صفحه نخست

انقلاب اسلامی بر سه رکن اسلام ،مردم و رهبری تکیه داشت

 

حجت و الاسلام و المسلمین مرادی امام جمعه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بیجار با تبریک آغاز دهه ی فجر گفتند:انقلاب اسلامی بر سه رکن اسلام، مردم و رهبری تکیه داشت.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان ، حجت‌الاسلام و المسلمین مرادی در مراسم بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی که در مسجد امام حسن مجتبی (ع) در شهرک پردیس بیجار با همت مسئول دفتر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بیجار حجت الاسلام موسوی زاده برگزار گردید اظهار کرد: اولین رکنی که انقلاب اسلامی برای رسیدن به پیروزی بر آن تکیه داشت اسلام بود.

حجت الاسلام مرادی گفت: در دنیا انقلاب هایی رخ داده است اما با توجه به اینکه این انقلاب ها دین محور نبوده اند به مرور زمان مورد فراموشی قرار گرفته اند اما انقلاب اسلامی ایران که محرک حرکت آن، اسلام بود و اسلام باعث حضور مردم در خیابان ها و رونق روز افزون انقلاب اسلامی شد تا به پیروزی رسید .

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر بیجار گفت: این دین است که باعث می شود انسان جانش را در کف دستش بگذارد و در مقابل تیر مستقیم دشمن بایستد اگر تفکر و اندیشه الهی نبود انقلاب اسلامی به پیروزی نمی رسید چون انسان برای نان حاضر نمی شد کشته شود.

حجت الاسلام مرادی در ادامه گفت: رکن دوم انقلاب اسلامی مردم بودند و انقلاب ما یک انقلاب مردمی بود و پیکره جامعه پای انقلاب ایستادند از همه گروه ها و همه ی اقشار روحانیت ،دانشگاه ،بازاریان ، کشاورزان و.... و همه و همه برای پیروزی انقلاب متحد شدند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر بیجار گفت: سومین رکن انقلاب رهبری بودند که پیوند دهنده این دو رکن بود. ما در خیلی از کشورهای مسلمانان می بینیم که به خاطر دین انقلاب کردندو شعار دینی دادند اما بعد از انقلاب همه انقلابیون به وسیله افراد بی دین بازداشت و محاکمه شدند مدیریت و رهبری انقلاب ما شخصیتی بودند که وجودشان دین و هم مردم برای او عزیز بودند و هم او برای مردم، رمز موفقیت انقلاب ما این بود.

در پایان مراسم نیز به فعالان عرصه قرآنی جوایز نفیسی اهداء گردید.

 

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان کلیک کنید

برگزیده ها