صفحه نخست

انتقاد دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان از تخریب مدیران

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: اگر از مدیری گلایه مندیم نباید وی را در جمع مورد تخریب و ترور شخصیتی قرار دهیم، باید برای نقد او از راه های مختلف تذکر دوستانه، زبانی، اداری و مشورتی در قالب یک خرد و تصمیم جمعی، بهره بگیریم.

محمود الله ‌مرادی پس از نشست با اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر بیجار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تحقیر یک مدیر در جمع مدیران شهرستانی را نکوهش کرد و افزود: این نوع رفتارها و برخوردها، شور و شوق کار کردن و ریسک پذیری یک مدیر را برای خدمت رسانی به مردم به شدت تضعیف می کند.

وی با اشاره به اینکه باید همه و بویژه مدیران و خواص مواظب رفتار و سخنان خود باشند این سخنان را در رابطه با برخی مطالب منتشر شده در مورد مدیران بیجار در مدت اخیر اظهار کرد.

وی با بیان اینکه یکی از آموزه های امر و نهی از منکر، اخلاق اسلامی و رفتار مهربانانه است؛ ادامه داد: نباید فردی که آمر به معروف است، با سوء استفاده از قدرت قضایی و نظامی که پشتوانه کاری خود دارد، خود منکر و مفسدی دیگر ایجاد کند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در رابطه با نحوه عملکرد آمران و ناهیان خاطرنشان کرد: نباید امر به معروف با برخورد فیزیکی، لحن سخت و خشن باشد، چراکه اصلا هدف ستاد امر به معروف هم چنین نیست.

وی با اشاره به تاکید بر روی گشاده و زبان مهربان در امر به معروف و نهی از منکر، افزود: باید این ستاد توسط نیروهای مومن و صادق در وهله اول برنامه های معروف در جامعه پیاده سازی و سپس در صورت ضرورت به ممانعت از نمایان شدن منکرات اقدام کند.

محمود الله مرادی با اشاره به اینکه امام جمعه در این میان نقش محوری، کلیدی و راهبردی دارد اظهار کرد: هدف ستاد فقط عفاف و حجاب نیست، دامنه امر به معروف و نهی از منکر بسیار وسیع تر است و این موضوع به میزان تسلط امام جمعه بعنوان رئیس ستاد در پیشبرد برنامه های ستاد بستگی کامل دارد.

به گفته الله مرادی امر به معروف می تواند شامل کاشت یک درخت برای تولید هوای پاک، صرفه جویی در امور و وسایل مصرفی منزل تا اداره، خدمت صادقانه، بدون توقع و منظم، تکریم ارباب رجوع و پرهیز از سهل انگاری و ممانعت از طولانی شدن امور باشد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در خصوص نقش کارمندان و مجموعه های اداری شهرستان بیجار در تحقق برنامه های ستاد نیز افزود: هرکسی در هر مقام و منصبی می تواند، زمینه ساز ترویج دین و دینداری مردم باشد.

وی اظهار کرد: بی احترامی به مردم، طولانی کردن انجام امور کاری مردم و بندگان خدا می تواند بستر ساز منکر باشد.

الله مرادی در ادامه داد: اگر امروز دنیای استکبار دارای توان مالی و تجهیزات مدرن است، دستان نیروهای مخلص خدا نیز با الهام از الطاف الهی پر است و به فضل الهی برتر هم خواهد شد. وی تاکید کرد: این وظیفه ما است که بتوانیم خالص و مخلص برای خدا کار کنیم، آن وقت مشمول رحمت و مدد الهی قرار خواهیم گرفت.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر استان کردستان، در زمینه فضای معنوی دیار گروس گفت: معنویت و فضای دینی بیجار مملو از عطر فاطمی است.

وی با بیان اینکه بر همه فرض است که عملکردهای آنها بر اساس حب و بغض دین باشد،افزود: عملکردها باید رنگ خدایی و رضایت الهی داشته باشد، وجه الله باشد آن وقت می توان انتظار داشت همان اخلاق او، رفتار و کار او مورد پسند و الگوی جامعه خواهد بود.

وی گفت: ستاد بیجار با توجه به حجم فعالیت ها و گستره حوزه کاری، توانست رتبه اول را در میان ستادهای استان بدست آورد.

 

 

 

 

 

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان کلیک کنید

برگزیده ها