نارضایتی ارباب رجوع در دستگاه‌های اداری بدترین منکر است

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در ادامه گفت: امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه ستاد کردستان در نماز جماعت و رعایت حجاب خلاصه نمی‌شود چرا که اعمالی در ادارات وجود دارد که موجب نارضایتی ارباب رجوع می‌شود و این بدترین منکر است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، محمود الله‌مرادی در جلسه دبیران شورای امر به معروف و نهی از منکر ادارات استان کردستان در سالن شهدای دولت استانداری، اظهار داشت: استکبار جهانی برای مقابله با جهان اسلام برنامه‌ریزی درازمدت دارد و برای کسب نتیجه از آن، زمان را تحمل می‌کند.

به گفته جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، در شرایطی که اذهان جوانان اروپایی به سمت اسلام گرایش پیدا کرده بود، مولود نامشروعی به نام گروهک تروریستی داعش متولد می‌شود.

وی تصریح کرد: قدرت‌های استکباری و دشمنان اسلام که خود گروهک تروریستی داعش را در راستای اسلام‌هراسی و مقابله با دین اسلام به وجود آورده‌اند، برای مقابله با آن نیروهایی تربیت کرده‌اند تا قدرت منطقه‌ای اسلام را تضعیف کنند و ذهن جوانان نسبت به این دین برتر را بدبین کنند.

الله‌مرادی تبیین کرد: اقداماتی که داعش و گروهک‌های تکفیری در لوای دین اسلام انجام می‌دهند، نه تنها ذهن جوانان غیرمسلمان، بلکه ذهن جوانان مسلمانان را نیز نسبت به اسلام دچار انحراف می‌کند.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان یادآور شد: در چنین شرایطی وظیفه مسلمانان سنگین‌تر می‌شود و باید تعصبات قومی و مذهبی را به خاطر اسلام کنار بگذاریم و از حریم دین دفاع کنیم.

وی، کار استکبار را تلاش در راستای ایجاد تفرقه دانست و گفت: ما که در جامعه‌ای امن زندگی می‌کنیم نباید با برخی اعمال منکر، به کار دشمنان دامن بزنیم و آنان را به اهداف نزدیک کنیم.

الله‌مرادی تشریح کرد: اگر امروز مسئله امر به معروف و نهی از منکر را پیگیری می‌کنیم به خاطر جلوگیری از تهدیداتی است که دشمنان در حجم وسیعی علیه دین اسلام آغاز کرده‌اند و این را باید با مدیریت جهادی، خدمت جهادی و حرکت جهادی به پیش ببریم.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان عنوان کرد: مردم ایران در جنگ تحمیلی با دست خالی علیه دشمن ایستاده بودند و اکنون این مردم، همان مردم هستند و نسبت به نظام و آرمان‌های آن وفادارند، بنابراین باید آنان را نسبت به نظام خوشبین کنیم.

الله‌مرادی یادآور شد: ایجاد بدبینی نسبت به نظام بدترین منکر است و باید تلاش شود تا با ایجاد رضایتمندی در مردم، از بروز و ظهور این منکر در جامعه جلوگیری کرد.

وی تأکید کرد: باید در این برهه زمانی نگرانی و دغدغه فرهنگی رهبر معظم انقلاب را با جان و دل درک کنیم و در راستای رفع آن با تمام وجود کار کنیم.

این مسؤول افزود: دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر که از بدنه دستگاه‌های اجرایی هستند باید اتحاد و انسجام را در بین مردم و ادارات برقرار کنند و با انعکاس دستاوردهای نظام، امیدواری در بین مردم ایجاد کنند.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اضافه کرد: همه دستگاه‌ها و دولت از نظام هستند و همه باید برای تعالی نظام و اسلام تلاش کنیم.

وی مطرح کرد: اگر انتقادی نسبت به دستگاهی وجود دارد نباید آن را آلت دست کرد و همه خدمات آن دستگاه و نظام را زیرسؤال برد، بلکه باید نقاط قوت نیز بیان شود تا دیدگاه منفی در مردم نسبت به نظام بوجود نیاید.

الله‌مرادی تصریح کرد: اقتداری که امروز نظام اسلامی ایران دارد در هیچ جای جهان وجود ندارد که رهبری آگاه به شرایط زمان و پشتوانه مردمی از عوامل برجسته این اقتدار است.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در ادامه گفت: امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه ستاد کردستان در نماز جماعت و رعایت حجاب خلاصه نمی‌شود چرا که اعمالی در ادارات وجود دارد که موجب نارضایتی ارباب رجوع می‌شود و این بدترین منکر است.

وی افزود: هر کاری که موجب عدم رضایتمندی مردم از دستگاه‌های اداری شود، منکر است و ما برنامه‌ریزی کرده‌ایم که شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات استان، 6 ماهه اول امسال هر کدام پنج مورد منکر را شناسایی و برای رفع آن برنامه‌ریزی کنند که این مسیر رضایتمندی مردم از ادارات و در نهایت از نظام اسلامی را میسر می‌سازد.

الله‌مرادی همچنین به دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات استان کردستان توصیه کرد: به فکر اقدامات سلبی و مچ‌گیری نباشند بلکه تلاش کنند با کارهای ایجابی و فرهنگی و استفاده از الفاظ مثبت به ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر کمک کنند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی: اقتصاد مقاومتی زمینه‌ساز استقلال اقتصادی و یک معروف بزرگ است

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: اقتصاد مقاومتی سبب و زمینه‌ساز استقلال اقتصادی کشور می‌شود لذا می‌توان از آن به عنوان یک معروف بزرگ نام برد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در گفت‌وگویی اظهار داشت: تشکیل نظام اسلامی بر اساس امر به معروف بود زیرا امام بارها فرمودند ما با طاغوت مبارزه می‌کنیم و درصدد برپایی حکومت اسلامی هستیم که نظام اسلامی معروف‌ترین معروف‌ها و حفظ آن واجب‌ترین است.

به گفته نماینده ولی فقیه در استان کردستان، حکومت اسلامی حکومتی است که معرف‌ها را نشر می‌دهد لذا مبانی تفکر امام خمینی امر به معروف و نهی از منکر بود همانطور که امام حسین(ع) اساس قیامشان امر به معروف و نهی از منکر بود.

وی در خصوص نسبت اقتصاد مقاومتی با امر به معروف و نهی از منکر نیز گفت: آنچه در قرآن توصیه شده که باید انجام دهیم این است که نباید کاری کرد که کفار بر شما مسلط شوند منظور این است که استقلال اقتصادی داشته باشید که یک معروف است و زیر یوغ دشمن نروید که یک منکر است. پس همه باید تلاش کنیم که این مسئله محقق شود.

به گفته آیت‌الله حسینی‌شاهرودی، دیدگاه رهبری نسبت به امر به معروف و نهی از منکر، دیدگاه قرآن است و ویژگی مومن به امر به معروف و نهی از منکر انجام دادن است در صورتی که ویژگی منافق امر به منکر کردن است.

وی افزود: مقام رهبری نظر اسلام را دارد که امر به معروف و نهی از منکر واجب‌ترین واجب است و فرایض با آن اقامه می‌شود، فرمایشات رهبری در امر به معروف و نهی از منکر بسیار واضح و غایتی است که امر به معروف احیا شود و ما هم در این رابطه تلاش کنیم و مسئولان نظام نیز به این مسئله عنایت بیشتری داشته باشند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان به دستاوردهای نظام در مورد امر به معروف هم اشاره کرد و اظهار داشت: هر آنچه در قیاممان به آن رسیدیم از جمله استقلال آزادی و جمهوری اسلامی، امر به معروف بود و آنچه نداریم که نباید داشته باشیم منکر است در نتیجه باید تلاش کنیم معروفات ترویج و جلوی منکر گرفته شود و این موضوع می‌طلبد که از سوی مجموعه نظام توجه بیشتری به فریضتین شود.

وی همچنین در مورد سیاست نظام تصریح کرد: سیاست نظام بر اساس اصل عزت، حکمت و مصلحت است در طول 37 سال، ایران در اوج عزت، عظمت و  قدرت بوده که این معروف است. ذلت، منکر و عزت و نگاه به مصلحت، معروف  است و در کلان، سیاست نظام بر اساس معروف‌ها بوده است.

وی در پایان با بیان اینکه، رخدادهای جهان و پدیده تکفیر بالاترین منکر است، گفت: امام خمینی به دنبال پیاده کردن معروف اسلام ناب محمدی (ص) بود . تفکر تکفیری، تشکیل گروه‌های القاعده، داعش و غیره اسلام امریکایی است که پایه گذار آن انگلیس و حامی‌اش امریکاست بنابراین همگان باید تلاش کنیم اسلام ناب حاکم شود.

حضور در راهپیمایی 22 بهمن نماد حمایت ملت از انقلاب و پاسخ کوبنده‌ای به اقدامات ضدانقلابی دشمنان است

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با اشاره به نقش مشارکت مردم در راهپیمایی 22 بهمن، گفت: مردم با حضور در این عرصه مهم پاسخ کوبنده‌ای به ترفندها و اقدامات ضدانقلابی دشمنان خواهند داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان محمود الله‌مرادی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران در شرایطی به رهبری بنیانگذار جمهوری اسلامی شکل گرفت که کشور توسط عوامل خارجی و دست‌نشانده‌های دشمنان اداره می‌شد.

وی تصریح کرد: مردم ایران که از زور و جور رژیم ستمشاهی به تنگ آمده بودند با لبیک به امام راحل، با قدرت تمام به عرصه آمدند و با تقدیم خون‌هایی توانستند رژیم 2500 ساله پهلوی را سرنگون سازند و حکومتی براساس آموزه‌های دین و قانون الهی را در کشور حاکم نمایند.

به گفته جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، دشمنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و به سرانجام نرسیدن تلاش‌های آنان در جلوگیری از حاکمیت اسلامی بر ایران، صدام را علیه این کشور شوراندند و خود با پشتیبانی از آن، تمام تلاش خود را برای سرنگونی انقلاب اسلامی به‌کار گرفتند.

وی افزود: از آنجایی که نیت امام راحل در بنیانگذاری این انقلاب، نیتی الهی و الهام‌گرفته از آموزه‌های دین اسلام بود، خداوند آن را کمک کرد و مردم با دست خالی بر تمامی تجهیزات و نیروهای دشمنان فائق آمدند و پیروزی دیگری را برای کشور رقم زدند.

الله‌مرادی یادآوری کرد: دشمن که برای بار دیگر از ملت و انقلاب اسلامی شکست خورد، توطئه‌های دیگری را در عرصه‌های دیگر طراحی و عملیاتی کرد که یکی پس از دیگری با شکست مواجه می‌شود.

وی با تبریک ایام‌الله دهه مبارک فجر و نیز یادآوری ایام پیروزی انقلاب اسلامی، بازخوانی تاریخ شکل‌گیری انقلاب اسلامی و انتقال آن به نسل‌های نوجوان و جوان کشور را یک ضرورت خواند و گفت: اینکه نسل چهارم انقلاب با اهداف و آرمان‌ها و دستاوردهای آن آشنا شوند به تقویت پایه‌های نظام کمک می‌کند و این یکی از وظایف مهم مسئولان است که باید به این مسئله توجه جدی داشته باشند.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان حضور در راهپیمایی 22 بهمن را نماد و نمود حمایت ملت از انقلاب و دستاوردهای آن و نیز اعلام انزجار از کشورهای مستکبر جهان دانست و افزود: با این تفاسیر، لازم است مردم در این عرصه مهم مشارکتی جدی داشته باشند تا به دشمنان اعلام شود که انقلاب اسلامی از همان جایگاه برخوردار است و مردم همچنان حامی و پشتیبان آن هستند.

وی خاطرنشان کرد: یوم‌الله 22 بهمن روز پاسداشت ارزش‌ها و بزرگداشت یاد و خاطره شهداست و دشمنان انقلاب در چنین روزی در می‌یابند که اراده ملت ایران موجب شکست هر ابرقدرتی است و قطعا مردم با حضور در راهپیمایی این روز پاسخ کوبنده‌ای به ترفندها و اقدامات ضدانقلابی دشمنان خواهند داد.

تلاش برای حذف اعتقادات از اثرات نفوذ دشمن در کشورهای اسلامی است

نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان تغییر باورها و تلاش برای از بین بردن اعتقادات و حذف ارزش‌ها از جامعه از اثرات نفوذ دشمن در کشورهای اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در نشست ماهانه ائمه جمعه استان ضمن تبریک میلاد حضرت زینب و روز پرستار اظهار کرد: حضرت زینب(س) شخصیت مبارزه و ویژه‌ای است که به عقیله بنی هاشم یعنی صاحب عقل، خرد و تدبیر معروف است.

وی عنوان کرد: حضور همه علما و ائمه جمعه و جماعت در چنین نشست‌هایی مایه برکت و موجب تقویت وحدت بیشتر است و در این جلسات باید درباره موضوعات و مسائل مختلف بحث و بررسی ویژه به عمل آورد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان بیان کرد: جایگاه نماز جمعه یک جایگاه عبادی و سیاسی ویژه است و ائمه جمعه در حکم پدر دلسوزانه به مردم خدمت می‌کنند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی اظهارداشت: هر چقدر جایگاه نماز جمعه در بین مردم مستحکم‌تر باشد به همان میزان توطئه‌های دشمنان بیشتر خنثی می‌شود.

وی افزود: خداوند متعال در قرآن کریم دستورات را به صراحت بیان کرده و ویژگی‌های دشمنان را برشمرده و تاکید کرده که دشمنان همیشه به دنبال ایجاد مشکل و دردسر برای مسلمانان هستند.

وی با بیان اینکه بصیرت و داشتن آمادگی همیشگی مهمترین ابزار برای مقابله با دشمنان است، گفت: غرب و دشمنان مسلمان همواره در حال تلاش برای یافتن نقاط ضعف مسلمانان برای استفاده و ضربه زدن به آنها هستند و غفلت ما سبب استفاده و ضربه زدن آنها می‌شود.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان افزود: تلاش‌های فراوانی از سوی آمریکا و صهیونیست‌ها می‌شود که مسلمانان و خصوصاً مردم ایران در رویارویی با مسائل مختلف بصیرت و هوشیاری را کنار بگذارند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی به نقشه‌های متعدد دشمنان برای تسلط بر کشورهای اسلامی اشاره کرد و اظهارداشت: استعمار زمانی که بخواهد در کشوری نفوذ کند ابتدا آرام آرام و به صورت انفرادی اقدام می‌کند و بعد از مهیا کردن زمینه لازم به صورت ناگهانی حمله‌ور می‌شود که در آن زمان کشور مستعمره نمی‌تواند اقدامی انجام دهد.

وی اظهارداشت: بسیاری از کشورهایی که هم اکنون در مشکل، گرفتاری، جنگ و خونریزی دست و پا می‌زنند به دلیل غفلت و بی توجهی دچار چنین مشکلاتی شده‌اند.

نماینده ولی فقیه در کردستان بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران در سال ۵۷ انقلابی بی‌نظیر بود و موجب شگفتی همه جهانیان شد زیرا همه معادلات جهانی را برهم زد.

وی به اقدامات آمریکا و صهیونیست‌ها برای حذف و یا محدود کردن نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: با گذشت بیش از ۳۷ سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران و تلاش همه جانبه دشمنان برای ضربه زدن به کشور و نظام، ملت ایران همچنان با اراده و مصمم در همه صحنه‌ها حضور دارند و حماسه ۲۲ بهمن تبلور این اراده تزلزل ناپذیر ملت ایران بود.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به استفاده های ابزاری آمریکا و صهیونیست‌ها از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی افزود: سازمان ملل اعتبار خود را از دست داده زیرا همه دنیا می دانند این سازمان و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ابزار و بازیچه دست آمریکا و صهیونیست‌ها برای رسیدن به اهداف خود و محروم ساختن بسیاری از کشورها از حق خود است.

وی اظهارداشت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به یک ابزار برای جاسوسی از تاسیسات کشورها تبدیل شده است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: غرب و دشمنان قسم خورده ایران همگی به این نتیجه رسیده‌اند که تهدید و تحریم برای از پای درآوردن ملت ایران فایده ندارد زیرا ملت ایران در تحریم‌ها به قدرت و پیشرفت دست پیدا کرد و در اثر این تحریم‌ها بود که ملت ایران به عزم و اراده خود اتکا کرد.

وی تهاجم همه جانبه دشمنان علیه ایران اشاره کرد و افزود: در جنگ سایبری که یک جنگ واقعی بود آمریکا و صهیونیست‌ها از ایران شکست خوردند و شکست خود را رسما اعلام کردند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی بیان کرد: یکی از اهداف غربی‌ها برای ضربه به ایران فلج کردن کشور از داخل بود که این پروژه نیز از همان ابتدا شکست خورد و هر جا که دشمنان علیه ملت ایران اقداماتی انجام داده است حیثیت خود را بر باد داده است.

وی به رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اشاره کرد و گفت: تمامی مسائلی که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) عنوان می کند و بر روی آن موارد تاکید می‌کند همه مسائل حساسی هستند که دشمنان در حال برنامه ریزی برای لطمه زدن به کشور از روزنه‌های موجود در آن مسائل هستند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان به دستگیری تفنگداران نیروی دریایی آمریکا توسط نیروهای ایرانی اشاره کرد و افزود: دستگیری تفنگداران نیروی دریایی آمریکا توسط نیروهای ایرانی قدرت پوشالی آمریکا را شکست و نشان داد قدرت آنها یک قدرت تو خالی است.

وی  بیان کرد: اقتصاد مقاومتی نسخه شفا بخشی است که از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ارائه شد که بعضی از مسئولین کشورهای دیگر این نسخه را خوب درک کرده و آنرا در کشور خود عملیاتی کردند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی به حوادث سال ۸۸ و فتنه آن اشاره کرد و گفت: هر زمان که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مسئله یا مشکلی را مطرح می‌کند راهکار عملیاتی مقابله با آن مشکل را نیز بیان می‌کنند و در سال ۸۸ بصیرت را به عنوان تنها راهکار مبارزه با فتنه ۸۸ دانستند.

وی عنوان کرد: کسانی که در تور توطئه دشمنان می‌مانند و برای خارج شدن از آن تلاشی انجام نمی‌دهند همه چیز خود را از دست می‌دهند.

نماینده ولی فقیه در کردستان به جریان نفوذ دشمنان در کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت: بحث نفوذ بحث پیچیده‌ای است که ایجاد اختلاف مهمترین روش برای هموار کردن نفوذ دشمن در کشور است.

وی افزود: ایجاد درگیری، خشونت، ناامنی و تمرکز بر روی خواص و نخبگان فکری و فرهنگی از روش‌های دشمنان برای نفوذ و ایجاد اختلافات قومی و مذهبی است.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی تاکید کرد: تغییر باورها و تلاش برای از بین بردن اعتقادات و حذف ارزش‌ها از جامعه از اثرات نفوذ دشمن در کشورهای اسلامی است.

وی به اهمیت انتخابات اشاره کرد و گفت: اهمیت انتخابات برای همه روشن است و این اهمیت اصل انتخابات را نیز دربر می‌گیرد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: میزان مشارکت مردم در این انتخابات بسیار مهم است زیرا تمام دنیا به صورت مستقیم انتخابات ایران را دنبال می‌کنند.

وی به اقدامات دشمنان برای کمرنگ کردن حضور مردم اشاره کرد و افزود: دشمنان تلاش و هزینه‌های فراوانی برای کمرنگ کردن حضور مردم در ۷ اسفند انجام دادند و کسانی که در انتخابات حضور نداشته باشند به دشمن کمک می‌کنند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی عنوان کرد: توجه به استان کردستان و میزان حضور مردم در انتخابات بسیار مهم است و هزینه‌های هنگفتی برای ممانعت از حضور مردم در انتخابات انجام شده است.

وی گفت: حضور و آمدن مردم در صحنه انتخابات باعث حل بسیاری از مشکلات است و عدم حضور نیز مشکلات و موانع را افزایش می‌دهد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان به اهمیت دو انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: هم انتخابات مجلس و هم انتخابات خبرگان هر دو بسیار مهم هستند و یک رای مردم مستقیماً در سرنوشت استان و کشور موثر است.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی بیان کرد: تمامی توجه کشورهای غربی به انتخابات معطوف است زیرا این انتخابات نوع رابطه بعدی غربی‌ها با ایران را مشخص می‌کند و نوع موضع‌گیری آنها ارتباط مستقیم با حضور حداکثری مردم دارد.

وی گفت: مردم سعی کنند کسانی را انتخاب کنند که عزت و اقتدار نظام را حفظ کنند و با بصیرت و اهل آگاهی و فهم و دانش باشند.

نماینده ولی فقیه در کردستان به اهمیت و جایگاه مجلس اشاره کرد و افزود: مجلس شورای اسلامی پشتوانه مهمی در بحث مذاکرات برای تیم هسته‌ای کشور بود.

وی افزود: استفاده از تریبون‌های نماز جمعه برای تبلیغات انتخاباتی کاندیداها ممنوع است و کاندیداها باید از راه‌های عرف و قانونی برای اعلام برنامه‌های مدنظر خود اقدام کنند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی بیان کرد: حماسه ۷ اسفند امتداد حماسه ۲۲ بهمن که همه دنیا را مات و مبهوت کرد جهانیان را شگفت زده خواهد کرد.

گزارش تشریحی، تصویری جلسه معاونت سازمانهای نظامی و قضائی

جلسه معاونت سازمانهای نظامی و قضائی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با حضور تمامی اعضای این معاونت در مهمانسرای نیروی انتظامی استان در سنندج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، معاون سازمان‌های قضایی و نظامی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان افزود: ما به عنوان متولیان امر به معروف و نهی از منکر جدای از انجام فریضتین امر به معروف و نهی از منکر، وظیفه سیاسی و دینی داریم که آن هم آگاه‌سازی مردم برای مشارکت در انتخابات و انتخاب افراد اصلح است.

علنی بودن منکرات مشکل بزرگ جامعه است

وی همچنین گفت: اجرای تمام دستورات متاثر از توجه به اصول اخلاقی است و ضمانت اجرایی تمامی عوامل که ما آنها را مجازات می‌نماییم، مبتنی بر اصول اخلاقی است که در حوزه امر به معروف و نهی از منکر بسیار مهم است.

رئیس‌کل دادگستری کردستان در ادامه، عیون اماکن و عیون خودرویی را دو برنامه معاونت سازمان‌های قضایی و نظامی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان خواند و گفت: در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده است.

وی افزود: در ادارات و دستگاه‌های دولتی به معنای عام، به بحث حجاب و عفاف توجه نمی‌شود و هنوز جلوه‌های بدحجابی وجود دارد و پاره‌ای از مباحث خلاف شئونات اسلامی را شاهدیم که باید مسئولان ادارات کارکنان خود را توجه نمایند.

به گفته گروسی، کارکنان ادارات الگوی ارباب رجوع هستند و لذا عدم اجرای درست شئونات اسلامی در ادارات به بدنه جامعه تعمیم خواهد یافت.

رئیس‌کل دادگستری کردستان گفت: بزرگترین تهدید و مشکل ما علنی بودن مظاهر منکرات به صورت سازمان‌یافته در جامعه است که باید برای مقابله با آن اهتمام داشت

بدحجابی جامعه متاثر از فرهنگ غلط غرب است

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با بیان اینکه در حوزه اجرای امر به معروف و نهی از منکر در سطح یگان‌های نظامی و انتظامی به برکت وجود علمای صاحب نظر و توانمند کوچکترین مشکلی نداریم افزود: تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در سطح شهرک‌های مسکونی و محیط‌های ورزشی و فرهنگی که بیشترین ارتباط با خانواده‌ها دارند به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته است.

محمود الله‌مرادی افزود: با توجه به اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر یک نهاد نوپا است این انتظار می‌رود که با حمایت بسیار ویژه‌ای از سوی دستگاه‌های نظامی و انتظامی حرکت روبه جلوی قدرت را با سرعت ادامه دهد.

الله‌مرادی با انتقاد از برخی از تصورها مبنی بر اینکه برخی از مظاهر بدحجابی که در استان وجود دارد ناشی از فرهنگ آنها است، گفت: حجاب یکی از فرهنگ‌های اصیل مردم کردستان است و بی‌حجابی‌هایی که امروز در جامعه وجود دارد، ریشه فرهنگی نداشته و ناشی از الگوگیری برخی از افراد از فرهنگ غلط غرب و دامن‌زدن آنها به بی‌حجابی است.

وی از تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در سطح روستاها به عنوان یکی دیگر از اقدامات تاثیرگذار ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان نام برد و اظهار داشت: در حوزه عیون خودرویی و عیون امکان در سال‌ جاری تاکنون به بیش از 7 هزار نفر آموزش داده شده است.

به گفته جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان، یک‌هزار و 300 آموزشگاه علمی و هنری آزاد در سطح استان مشغول به فعالیت هستند که ستاد در بحث نظارت بر روند فعالیت‌های آنان ورود پیدا کرده است.

الله‌مرادی از برگزاری جلساتی با مجوزدهندگان این آموزشگاه‌ها با توجه به برخی تخلفات در آنها اشاره کرد و افزود: 400 آموزشگاه در استان مورد ارزیابی قرار گرفت و مشکلات موجود در آنها طی جلسه‌ای مشترک به دستگاه‌هایی همچون آموزش و پرورش، ارشاد اسلامی و فنی و حرفه‌ای اعلام شده است.

وی از هدف‌گذاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان برای ارائه آموزش به 10 هزار نفر در استان خبر داد و گفت: از ابتدای سال‌ جاری تاکنون بیش از 6 هزار و 700 نفر از این تعداد زیرپوشش آموزش قرار گرفته و ظرف دو ماه آینده از سال نیز مابقی آموزش‌های لازم در این حوزه را فرا می‌گیرند.

مقابله با جلوه‌های منکر نیازمند همت جمعی است

معاون هماهنگ‌کننده انتظامی کردستان با بیان اینکه به امر آموزش در حوزه حجاب و عفاف توجه چندانی صورت نگرفته که باید با برنامه‌ریزی‌ دقیق در این زمینه ورود پیدا کنیم، خاطرنشان کرد: مسئله حجاب و عفاف به عنوان یکی از مسائل زیربنایی و مورد تاکید دین اسلام باید در سطح مدارس و دانشگاه‌ها به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

عباس مسعودی خاطرنشان کرد: اقدامات برنامه‌ریزی و هدفمند در زمینه امر به معروف و نهی از منکر و مقابله با جلوه‌های منکر در جامعه به وسیله یک دستگاه به تنهایی قابل اجرا نیست و قطعا خروجی مطلوب و مورد نظر را که انتظار داریم نخواهیم یافت.

معاون هماهنگ‌کننده انتظامی کردستان به برخی از اقدامات انتظامی استان در زمینه مقابله با بی‌حجابی و بدحجابی و سایر اقدامات ضداخلاقی در استان اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال‌جاری در کنار برخورد جدی با تهیه‌کنندگان و استفاده‌کنندگان از تجهیزات ماهواره‌ای و کشف اقلام زیادی در این زمینه بیش از 13 باند توزیع محصولات ضدفرهنگی در استان انهدام شده است.

وی تشدید و نظارت بیش از پیش بر نحوه فعالیت تالارهای عروسی را از دیگر مباحث مورد توجه انتظامی استان عنوان کرد و اظهار داشت: برخورد با راننده های بدحجاب و توقیف خودروهای آنها از دیگر اقداماتی بوده که به همت انتظامی استان صورت گرفته است.

خدمت به مردم از جلوه‌های معروفات در جامعه است

رئیس عقیدتی سیاسی مرزبانی کردستان واگذاری برنامه‌های امر به معروف و نهی از منکر با اتخاذ ساز و کارهای مناسب به بدنه مردمی را امری ضروری دانست و ضمن تاکید بر آن، گفت: مصادیق معروف و منکر باید کاملا شناسایی و به اقشار مردم اطلاع‌رسانی شود.

به گفته محمدی، شناخت کافی در مورد معروفات و همچنین فعل‌های منکر موجب می‌شود تا حدود زیادی ریشه برخی منکرات که گاها به دلیل ناآگاهی صورت می گیرد، انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: آنچه خلاف رأی مردم و به ضرر آنها است از مصادیق منکر بوده و باید به صورت ویژه و با برنامه‌ریزی‌های اصولی با آنها برخورد شود.

رئیس عقیدتی سیاسی مرزبانی کردستان خدمت به مردم و رفع مشکلات آنها را از جلوه‌های معروفات در جامعه دانست و افزود: اجرای برخی طرح‌های ترافیکی در سطح شهر که بستر آسایش مردم را فراهم کرده‌ است نوعی امر به معروف است که باید گسترش یابد.

وی بر ارتقای سطح شناخت و بصیرت مردم در حوزه امر به معروف و نهی از منکر در استان تاکید کرد و اظهار داشت: هرچه شناخت مردم در این زمینه ارتقا پیدا کند به همان میزان در ترویج و نهادینه کردن این فریضتین الهی موفق عمل کرده‌ایم.

مردمی کردن امر به معروف و نهی از منکر تاثیرگذاری بیشتری دارد

مسئول عقیدتی سیاسی لشکر 28 پیاده کردستان اظهار کرد: آنچه به دیگر امر می‌کنیم، باید به عنوان امران معروف بیش از سایر افراد در عمل انجام دهیم، چرا که تا زمانی خود عامل به معروف نباشیم آن قدرت تاثیرگذاری که باید روی رفتار دیگران تغییر ایجاد کند را نخواهیم داشت.

حجتالاسلام خلیل عبدالهی با بیان اینکه سوق دادن برنامه‌ها و کارهای اجتماعی به سمت ادارات و کمرنگ شدن توجهات به عموم مردم موجب می‌شود برنامه‌های ما از سطح تاثیرگذاری کمی برخوردار باشد، گفت: در اجرای برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر و سایر بخش‌ها باید اولویت دستگاه‌ها و متولیان امر عموم جامعه باشد.

وی اظهار کرد: مردمی کردن امر به معروف و نهی از منکر و خارج کردن آن از پوشش نظامی و اداری تاثیرگذاری لازم را به دنبال خواهد داشت.

به گفته مسئول عقیدتی سیاسی لشکر 28 پیاده کردستان، در بحث نظارت بر آموزشگاه‌های آزاد و غیره نیز باید به گونه‌ای عمل شود که دستگاه‌های مجوز‌دهنده با حساسیت خاص نظارت داشته باشند تا شاهد برخی مسائل غیرمتعارف در آنها نباشیم.

عبدالهی با بیان اینکه دولت‌ها و دولتمردان هر کدام به نوعی و تا حدودی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر کارهایی انجام داده‌اند، اظهار داشت: البته کسانی در نظام و دولت نفوذ پیدا کرده‌اند که از بیت‌المال ارتزاق می‌کنند، اما اعتبارات را در زمینه‌های خلاف منافع نظام هزینه می‌کنند.

دشمن به دنبال مسمومیت ذهنی جوانان است

رئیس عقیدتی سیاسی انتظامی شهرستان سنندج با اشاره به برخی اقدامات پلیس فتا در فضای مجازی و رصد تهدیدات این حوزه، اظهار کرد: اکنون بیش از 25 میلیون نفر در تلگرام عضویت پیدا کرده‌اند که تهدیدات خاص خود را دارد.

وی افزود: حساسیت نسبت به این موضوع با توجه به هجمه‌های گسترده و مسمومیت‌های ذهنی که از طریق اقدامات و فعالیت‌های دشمنان در این فضاهای مجازی صورت می‌گیرد امری ضروری است.

حجت‌الاسلام جلال محمودزاده بر بصیرت‌افزایی و ارتقای سطح شناخت مردم از دشمنان تاکید کرد و گفت: هرچه شناخت مردم از دشمن و تهدیدات آنها بیشتر باشد خروجی در مقابله با هجمه‌های آنان نیز بیشتر خواهد شد.

به گفته محمودزاده، بصیرت‌افزایی نقش مهمی در مقابله با هجمه‌های دشمنان دارد که باید در قالب برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف برای جامعه هدف در دستور کار قرار گیرد.

وی به برخی اقدامات حوزه عقیدتی سیاسی انتظامی سنندج اشاره کرد و گفت: شناسایی 200 نفر از عاملین امر به معروف و نهی از منکر در انتظامی استان، تقدیر از 11 نفر از عاملین موفق حوزه امر به معروف و نهی از منکر، تدوین و توزیع جزوه‌های مختلف با موضوع امر به معروف و نهی از منکر و برگزاری 520 جلسه مختلف در این حوزه از اقدامات عقیدتی سیاسی انتظامی استان در سال‌جاری بوده است

نهادینه‌کردن نگاه غیردینی به مسائل ارزشی از برنامه‌های دشمن است

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس گفت: فراموش کردن تاریخ انقلاب اسلامی، فراموش کردن پیشرفت‌های انقلاب اسلامی در جهان، سیاه‌نمایی در نارسایی‌های جزئی، بزرگ کردن مشکلات کوچک، تحریف خط امام(ره)، تحریف تاریخ انقلاب اسلامی و نهادینه‌کردن نگاه عرفی و غیردینی به مسائل ارزشی و فرهنگ ایرانی اسلامی از برنامه‌های جدی دشمن برای ملت کشورمان است.

به گفته مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس، دشمن از صدر اسلام تاکنون برای مسلمانان توطئه داشته است و حتی در زمان طاغوت هم نخست‌وزیر ایران بهایی بود و به دلیل بی‌کفایتی مسئولان رژیم برای کشوری با جمعیت مسلمان، تصمیم می‌گرفت.

وی تصریح کرد: برخی برنامه‌های القایی دشمنان برای جوانان قابل شناسایی نیست لذا ما به عنوان مسئولان نظام اسلامی باید روشنگری کنیم تا خدای ناکرده جوانان ما در مسیر انحرافی دشمن قرار نگیرند.

باباشاهی یادآوری کرد: دعوت به اسلام هم با نه گفتن به غیر خدا آغاز شده است و امروز این نه در قالب کشورهای استکباری از جمله آمریکا و اسرائیل نمود عینی دارد چرا که این کشورها خلاف دستورات خداوند و دین اسلام و در تضاد با آن حرکت می‌کنند.

وی گفت: دشمن‌شناسی ما ضعیف است و این را می‌توان در مهمانی از دشمن در قالب نصب دیش ماهواره‌ها در پشت‌بام خانه‌ها دید که خود، دشمن را به خانه‌هایمان راه داده‌ایم.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس تصریح کرد: فراموش کردن تاریخ انقلاب اسلامی، فراموش کردن پیشرفت‌های انقلاب اسلامی در جهان، سیاه‌نمایی در نارسایی‌های جزئی، بزرگ کردن مشکلات کوچک، تحریف خط امام(ره)، تحریف تاریخ انقلاب اسلامی و نهادینه‌کردن نگاه عرفی و غیردینی به مسائل ارزشی و فرهنگ ایرانی اسلامی از برنامه‌های جدی دشمن برای ملت کشورمان است.

برگزیده ها