آیت‌الله حسینی‌شاهرودی: مردم باید نسبت به فقرا احساس مسولیت داشته باشند

نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: همانطور که اموال را بیمه می‌کنید باید بخشی از آن را با خدا بیمه کنید و نسبت به فقرا احساس مسولیت داشته باشید.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در دومین جلسه شورای زکات استان کردستان که با حضور رئیس شورای عالی زکات کشور در سالن جلسات کتابخانه امام خامنه‌ای سنندج برگزار شد، اظهار داشت: یک رشد خوبی در چند سال اخیر صورت گرفته و طی چند سال اخیر مبلغ پرداختی زکات از دو میلیارد تومان به ۱۸ میلیارد تومان رسیده که این رشد بسیار خوبی است.

وی در ادامه افزود: باید مردم تشویق شود که زکات در کنار نماز است و اگر مسلمانان می‌خواهند قرب الهی پیدا کنند فقط نماز کافی نیست باید در کنار آن زکات هم باشد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: همانطور که اموال را بیمه می‌کنید باید بخشی از آن را با خدا بیمه کنید و نسبت به فقرا احساس مسولیت داشته باشید.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی خاطرنشان کرد: ستادهایی که در استان وجود دارد باید مسوولیت خود را در این راستا به خوبی انجام دهند و مردم مطمئن باشند که این زکات نه تنها از استان بلکه از شهرستان و بخش هم خارج نمی‌شود.

وی اذعان کرد: اولویت در هزینه‌کرد وجوه جمع‌آوری شده زکات با مراکز مذهبی بود و مساجدی که غسالخانه و غیره نداشتند این زکات برای آنها استفاده شد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در پایان اظهار داشت: باید این زکات خرج اشتغال‌زایی در استان شود و یکبارمصرف نباشد یعنی گردش پیدا کند چرا که اینگونه مردم بیشتر از همیشه در کارهای خیر پیشقدم می‌شوند.

انتهای پیام/

گروسی: مهمترین مشکل امروز فاصله گرفتن از فرهنگ ساده‌زیستی است

رئیس دادگستری کردستان گفت: یکی از مهمترین مشکلات امروز فاصله گرفتن از فرهنگ ساده‌زیستی دانست در صورتیکه رمز پیروزی و تداوم انقلاب از ابتدا زیرپاگذاشتن تشریفات توسط امام راحل(ره) و کارگزاران نظام بود.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی، علی‌اکبر گروسی پیش از ظهر امروز در جلسه مشترک معاونت سازمان نظامی و قضایی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان که در محل سالن اجتماعات معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان برگزارشد، اظهار داشت: شهیدان باهنر و رجایی و خدمات ارزشمندی برای اعتلای نظام اسلامی انجام دادند.

وی خاطرنشان کرد: شهیدان رجایی و باهنر الگوهای ارزشمندی برای کارگزاران نظام و دولتمردان عصر حاضر هستند چرا که در اوایل پیروزی انقلاب، بعنوان یکی از بهترین مبارزان انقلاب و یاران امام در مسیر توطئه‌های دشمن شهید ‌شدند اما مردم و انقلاب با کمترین تنگنا با همت مردم و مسوولین همچنان در رفاه و آسایش بود.

رئیس‌کل دادگستری کردستان در ادامه سخنان خود تاکید کرد: برای برون‌رفت از وضعیت فعلی اقتصادی و مقابله با تهدیدات دشمنان نظام توجه دولتمردان به سیره شهیدان باهنر و رجایی و مطالعه وضعیت زندگی مردم در اوایل پیروزی انقلاب که امید، اعتماد و رضایتمندی در آنها  موج می‌زد، ضرورت دارد.

گروسی یکی از مهمترین مشکلات امروز را فاصله گرفتن از فرهنگ ساده‌زیستی دانست و خاطرنشان کرد: رمز پیروزی و تداوم انقلاب از ابتدا زیرپاگذاشتن تشریفات توسط امام راحل(ره) و کارگزاران نظام بود.

وی الگوگیری از سیره شهدا را برای جلوگیری از آسیب به کشور و برون‌رفت از برخی مسایل امروزی توسط قوه قضائیه، مقننه و دستگاه‌های اجرای را ضروری اعلام کرد.

رئیس‌کل دادگستری کردستان اشاعه فریضتین امر به معروف و نهی از منکر در مراکز علمی، آموزشی و دانشگاه‌ها را امری لازم  دانست و گفت: مکان‌هایی که مدیران آینده و فرزندان مردم تربیت می‌شوند باید ضوابط، هنجارها، ارزش‌ها، دوری از تخلفات، قانون و مقررات گوشزد و ترویج  شود چون این افراد در آینده جذب سازمان‌های دولتی شده لذا باید با قوانین آشنا شوند.

گروسی با بیان اینکه امروزه حوزه معاونت‌های مختلف ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اقدامات خوبی را انجام داده و به توفیقات رفیعی نایل شده است، افزود: با همت دبیر ستاد فریضتین امر به معروف و نهی از منکر در راستای  توجه به ارزش‌ها، مبارزه با منکرات و ترویج معروفات خدمات شایسته‌ای صورت گرفته است.

وی توجه به برنامه‌های ابلاغی از سوی ستاد استان را مهم اعلام کرد و افزود: همه باید در مدت زمان پیش‌بینی شده برنامه‌های ستاد را در دستور کار خود قرار دهیم و هم‌سویی جدی میان سازمان‌های مختلف در راستای بازتاب و انعکاس برنامه‌ها و خروجی آن ایجاد شود.

به گفته این مقام مسوول، امروزه منکرات به شکل گسترده قابل مشاهده است، شیوه‌ها تغییر کرده و نوعی بدبینی در اجتماع پدید آمده از این رو ما باید برنامه‌های امر به معروف و نهی از منکر را بروزرسانی کنیم چون دشمن به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی از نظام و سوءاستفاده از مسایل اقتصادی پیش آمده است.

گروسی اذعان داشت: تعدادی با تسلط بر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و عده‌ای با تسلط بر بازار ارز و خودرو آب به آسیاب دشمن ریخته و نگرانی مردم نسبت به آینده اقتصاد کشور را دامن می‌زنند که بدترین نوع منکر است.

وی یادآورشد: تحریم‌ها همیشه بوده و چیز تازه‌ای نیست اما امروز تبدیل به یک اهرم برای سوءاستفاده و شگرد دشمن برای دلسردی و ایجاد فاصله میان مردم و مسوولین شده است پس با همدلی همه باید این جنگ روانی را خنثی و خاموش کنیم.

وی خواستار تلاش مضاعف صدا و سیما و نهادهای آموزشی در راستای پاسخ به دشمنان نظام شد و بیان کرد: روحیه معنویت، تعاون، ایثار و گذشت و روحیه مردم اوایل انقلاب را باید اکنون در جامعه احیا کرد لذا در دهه اول محرم و هفته امر به معروف و نهی از منکر پکیجی در مقابله با منکرات باید تهیه و ارائه شود.

رئیس‌کل دادگستری کردستان با بیان اینکه ما از ناحیه موارد اخلاقی صدمات زیادی را می‌بینیم، افزود: با توجه به نیاز ما به اعتماد عمومی نسبت به مراجعین باید امانت‌دار، صادق و در ارتباط با پاسخ مطلوب و روشن در رفع بدبینی‌های اجتماعی بکوشیم.

گروسی در پایان با اشاره به اینکه ما به عنوان آمران به معروف و ناهیان از منکر غیر از اجرای قانون توسط دستگاه‌های دولتی توقع دیگری نداریم، اظهار کرد: از همه ظرفیت‌های سازمان قضایی و نظارتی باید برای اصلاح و پیشرفت جامعه استفاده کنیم.

انتهای پیام/

گزارش تصویری همایش روسا و دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان

روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان – بخش چند رسانه ای؛ همایش روسا و دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با شرکت ائمه جمعه، فرماندران، دبیران و معاونت های ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان و شهرستانهای تابعه با حضور حجت الاسلام و المسلمین سیداحمد زرگر دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور روز دوشنبه سوم اردبیهشت ماه به مناسبت اعیاد شعبانیه در مرکز بزرگ اسلامی در شهر سنندج برگزار گردید.

برخی از مهمترین مطالب عنوان شده به شرح ذیل می باشد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور اظهار داشت: راه‌اندازی سامانه امربه معروف و نهی از منکر / کردستان در زمینه اجرای امربه معروف و نهی از منکر استان موفقی است

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان: مومن، منافق یا سکولار باید در نظام جمهوری اسلامی تکلیفش روشن باشد

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان: برنامه‌های ستاد امربه معروف و نهی از منکر درتمام سطوح مختلف استان اجرا می‌شود/کردستان منشاء همدلی و وحدت رویه است

امام جمعه مریوان: مردم کردستان مرزدارانی غیور هستند که با وجود هیاهو و تبلیغات گسترده استکبار جهانی، همچنان پای آرمان‌های انقلاب و امام ایستاده‌اند.

نماد کردستان چرخش دستمال رقص در برج میلاد نیست/رسانه‌ها به سالم‌سازی فضای جامعه کمک کنند

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: انتقاد این ستاد به برخی اقدامات خلاف ارزش‌های دین و عرف جامعه است در صورتیکه تا انتقادی می‌شود اعلام می‌کنند که عده‌ای نمی‌خواهند توسعه در کردستان شکل بگیرد در حالیکه کسانی مانع توسعه هستند که پول مالیات مردم کردستان را می‌برند و برای عده‌ای متمکن در برج میلاد هزینه می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معرو.ف و نهی از منکر استان کردستان، محمود الله‌مرادی ظهر امروز در نشست تجلیل از خبرنگاران رسانه‌های استان که به مناسبت روز خبرنگار در سالن جلسات ستاد امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد، با تبریک 17 مراد سالروز شهادت محمود صارمی و روز خبرنگار، اظهار کرد: ستاد امر به معروف امروز بیشترین همکاری را با جامعه رسانه‌ای در استان دارد و من از همه اصحاب رسانه که همواره همراه ستاد امر به معروف هستند، تقدیر می‌کنم.

الله‌مرادی اضافه کرد: معتقدم اگر رسانه‌ها به دور از هرگونه حب و بغض قلم بزنند و در راستای آگاه‌بخشی جامعه تلاش کنند خودش یک معروفی است که می‌تواند جلوی منکرات را بگیرد.

وی با عنوان این مطلب که بحث نقد و نقدپذیری در جامعه ما دو وجهه نامناسب پیدا کرده است، گفت: یک وجهه آن این است که افرادی برای تامین منافع خود با تبر به ریشه دیگری می‌زنند و وجهه دیگر، بجای اینکه نقدپذیر باشد برآشفته می‌شوند که هر دو وجهه آن خطرناک و به ضرر جامعه است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان تصریح کرد: روزی که جمهوری اسلامی شعار استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی را سر داد، معنی این آزادی بر مبنای حیوانیت نبود چون این آزادی در زمان حکومت طاغوت هم زیاد بود.

 وی اضافه کرد: مبنای جمهوری اسلامی که امام راحل مطرح کردند و در شعارهای آن زمان مورد توجه قرار گرفت آزادی از بند نفس و حرکت براساس اندیشه و فکر بود.

الله‌مرادی گفت: آزادی در جمهوری اسلامی به این معناست که خود ما آمر به معروف و ناهی از منکر باشیم و دیگران را نیز به این سمت دعوت کنیم.

وی اذعان داشت: افرادی که صادقانه و برمبنای اصول اخلاقی وارد عرصه خبرنگاری می‌شوند مصداق واقعی آیه شریفه قرآن کریم است که می‌فرماید« باید در میان شما مسلمانان گروهی باشد که به خیر و نیکی دعوت کند و دیگران را راهنمایی کند».

وی اذعان کرد: متاسفانه برخی از ما مسوولان وقتی پشت تریبون قرار می‌گیریم فراموش می‌کنیم که مسوول هستیم که این مسولیت را به برکت خون شهدا و ایثارگری ایثارگران و حضور در صحنه ملت ما بدست آوردیم یعنی اگر مردم نباشند هیچ مسوولیت و جایگاهی معنا پیدا نمی‌کند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: در آنچه عنوان می‌کنم هیچ غرضی وجود ندارد، وابستگی به هیچ گروه و جناح خاص نداشته و ضدیتی باکسی ندارم اما به عنوان خادم مردم به تناسب جایگاه شغلی به وظایف خود عمل می‌کنم.

وی تصریح کرد: هرکس در راستای توسعه استان که مقام معظم رهبری آن را استان فرهنگی نام‌گذاری کرده گام بردارد حمایت خواهیم کرد.

الله‌مرادی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی‌ها تصور می‌کنند که ستاد امر به معروف و نهی از منکر مخالف شادی است در حالیکه ما حاضر هستیم بهترین زمینه‌ها برای شادی مردم فراهم شود و زمانی مردم شاد می‌شوند که توسعه به صورت متوازن در کل استان شکل بگیرد و این کار وقتی تحقق پیدا می‌کند که همه بخش‌ها با هم حرکت کنند.

وی یادآوری کرد: ما مخالفت و ضدیتی با هیچ مسوولی نداریم و جایی که مشکل ببینیم مطرح می‌کنیم و اصل برای ما حرف زدن براساس واقعیت‌ها است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان افزود: ما از تلاش‌های استاندار کردستان در بحث ایجاد اشتغال در استان تقدیر می‌کنیم این مسئله کاملا مشخص است، اما عده‌ای به دنبال این هستند که این حرکت اتفاق نیفتد.

افرادی هستند که گرای غلط به استاندار می‌دهند

وی گفت: این افراد حتی گرای غلط می‌دهند و به جای اینکه بگویند ما بانی عدم توسعه کردستان هستیم گرا به سمت افراد دلسوزی می‌دهند که خالصانه و بدون هیچ نظر سویی مطرح می‌کند که باید در این شرایط سخت کشور وزیری که به استان سفر می‌کند از طریق زمینی باشد تا به عمق مشکلات مردم پی ببرد.

الله‌مرادی گفت: ما به هزینه 126 میلیون تومانی اجاره هلی‌کوپتر برای سفر  یک وزیر انتقاد داریم چرا که معتقدیم وزیر با مردم هیچ فرقی ندارد.

وی اذعان کرد: مخالف توسعه کسانی هستند که مردم را با رقص و آواز و بی‌بند و باری سرگرم می‌کنند و مشکلاتی که به دست مدیران قابل حل است و حل نمی‌شود. اینها مخالف توسعه است و اینها سر راه استاندار این سنگ‌ها را قرار می‌دهند تا موفقیت را از وی بگیرند که نتواند به توسعه استان کمک کند گرچه همت استاندار بر ایجاد شغل و اقدامات توسعه‌ای است و این دلیل نمی‌شود تا کسی انتقادی داشته باشد آن را ممانعت از توسعه تلقی کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان افزود: مانع توسعه آن است که میلیون‌ها تومان پول مردم را در برج میلاد برای عده‌ای متمکن و برخوردار هزینه کنند که یک نفر فقیر نمی‌تواند از آن برنامه استفاده کند.

وی یادآوری کرد: میراث فرهنگی باید از میراث استان حراست کند که به دلیل عدم اعتبار بناهای تاریخی کردستان در حال از بین رفتن است و آنوقت پول‌هایش را به تهران می‌برد و در آنجا هزینه می‌کند.

مسوولان در راس به فکر خدمت به مردم کردستان هستند

به گفته الله‌مرادی، کشور در راس متوجه هستند که به مردم محروم کردستان خدمت کنند و از برخی مدیران استان  از استاندار تا رئیس سازمان مدیریت، آموزش و پرورش و اداره راه و نهادهایی که بدون حاشیه در راستای خدمت به مردم تلاش می‌کنند، هم تشکر می‌کنیم.

وی همچنین گفت: انتقاد هم به برخی از حرکت‌هایی که به نام مدیریت زمان و توسعه و مسائل اینچنین انجام می‌شود اما ارزش‌های اسلامی و دینی نادیده گرفته می‌شود انتظار داریم از استاندار به همان اندازه که برخی ادارات حاشیه درست می‌کنند برای فرهنگ، یک کمی به مسائل فرهنگی و شوراهای امر به معروف و نهی از منکر، شورای فرهنگ عمومی هم توجه کند چون مردم ما مردم متدینی هستند و لذا باید تلاش کنیم تدین این مردم را تقویت کنیم.

 دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اضافه کرد: نباید کل وقت جامعه را صرف این کنیم که تنها نماد کردستان دستمال رقص باشد در حالی که سایر استان‌هایی مانند اصفهان برخورداری و توسعه را به عنوان نماد به کشور معرفی می‌کنند.

چرا ما نباید انسان‌های باشخصیتی که با آن شاخصه‌هایی که مقام معظم رهبری فرمودند آنها را به مردم معرفی کنیم ضمن اینکه هیچ مخالفتی با شادی مردم و کنسرت و توسعه نداریم و این نیست تا انتقادی می‌شود اعلام می‌کنند که عده‌ای نمی‌خواهند توسعه در کردستان شکل بگیرد.

رسانه‌ها در راستای سالم‌سازی فضای جامعه اقدام نمایند

ما مخالف بی‌بند و باری هستیم چه در توسعه، چه در اقتصاد و فرهنگ، شدیدا جلو آن می‌ایستیم ضمن اینکه این نقش نباید تنها تک‌بعدی باشد بلکه جراید و رسانه‌ها هم می‌توانند کمک کنند به شرط اینکه قلمشان در راستای رضای خداوند بچرخد و اول خوبی‌ها و کارهای مثبت ادارات را منعکس کنند بعد انتقاد از کمبودها و ضعف‌ها داشته باشند و این توصیه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان است.

رسانه‌ها باید در راستای سالم‌سازی فضای جامعه اقدام نمایند چرا که اصحاب رسانه و خبرنگاران وظایفی دارند که باید به درستی آن را انجام دهند چرا که کمک رسانه‌ها به موفقیت دستگاه‌ها و ستاد امر به معروف و کمک می‌کند.

تجلیل از خانواده های معظّم شهدا،ایثارگران سپاه پاسداران،ارتش و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان – بخش چند رسانه ای؛ ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان به مناسبت اعیاد شعبانیه از خانواده های معظّم شهدا،ایثارگران سپاه پاسداران،ارتش و نیروی انتظامی استان روز یکشنبه دوم اردیبهشت تجلیل به عمل آورد.

حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد زرگر دبیر ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر کشور:

جایگاه تذکر لسانی پلیس زیر سوال نرود / خانواده شهدا در زمینه گروه های امر به معروف و نهی از منکر پیشگام باشند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در کردستان:

خانواده شهدا بزرگترین آمران به معروف و ناهیان از منکر هستند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان:
کسانی که امروز ارزش سپاه را کمرنگ می‌کنند حتما تاریخ کردستان را مطالعه کنند.

 

برگزیده ها