صفحه نخست

لزوم تبدیل امر به معروف و نهی از منکر به یک فرهنگ فراگیر در جامعه

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید به یک فرهنگ فراگیر در جامعه تبدیل شود و همه مردم به نحوی خود را در گسترش و اجرای این فریضتین وظیفه‌مند بدانند.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، محمود الله‌مرادی در جلسه فوق‌العاده شورای شهر سنندج که با موضوع امر به معروف و نهی از منکر در محل سالن جلسات شورا برگزار شد، اظهار کرد:‌ متاسفانه امروز موضوع امر به معروف و نهی از منکر به واسطه برخی رفتارها در گذشته، از دیدگاه بسیاری از مردم در بحث حجاب خلاصه شده است.

وی خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر در تمام بخش‌های زندگی اجتماعی، فردی، فرهنگی و امنیتی انسان‌ها نمود دارد و باید مورد توجه قرار گیرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان اضافه کرد: بحث امر به معروف و نهی از منکر خاص یک سازمان و دستگاه نیست بلکه باید این فریضتین را به یک فرهنگ همگانی در جامعه فراگیر کنیم.

الله مرادی تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر را باید در جزئی‌ترین چیزها در زندگی خود شروع کنیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان در ادامه برگزاری همایش‌ تجلیل از کارگران فقیر در هفته بسیج و تجلیل از پارکبانان به عنوان یک اقدام فرهنگی و ارزشمند شورا و شهرداری نام برد و اظهار کرد: برگزاری این مراسمات از اهمیت بالایی برخوردار است و باید بیشتر به این سمت رفت که کارگران هم دیده شوند.

وی تأکید کرد: مدیرانی که با دردهای مردم آشنایی داشته باشند می‌توانند در عرصه عمل به خوبی خود را نشان دهند چون وضعیت اقتصادی همه افراد در جامعه یکسان نیست لذا نباید همه را به یک چشم دید.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان تصریح کرد: مسوولیت‌ها امانت‌های الهی هستند و اگر انسان می‌خواهد مسوولیت خود را با رضایت خدا گره بزند، باید تنها هدفش خدمت صادقانه به مردم و کسب رضای الهی باشد.

وی اضافه کرد: آسیب‌هایی که در جامعه وجود دارد، حاصل بی‌توجهی به دستورات الهی، عدم رعایت قانون و بی‌توجهی به فرامین بزرگان دین و نظام است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: با عنوان این دو فریضه الهی در جامعه، اذهان متوجه بدحجابی و بی‌حجابی می‌شود، هر چند این موارد یک اصل است و باید از گسترش آنها جلوگیری کرد، اما نابرابری، تبعیض و فقر از بدترین منکراتی است که نباید آنها را نادیده گرفت.

الله‌مرادی با تأکید بر اینکه ترویج و نهادینه‌کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر باید از قالب کارهای روتین اداری خارج شود، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید به یک فرهنگ فراگیر در جامعه تبدیل شود و همه مردم به نحوی خود را در گسترش و اجرای این فریضتین وظیفه‌مند بدانند و تلاش کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان در ادامه مسأله نظارت و تذکر را مهم دانست و اضافه کرد: تذکر باید خیرخواهانه باشد نه تخریب‌گر چون تذکرات خیرخواهانه‌ موثر است و نتایج مثبت به دنبال دارد.

وی در پایان گفت: اعضای شورای شهر نیز باید بحث نظارت‌ را جدی بگیرند و خط قرمزهایی برای خود تعیین کنند و براساس این خط قرمزها حرکت کنند.

 

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان کلیک کنید

برگزیده ها