صفحه نخست

انقلاب اسلامی اساس لیبرالیسم را شکست

نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان : انقلاب اسلامی اساس لیبرالیسم را شکست، قرآن را به صحنه آورد و دین را در رأس قرار داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، آیت‌الله سید محمد حسینی‌شاهرودی در همایش تخصصی طلایه‌داران، یاوران و یادآوران امر به معروف و نهی از منکر کردستان که در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد، اظهار کرد: ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه امری ضروری و رسالتی همگانی است.

وی خاطرنشان کرد: گاهی تاثیر و ضرر انجام عمل منکری مانند خوردن چیزی که برای سلامت انسان بد است تنها به خود شخص باز می‌گردد اما تاثیرات و زیان برخی منکرات متوجه کل جامعه و بشریت می‌شود.

نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان از قرآن به عنوان بهترین راهنما برای انسان‌ها نام برد و گفت: قرآن کتاب و الگویی است که برای تمام انسان‌ها در طول تاریخ برنامه دارد و حرکت در مسیر آن تنها راه نجات انسان و بهترین معروفات است.

حسینی‌شاهرودی در ادامه ضمن گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب گفت: انقلاب اسلامی ایران در شرایطی به پیروزی رسید که همه مردم از وضعیتی که بر کشور حاکم بودند ناراحت بودند.

وی با بیان اینکه قبل از انقلاب نامی از خدا و اسلام باقیمانده نمانده بود، گفت: اگر هم اسمی از خدا برده می‌شد باید می‌گفتند خدا، شاه و میهن و دین رفته‌رفته داشت کاملا از جامعه حذف می‌شد.

نماینده ولی فقیه در کردستان تصریح کرد: حکامی که معتقد بودند که خدا را باید از زندگی بشر خارج کرد با هم متحد شده بودند و در چنین شرایط خفقانی امام راحل آمد و این بازی را بهم زد.

حسینی‌شاهرودی خاطرنشان کرد: بنیان‌گذار انقلاب اسلامی در نقطه مقابل ایده کمونیست که دین را افیون می‌دانست اسلام را به متن جامعه آورد و دین را حاکم کرد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی اساس لیبرالیسم را شکست گفت: انقلاب اسلامی قرآن را به صحنه آورد و دین را در راس قرار داد و همین امر موجب شد که دشمنان در طول 38 سال از عمر این نظام هیچگاه دست از مقابله با آن بر ندارند.

به گفته نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان، تا زمانی که نظام توان و قدرتی نداشته باشد، استکبار کاری با آن ندارند، اما به محض اینکه اقتدار و استقلال حکومتی را می‌بینند با تمام توان به مقابله با آن می‌پردازد.

حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه تا قبل از پیروزی انقلاب بزرگترین منکر در کشور ما و حتی جهان این بود که خدا و اسلام حذف و آنچه منکر بود رفته رفته بر جامعه حاکم می‌شد افزود: انقلاب ما در چنین شرایطی به رهبری امام راحل و پشتوانه مردمی شکل گرفت و منکرات را حذف و ارزش‌ها را بار دیگر احیا کرد.

وی با تاکید بر اینکه دشمنی‌ با چنین نظام الهی که نقطه مقابل اندیشه‌های اسلام‌ستیزی بود طبیعی است، اظهار کرد: دشمنان از هر مسیری برای ضربه زدن به انقلاب ورود پیدا کرده‌اند، اما چون خدا خواسته، نظام اسلامی ایران در داخل و خارج کشور قدرتی عظیم پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: آمریکا برای ضربه زدن به انقلاب از هر راهی وارد شد، ولی هیچ غلطی نتوانست بکند و نظام ایران اسلامی با اقتدار و استقلال روبه جلو حرکت می‌کند.

نماینده ولی فقیه در کردستان از آمریکا به عنوان شیطان بزرگ نام برد و گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره ثابت کرده هیچگاه در برابر این شیطان کوتاه نمی‌آید و امروز ترامپ به این مهم اعتراف می‌کند.

حسینی‌شاهرودی در ادامه به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: نخستین معروف مبارزه با حکومت‌های استکبار و ظالم است که این کار با رهبری امام در ایران اسلامی صورت گرفت و در گام بعدی نیز باید زمینه جهانی شدن اسلام به عنوان دینی که می‌تواند دنیا را نجات دهد فراهم شود.

نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان به تلاش‌های گسترده دشمنان برای ایجاد تفرقه در بین مسلمانان گریزی زد و خاطرنشان کرد: امروز وهابیت از دیدگاه اهل سنت منفورترین‌هاست و اصلا وهابیت را جز اسلام نمی‌دانند.

حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه امام دنبال امت واحده بود و معتقد بودند امت اسلام شیعه و سنی ندارد، تصریح کرد: همه مسلمانان باید زیر چتر اسلام قرار بگیرند تا بتوانیم در برابر توطئه‌های دشمنان عکس‌العمل مناسب انجام دهند.

به گفته نماینده ولی فقیه در کردستان، تفکر امام در زمینه اهمیت تشکیل امت واحده امروز در جهان دارد ریشه می‌دواند و این اصل معروف است که امام راحل پایه‌گذار آن در دنیا هستند.

حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه اگر برای چنین معروفی این همه شهید داده‌ایم ارزش دارد، گفت: انقلاب ما معروفات را در جهان گسترش و موجب شد دنیا از مسیر منحرفی که داشت می‌پیمود باز گردد.

وی از ایران به عنوان قدرتمندترین کشور در منطقه نام برد و اظهار کرد: امروز دیگر نمی‌توانند بگویند ایران قدرت جهانی نیست به همین دلیل ایران را به عنوان کشور هفتم به لحاظ قدرت معرفی می‌کنند و این در حالی است که برخی از کشورهایی که قبل از ایران قرار گرفته‌اند در برابر ایران قدرتی ندارند.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه رسیدن به این قدرت به دلیل گام برداشتند در راه خدا و جان دادن برای حفظ ارزش‌های اسلام است، گفت: امروز هم چون خدا خواسته است کشور ما به عنوان یکی از قدرت‌ها در جهان شناخته شده است.

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان کلیک کنید

برگزیده ها