صفحه نخست

مسئولان و کارکنان توجه کنند هر کاری خارج از قانون و مقررات منکر است

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: مسئولان، مدیران و کارکنان ادارات باید توجه کنند هر کاری که خارج از قوانین و مقررات اداری و وظایف آنها باشد، منکر است و باید از آن دوری کنند.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، محمود الله‌مرادی در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر سروآباد که با حضور نماینده ولی فقیه در کردستان برگزار شد، اظهار کرد: وقتی صحبت از امر به معروف و نهی از منکر می‌کنیم، خیلی‌ها تصورشان فقط روی حجاب و عفاف می‌رود و این فریضتین الهی را به این دو نکته خلاصه می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر تلاش کنیم هرچیز در جای خود قرار بگیرد این بزرگترین امر به معروف و نهی از منکر است به گونه‌ای که افراد هر کدام به نحو احسن وظایف خود را انجام دهند، امر به معروف است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با بیان اینکه هر کاری که خلاف دستورات دین اسلام انجام شود، منکر است، عنوان کرد: هر کسی در انجام وظایف اداری و قوانین تعیین‌شده به درستی گام برندارد دچار منکر شده است.

الله‌مرادی اضافه کرد: هر کدام از ما در هر جایگاهی که قرار داریم اگر وظایف خود را به نحو احسن انجام دهیم این یعنی معروف و همه باید در این مسیر حرکت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از وظایف مهمی که خدا به عنوان مسوولین ادارات دولتی و نهادها بر عهده ما قرار داده و قانون مشخص کرده است انجام درست وظایف است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان از سلامت و امنیت نیز به عنوان دو اصل مهم در بقای هر جامعه‌ای نام برد و اظهار کرد: متاسفانه ما انسان‌‌ها تا زمانی که سلامت و امنیت داریم قدر آن را نمی‌دانیم، اما به محض بروز مشکل یادمان می‌افتد که این امنیت چه میزان ارزشمند است.

الله‌مرادی از امنیت به عنوان یکی از پایه‌های اساسی در هر جامعه‌ای است، گفت: امنیت و اسایش موجب رفاه و آسایش انسان می‌شود که اینها نعمت‌هایی است که به برکت انقلاب بدست آورده‌ایم.

وی حفظ و حراست این امنیت را امر به معروف دانست و اظهار کرد: اینها نشان می‌دهد که امر به معروف و نهی از منکر فقط در حجاب و عفاف خلاصه نمی‌شود.

وی رعایت حجاب و عفاف را از ضروت‌ها در بحث امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: خانمی که در بدنه یک دستگاه اداری کار می‌کند باید به لحاظ حجاب و عفاف تمام نکات را مد نظر قرار دهد.

مدیران دستگاه‌ها در قبال بدحجابی کارمندان خود باید پاسخگو باشند

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه‌ها در قبال بدحجابی کارمندان خود باید پاسخگو باشند و نظارت جدی در این حوزه وجود داشته باشد.

الله‌مرادی در ادامه حفظ محیط زیست را یکی از بزرگترین معروفات در دنیای امروز دانست و گفت: ایجاد اشتغال و رفع بیکاری نیز از بزرگترین معروفاتی است که مسوولان و متولیان امر باید به آن نگاه ویژه داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: جلوگیری از معضلات اجتماعی که روز به روز در حال گسترش است امر به معروف و نهی از منکر بوده و همه باید در قبال آن احساس مسوولیت داشته باشند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با بیان اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر دولتی نیست و همه باید در راستای تحقق اهداف آن تلاش کنند، افزود: هر کدام از شما برای ترویج این فریضتن الهی تمام توان خود را به کار ببندد.

وی با انتقاد از برگزاری برخی برنامه‌ها در ایام تعطیلات عید نوروز در روستاهای سروآباد و استان کردستان، گفت: چرا باید اینگونه حرکت‌ها که قطعا برنامه‌ریزی شده و حساب ‌شده است در مناطقی مانند سروآباد که مهد دیانت و علم است، انجام بگیرد.

الله‌مرادی با بیان اینکه این حرکت‌ها کاملا خلاف اصول و شرع اسلام بود، گفت: همه ما در قبال برخورد با اینگونه منکرات وظیفه‌مند هستیم و باید به درستی ایفای نقش کنیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان افزود: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه انسان‌ها بوده و شیعه و سنی ندارد هر کدام باید در حد توان در این مسیر گام بردارند.

الله‌مرادی با اشاره به اینکه هر کدام از ما مسوولان باید بخشی از مشکلات جامعه را حل کنیم، گفت: تربیت و آموزش درست دانش‌آموزان وظیفه آموزش و پرورش است و انجام درست آن یعنی معروف که همه باید در این راستا گام بردارند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان خاطرنشان کرد: احیای ارزش‌ها و مقابله با ضدارزش‌ها از عهده یک دستگاه و اداره خاص بر نمی‌آید بلکه همه باید پای کار باشند.

وی با بیان اینکه از اقداماتی که در شهرستان سروآباد در حوزه امر به معروف و نهی از منکر انجام شده قدردانی می‌کنیم، افزود: کارهای خوبی در حد توان وظرفیت موجود در این شهرستان انجام شده ولی انتظار به کار بیشتر داریم.

پایان پیام.

برگزیده ها