گروسی: مهمترین مشکل امروز فاصله گرفتن از فرهنگ ساده‌زیستی است

رئیس دادگستری کردستان گفت: یکی از مهمترین مشکلات امروز فاصله گرفتن از فرهنگ ساده‌زیستی دانست در صورتیکه رمز پیروزی و تداوم انقلاب از ابتدا زیرپاگذاشتن تشریفات توسط امام راحل(ره) و کارگزاران نظام بود.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی، علی‌اکبر گروسی پیش از ظهر امروز در جلسه مشترک معاونت سازمان نظامی و قضایی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان که در محل سالن اجتماعات معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان برگزارشد، اظهار داشت: شهیدان باهنر و رجایی و خدمات ارزشمندی برای اعتلای نظام اسلامی انجام دادند.

وی خاطرنشان کرد: شهیدان رجایی و باهنر الگوهای ارزشمندی برای کارگزاران نظام و دولتمردان عصر حاضر هستند چرا که در اوایل پیروزی انقلاب، بعنوان یکی از بهترین مبارزان انقلاب و یاران امام در مسیر توطئه‌های دشمن شهید ‌شدند اما مردم و انقلاب با کمترین تنگنا با همت مردم و مسوولین همچنان در رفاه و آسایش بود.

رئیس‌کل دادگستری کردستان در ادامه سخنان خود تاکید کرد: برای برون‌رفت از وضعیت فعلی اقتصادی و مقابله با تهدیدات دشمنان نظام توجه دولتمردان به سیره شهیدان باهنر و رجایی و مطالعه وضعیت زندگی مردم در اوایل پیروزی انقلاب که امید، اعتماد و رضایتمندی در آنها  موج می‌زد، ضرورت دارد.

گروسی یکی از مهمترین مشکلات امروز را فاصله گرفتن از فرهنگ ساده‌زیستی دانست و خاطرنشان کرد: رمز پیروزی و تداوم انقلاب از ابتدا زیرپاگذاشتن تشریفات توسط امام راحل(ره) و کارگزاران نظام بود.

وی الگوگیری از سیره شهدا را برای جلوگیری از آسیب به کشور و برون‌رفت از برخی مسایل امروزی توسط قوه قضائیه، مقننه و دستگاه‌های اجرای را ضروری اعلام کرد.

رئیس‌کل دادگستری کردستان اشاعه فریضتین امر به معروف و نهی از منکر در مراکز علمی، آموزشی و دانشگاه‌ها را امری لازم  دانست و گفت: مکان‌هایی که مدیران آینده و فرزندان مردم تربیت می‌شوند باید ضوابط، هنجارها، ارزش‌ها، دوری از تخلفات، قانون و مقررات گوشزد و ترویج  شود چون این افراد در آینده جذب سازمان‌های دولتی شده لذا باید با قوانین آشنا شوند.

گروسی با بیان اینکه امروزه حوزه معاونت‌های مختلف ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اقدامات خوبی را انجام داده و به توفیقات رفیعی نایل شده است، افزود: با همت دبیر ستاد فریضتین امر به معروف و نهی از منکر در راستای  توجه به ارزش‌ها، مبارزه با منکرات و ترویج معروفات خدمات شایسته‌ای صورت گرفته است.

وی توجه به برنامه‌های ابلاغی از سوی ستاد استان را مهم اعلام کرد و افزود: همه باید در مدت زمان پیش‌بینی شده برنامه‌های ستاد را در دستور کار خود قرار دهیم و هم‌سویی جدی میان سازمان‌های مختلف در راستای بازتاب و انعکاس برنامه‌ها و خروجی آن ایجاد شود.

به گفته این مقام مسوول، امروزه منکرات به شکل گسترده قابل مشاهده است، شیوه‌ها تغییر کرده و نوعی بدبینی در اجتماع پدید آمده از این رو ما باید برنامه‌های امر به معروف و نهی از منکر را بروزرسانی کنیم چون دشمن به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی از نظام و سوءاستفاده از مسایل اقتصادی پیش آمده است.

گروسی اذعان داشت: تعدادی با تسلط بر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و عده‌ای با تسلط بر بازار ارز و خودرو آب به آسیاب دشمن ریخته و نگرانی مردم نسبت به آینده اقتصاد کشور را دامن می‌زنند که بدترین نوع منکر است.

وی یادآورشد: تحریم‌ها همیشه بوده و چیز تازه‌ای نیست اما امروز تبدیل به یک اهرم برای سوءاستفاده و شگرد دشمن برای دلسردی و ایجاد فاصله میان مردم و مسوولین شده است پس با همدلی همه باید این جنگ روانی را خنثی و خاموش کنیم.

وی خواستار تلاش مضاعف صدا و سیما و نهادهای آموزشی در راستای پاسخ به دشمنان نظام شد و بیان کرد: روحیه معنویت، تعاون، ایثار و گذشت و روحیه مردم اوایل انقلاب را باید اکنون در جامعه احیا کرد لذا در دهه اول محرم و هفته امر به معروف و نهی از منکر پکیجی در مقابله با منکرات باید تهیه و ارائه شود.

رئیس‌کل دادگستری کردستان با بیان اینکه ما از ناحیه موارد اخلاقی صدمات زیادی را می‌بینیم، افزود: با توجه به نیاز ما به اعتماد عمومی نسبت به مراجعین باید امانت‌دار، صادق و در ارتباط با پاسخ مطلوب و روشن در رفع بدبینی‌های اجتماعی بکوشیم.

گروسی در پایان با اشاره به اینکه ما به عنوان آمران به معروف و ناهیان از منکر غیر از اجرای قانون توسط دستگاه‌های دولتی توقع دیگری نداریم، اظهار کرد: از همه ظرفیت‌های سازمان قضایی و نظارتی باید برای اصلاح و پیشرفت جامعه استفاده کنیم.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

برگزیده ها