در پایان گفت: امر به معروف و نهی از منکر جدای از اینکه یک بحث دینی است، مسأله‌ای اجتماعی نیز هست که اگر به‌درستی انجام شود، تبعات مثبت آن در بهتر شدن جامعه اثرگذار خواهد بود.

 

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان کلیک کنید.

برگزیده ها