صفحه نخست

امر به معروف و نهی از منکر انسان را به سعادت دنیا و آخرت می‌رساند

امام جمعه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر سروآباد گفت: امر به معروف و نهی از منکر انسان را به سعادت دنیا و آخرت می‌رساند و کسانی که در بین انسان‌ها امر به معروف و نهی از منکر می‌کند آنان اهل نجات هستند.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، ماموستا سیداحمد سجادی در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر سروآباد که با حضور نماینده ولی فقیه و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان برگزار شد، با بیان اینکه هر کاری که ارزش‌های دین پیامبر را احیا و موجب خشنودی خدا و رسولش شود، کار خیر است، اظهار کرد: خداوند تبارک و تعالی در این راستا می‌فرماید، زن و مرد و پیر و جوان در بحث انجام کار خیر هیچ فرقی ندارد.

امام جمعه سروآباد خاطرنشان کرد: مردان و زنان مسلمان و ایمان‌دار باید امر به معروف و نهی از منکر انجام دهند و هر منکری را دیدند با قدرت جلوی آن را بگیرند.

سجادی با بیان اینکه مقابله با منکرات وظیفه هر مسلمانی است، گفت: اگر مسلمانی منکری را دید باید با دست، زبان و قدرت جلوی آن را بگیرد و اگر نتوانست جلوی آن را بگیرد، نباید با کسی که فعل منکر را انجام داده است تکلم کند.

وی اظهار کرد: امام علی(ع) در این راستا می‌فرماید ترک امر به معروف و نهی از منکر نکنید چرا که اگر شما در انجام این فریضتن الهی غفلت کنید، «بدان» و ظالمان بر شما مسلط می‌شوند.

امام جمعه سروآباد با تاکید براینکه اگر دنبال عزت دین و دنیا هستیم، باید امر به معروف و نهی از منکر را انجام دهیم، گفت: در این راستا فرقی نمی‌کند که پیر یا جوان هستیم باید در بحث امر به معروف و نهی از منکر تلاش و جدیت داشته باشیم.

وی به برخی آیات در این راستا اشاره کرد و افزود: در این راستا خداوند می‌فرماید ما پیامبرانی را بر شما فرستادیم تا دستورات خداوند را به گوش شما برساند.

امام جمعه سروآباد با بیان اینکه انجام امر به معروف و نهی از منکر انسان را به سعادت دنیا و آخرت می‌رساند، اظهار داشت: کسانی که در بین انسان‌ها امر به معروف و نهی از منکر می‌کند آنان اهل نجات هستند.

ماموستا سجادی اضافه کرد: احیا و ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه‌ موجب ایجاد وحدت بیشتر در بین مسلمانان و حذف تفرقه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر تکبر را از انسان‌ها دور می‌کند، اذعان داشت: جامعه‌ای که امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند بر دشمنان خود پیروز می‌شوند.

پایان پیام.

برگزیده ها