آیت‌الله حسینی‌شاهرودی: مردم باید نسبت به فقرا احساس مسولیت داشته باشند

نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: همانطور که اموال را بیمه می‌کنید باید بخشی از آن را با خدا بیمه کنید و نسبت به فقرا احساس مسولیت داشته باشید.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در دومین جلسه شورای زکات استان کردستان که با حضور رئیس شورای عالی زکات کشور در سالن جلسات کتابخانه امام خامنه‌ای سنندج برگزار شد، اظهار داشت: یک رشد خوبی در چند سال اخیر صورت گرفته و طی چند سال اخیر مبلغ پرداختی زکات از دو میلیارد تومان به ۱۸ میلیارد تومان رسیده که این رشد بسیار خوبی است.

وی در ادامه افزود: باید مردم تشویق شود که زکات در کنار نماز است و اگر مسلمانان می‌خواهند قرب الهی پیدا کنند فقط نماز کافی نیست باید در کنار آن زکات هم باشد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: همانطور که اموال را بیمه می‌کنید باید بخشی از آن را با خدا بیمه کنید و نسبت به فقرا احساس مسولیت داشته باشید.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی خاطرنشان کرد: ستادهایی که در استان وجود دارد باید مسوولیت خود را در این راستا به خوبی انجام دهند و مردم مطمئن باشند که این زکات نه تنها از استان بلکه از شهرستان و بخش هم خارج نمی‌شود.

وی اذعان کرد: اولویت در هزینه‌کرد وجوه جمع‌آوری شده زکات با مراکز مذهبی بود و مساجدی که غسالخانه و غیره نداشتند این زکات برای آنها استفاده شد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در پایان اظهار داشت: باید این زکات خرج اشتغال‌زایی در استان شود و یکبارمصرف نباشد یعنی گردش پیدا کند چرا که اینگونه مردم بیشتر از همیشه در کارهای خیر پیشقدم می‌شوند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

برگزیده ها