نماد کردستان چرخش دستمال رقص در برج میلاد نیست/رسانه‌ها به سالم‌سازی فضای جامعه کمک کنند

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: انتقاد این ستاد به برخی اقدامات خلاف ارزش‌های دین و عرف جامعه است در صورتیکه تا انتقادی می‌شود اعلام می‌کنند که عده‌ای نمی‌خواهند توسعه در کردستان شکل بگیرد در حالیکه کسانی مانع توسعه هستند که پول مالیات مردم کردستان را می‌برند و برای عده‌ای متمکن در برج میلاد هزینه می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معرو.ف و نهی از منکر استان کردستان، محمود الله‌مرادی ظهر امروز در نشست تجلیل از خبرنگاران رسانه‌های استان که به مناسبت روز خبرنگار در سالن جلسات ستاد امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد، با تبریک 17 مراد سالروز شهادت محمود صارمی و روز خبرنگار، اظهار کرد: ستاد امر به معروف امروز بیشترین همکاری را با جامعه رسانه‌ای در استان دارد و من از همه اصحاب رسانه که همواره همراه ستاد امر به معروف هستند، تقدیر می‌کنم.

الله‌مرادی اضافه کرد: معتقدم اگر رسانه‌ها به دور از هرگونه حب و بغض قلم بزنند و در راستای آگاه‌بخشی جامعه تلاش کنند خودش یک معروفی است که می‌تواند جلوی منکرات را بگیرد.

وی با عنوان این مطلب که بحث نقد و نقدپذیری در جامعه ما دو وجهه نامناسب پیدا کرده است، گفت: یک وجهه آن این است که افرادی برای تامین منافع خود با تبر به ریشه دیگری می‌زنند و وجهه دیگر، بجای اینکه نقدپذیر باشد برآشفته می‌شوند که هر دو وجهه آن خطرناک و به ضرر جامعه است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان تصریح کرد: روزی که جمهوری اسلامی شعار استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی را سر داد، معنی این آزادی بر مبنای حیوانیت نبود چون این آزادی در زمان حکومت طاغوت هم زیاد بود.

 وی اضافه کرد: مبنای جمهوری اسلامی که امام راحل مطرح کردند و در شعارهای آن زمان مورد توجه قرار گرفت آزادی از بند نفس و حرکت براساس اندیشه و فکر بود.

الله‌مرادی گفت: آزادی در جمهوری اسلامی به این معناست که خود ما آمر به معروف و ناهی از منکر باشیم و دیگران را نیز به این سمت دعوت کنیم.

وی اذعان داشت: افرادی که صادقانه و برمبنای اصول اخلاقی وارد عرصه خبرنگاری می‌شوند مصداق واقعی آیه شریفه قرآن کریم است که می‌فرماید« باید در میان شما مسلمانان گروهی باشد که به خیر و نیکی دعوت کند و دیگران را راهنمایی کند».

وی اذعان کرد: متاسفانه برخی از ما مسوولان وقتی پشت تریبون قرار می‌گیریم فراموش می‌کنیم که مسوول هستیم که این مسولیت را به برکت خون شهدا و ایثارگری ایثارگران و حضور در صحنه ملت ما بدست آوردیم یعنی اگر مردم نباشند هیچ مسوولیت و جایگاهی معنا پیدا نمی‌کند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: در آنچه عنوان می‌کنم هیچ غرضی وجود ندارد، وابستگی به هیچ گروه و جناح خاص نداشته و ضدیتی باکسی ندارم اما به عنوان خادم مردم به تناسب جایگاه شغلی به وظایف خود عمل می‌کنم.

وی تصریح کرد: هرکس در راستای توسعه استان که مقام معظم رهبری آن را استان فرهنگی نام‌گذاری کرده گام بردارد حمایت خواهیم کرد.

الله‌مرادی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی‌ها تصور می‌کنند که ستاد امر به معروف و نهی از منکر مخالف شادی است در حالیکه ما حاضر هستیم بهترین زمینه‌ها برای شادی مردم فراهم شود و زمانی مردم شاد می‌شوند که توسعه به صورت متوازن در کل استان شکل بگیرد و این کار وقتی تحقق پیدا می‌کند که همه بخش‌ها با هم حرکت کنند.

وی یادآوری کرد: ما مخالفت و ضدیتی با هیچ مسوولی نداریم و جایی که مشکل ببینیم مطرح می‌کنیم و اصل برای ما حرف زدن براساس واقعیت‌ها است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان افزود: ما از تلاش‌های استاندار کردستان در بحث ایجاد اشتغال در استان تقدیر می‌کنیم این مسئله کاملا مشخص است، اما عده‌ای به دنبال این هستند که این حرکت اتفاق نیفتد.

افرادی هستند که گرای غلط به استاندار می‌دهند

وی گفت: این افراد حتی گرای غلط می‌دهند و به جای اینکه بگویند ما بانی عدم توسعه کردستان هستیم گرا به سمت افراد دلسوزی می‌دهند که خالصانه و بدون هیچ نظر سویی مطرح می‌کند که باید در این شرایط سخت کشور وزیری که به استان سفر می‌کند از طریق زمینی باشد تا به عمق مشکلات مردم پی ببرد.

الله‌مرادی گفت: ما به هزینه 126 میلیون تومانی اجاره هلی‌کوپتر برای سفر  یک وزیر انتقاد داریم چرا که معتقدیم وزیر با مردم هیچ فرقی ندارد.

وی اذعان کرد: مخالف توسعه کسانی هستند که مردم را با رقص و آواز و بی‌بند و باری سرگرم می‌کنند و مشکلاتی که به دست مدیران قابل حل است و حل نمی‌شود. اینها مخالف توسعه است و اینها سر راه استاندار این سنگ‌ها را قرار می‌دهند تا موفقیت را از وی بگیرند که نتواند به توسعه استان کمک کند گرچه همت استاندار بر ایجاد شغل و اقدامات توسعه‌ای است و این دلیل نمی‌شود تا کسی انتقادی داشته باشد آن را ممانعت از توسعه تلقی کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان افزود: مانع توسعه آن است که میلیون‌ها تومان پول مردم را در برج میلاد برای عده‌ای متمکن و برخوردار هزینه کنند که یک نفر فقیر نمی‌تواند از آن برنامه استفاده کند.

وی یادآوری کرد: میراث فرهنگی باید از میراث استان حراست کند که به دلیل عدم اعتبار بناهای تاریخی کردستان در حال از بین رفتن است و آنوقت پول‌هایش را به تهران می‌برد و در آنجا هزینه می‌کند.

مسوولان در راس به فکر خدمت به مردم کردستان هستند

به گفته الله‌مرادی، کشور در راس متوجه هستند که به مردم محروم کردستان خدمت کنند و از برخی مدیران استان  از استاندار تا رئیس سازمان مدیریت، آموزش و پرورش و اداره راه و نهادهایی که بدون حاشیه در راستای خدمت به مردم تلاش می‌کنند، هم تشکر می‌کنیم.

وی همچنین گفت: انتقاد هم به برخی از حرکت‌هایی که به نام مدیریت زمان و توسعه و مسائل اینچنین انجام می‌شود اما ارزش‌های اسلامی و دینی نادیده گرفته می‌شود انتظار داریم از استاندار به همان اندازه که برخی ادارات حاشیه درست می‌کنند برای فرهنگ، یک کمی به مسائل فرهنگی و شوراهای امر به معروف و نهی از منکر، شورای فرهنگ عمومی هم توجه کند چون مردم ما مردم متدینی هستند و لذا باید تلاش کنیم تدین این مردم را تقویت کنیم.

 دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اضافه کرد: نباید کل وقت جامعه را صرف این کنیم که تنها نماد کردستان دستمال رقص باشد در حالی که سایر استان‌هایی مانند اصفهان برخورداری و توسعه را به عنوان نماد به کشور معرفی می‌کنند.

چرا ما نباید انسان‌های باشخصیتی که با آن شاخصه‌هایی که مقام معظم رهبری فرمودند آنها را به مردم معرفی کنیم ضمن اینکه هیچ مخالفتی با شادی مردم و کنسرت و توسعه نداریم و این نیست تا انتقادی می‌شود اعلام می‌کنند که عده‌ای نمی‌خواهند توسعه در کردستان شکل بگیرد.

رسانه‌ها در راستای سالم‌سازی فضای جامعه اقدام نمایند

ما مخالف بی‌بند و باری هستیم چه در توسعه، چه در اقتصاد و فرهنگ، شدیدا جلو آن می‌ایستیم ضمن اینکه این نقش نباید تنها تک‌بعدی باشد بلکه جراید و رسانه‌ها هم می‌توانند کمک کنند به شرط اینکه قلمشان در راستای رضای خداوند بچرخد و اول خوبی‌ها و کارهای مثبت ادارات را منعکس کنند بعد انتقاد از کمبودها و ضعف‌ها داشته باشند و این توصیه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان است.

رسانه‌ها باید در راستای سالم‌سازی فضای جامعه اقدام نمایند چرا که اصحاب رسانه و خبرنگاران وظایفی دارند که باید به درستی آن را انجام دهند چرا که کمک رسانه‌ها به موفقیت دستگاه‌ها و ستاد امر به معروف و کمک می‌کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

برگزیده ها