صفحه نخست

روش جاری دستگاه‌ها به عنوان کار در حوزه امر به معروف و نهی منکر قلمداد نشود

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: روش جاری در دستگاه‌ها را نباید به عنوان کار در حوزه امر به معروف قلمداد کرد چون امر به معروف و نهی از منکر وظیفه دینی و شرعی هر فرد مسلمانی است.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، محمودالله‌ مرادی در جلسه مدیریت تولیدی و اقتصادی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در سنندج، اظهار کرد: برخی اوقات تصور بر این است که امر به معروف تنها خواندن نماز و رعایت حجاب است.

وی تصریح کرد: ادای نماز و رعایت حجاب از واجبات دین اسلام است و قرارگیری در دایره مسلمانی در گرو رعایت و اجرای دستورات اسلامی است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان خاطرنشان کرد: در زمینه ترویج فریضتین امر به معروف و نهی از منکر اشکالاتی در جامعه وجود دارد که برخی مسوولان به آن تلنگر امام راحل که فرمودند باید ستادی برای این مهم تشکیل شود توجه نکردند و اهمیت این مهم که پایه تمام کارهای خوب است فراموش شده است.

الله‌مرادی با بیان اینکه احیا و ترویج و نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر خاص یک دستگاه و تشکل نیست و باید همه در این راستا اهتمام داشته باشند، اضافه کرد: این فریضتین الهی باید در زندگی انسان‌ها جاری و ساری باشد که البته ترویج کارهای خوب و منع از کارهای بد در کشورهای خارجی نیز وجود دارد.

وی اضافه کرد: البته برگزاری جلسات در حوزه امر به معروف و نهی از منکر باید نتیجه و بازخورد داشته باشد، چرا که برگزای جلسات بدون نتیجه و خروجی تنها صرف وقت و هزینه بوده و نوعی منکر است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با تاکید براینکه تمام دستگاه‌ها و بخش‌ها در زمینه امر به معروف و نهی از منکر تلاش و فعالیت می‌کنند، گفت: تهدیدات و هجمه‌‌های دشمنان علیه اسلام و نظام ما بسیار زیاد بوده و برای مقابله با آنها نیاز به کار جدی و برنامه‌ریزی هدفمند در این عرصه داریم.

الله‌مرادی خاطرنشان کرد: زمانی که مقام معظم رهبری بحث تهاجم فرهنگی را عنوان کردند عده‌ای آن را توهم دانستند، اما گذشت زمان مشخص کرد که رهبر فرزانه و آینده‌شناس کشور ما به خوبی آینده را دیدند و هشدارهای لازم را دادند.

وی گفت: روش جاری در دستگاه‌ها را نباید به عنوان کار در حوزه امر به معروف قلمداد کرد چون امر به معروف و نهی از منکر وظیفه دینی و شرعی هر فرد مسلمانی است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان به مصادیق امر به معروف و نهی از منکر در ادارات اشاره کرد و اظهار داشت: رزق حلال، مصرف بهینه، شفاف‌سازی و صداقت در گفتار و عمل و تکریم ارباب رجوع از مصادیق معروف در بدنه ادارات است که باید این موارد تقویت شوند.

الله‌مرادی با بیان اینکه نظارت دقیق مهم‌ترین اولویت در این حوزه است، خاطرنشان کرد: پارتی بازی، رشوه‌خواری، اسراف، قانون‌گریزی، عدم انظباط اداری و مشروعیت گریزی از مصادیق منکر در ادارات است که باید با این موارد برخورد شود.

 

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان کلیک کنید

برگزیده ها