صفحه نخست

تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در 71 روستای سروآباد

فرماندار و قائم‌مقام ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سروآباد گفت: در حال حاضر شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در 71 روستای این شهرستان تشکیل شده و جلسات هم به صورت مستمر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، علی مفاخری در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر سروآباد که با حضور نماینده ولی فقیه و دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر کردستان برگزار شد، اظهار کرد: سروآباد شهرستانی فرهنگی است که مردمان آن در عین فرهنگی بودن، انسان‌های پرتلاش و سختکوشی هستند.

وی با بیان اینکه بازدیدهایی که از ادارات داشتیم همه ادارات در بحث پوشش و حجاب و عفاف وضعیت مطلوب وجود دارند، گفت: در زمینه برگزاری مناسبت‌های مختلف در این شهرستان این مراسمات به نوعی مدیریت می‌شود که برنامه‌ها در تراز انقلاب باشد.

فرماندار سروآباد عنوان کرد: مردم در سروآباد در مناسبت‌های دینی و سیاسی و غیره همواره پیشقدم بوده و باید از آنها تقدیر کرد.

مفاخری با تاکید براینکه روشنگری‌های جامعه روحانیون در این شهرستان موجب شده است مردم این نقطه مرزی از یک سطح آگاهی بالا برخوردار باشند، گفت: سروآباد شهرستان پاکی است و بسیاری از منکراتی که امروز در جامعه ما وجود دارد در این نقطه مرزی وجود ندارد.

وی تصریح کرد: مردم این شهرستان با بصیریت دینی و وقت شناسی خود توانسته‌اند بسیاری از توطئه‌های دشمنان را نقش برآب کنند.

فرماندار سروآباد با اشاره به قاچاق کالا و ارز و توطئه‌های دشمنان از این ناحیه افزود: یکی از مباحث مهم در بحث قاچاق کالا و ارز کالاهای قاچاق سلامت محور است.

مفاخری در ادامه به توطئه های مختلف دشمنان اشاره و خاطرنشان کرد: امروز دشمنان از هر طریقی که بداند می‌تواند به انقلاب و نظام ما ضربه بزند دریغ نمی‌کند و هر روز با شیوه و روش جدیدی دنبال ضربه زدن به انقلاب است.

وی گریزی هم به عملکرد ستاد امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان سروآباد زد و گفت: در حال حاضر شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در تمام ادارات این شهرستان تشکیل شده و در این حوزه فعالیت می‌کنند.

وی افزود: 798 نفر در سطح شهرستان سروآباد عضو شوراهای امر به معروف و نهی از منکر هستند و کارت شناسایی طلایه‌داران معروف برای 130 نفر شامل 30 نفر خانم و 100 نفر از آقایان در این شهرستان صادر شده است.

فرماندار سروآباد با بیان اینکه 25 کانون فرهنگی در مساجد سروآباد فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: در هر دو بخش مرکز و اورامان شورای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شده است.

مفاخری خاطرنشان کرد: در حال حاضر شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در 71 روستا تشکیل شده است و جلسات هم به صورت مستمر برگزار شده است.

وی خواستار حمایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان برای ارتقا و تقویت این ستاد در سروآباد شد و گفت: نیاز به تزریق اعتبار برای رفع کاستی‌ها و تقویت هرچه بیشتر ستاد در این شهرستان هستیم.

 پایان پیام.

برگزیده ها