برخورد با فساد و مفسد باید قاطعانه باشد

نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان کردستان گفت: دستگاه قضا جای اقدام عملی در برخورد با مفسد و فساد و دفاع از منفعت عمومی است چون قدرت نظام در دست قضاست لذا باید نفع عموم را ببیند و منافع عموم و نظام را در نظر داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در همایش تجلیل از فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های قضایی استان که در آمفی‌تئاتر اداره‌کل بازرسی استان برگزار شد، اظهار داشت: برخی ویژگی‌هایی خدایی در وجود انسان‌ها نهاده شده است که بوسیله آن رنگ خدایی می‌گیرند و به عبودیت می‌رسند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اذعان داشت: عبودیت موجب الگوشدن پیامبران و امامان شده و همان عبودیت آنها را به مردم معرفی کرده است.

وی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه عمومی است و همه باید در ساری و جاری کردن این دو فریضه الهی احساس مسوولیت کنند چرا که امام حسین(ع) می‌فرمایند همه مسلمانان قلبا باید از خوبی‌ها خوششان آید و نسبت به بدی‌ها متنفر باشند.

وی گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر نباشد، فساد تمام جامعه را در بر می‌گیرد و رشد انسان‌ها تحقق پیدا نمی‌کند.

حسینی‌شاهرودی ادامه داد: امام حسین(ع) می‌فرمایند، باید با قدرت جلو فساد و ظلم و زور ایستاد و نباید نسبت به موارد منکر در جامعه بی‌تفاوت بود.

وی همچنین تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر همانند نماز واجب است ضمن اینکه با امر به معروف و نهی از منکر تمامی ارزش‌های دین و دستورات اسلام در جامعه اجرا خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اذعان داشت: امام حسین(ع) اصلاح جامعه را در دستور کار قرار دادند و برای همین موضوع در مقابل باطل ایستاد و نشان داد باید برای حق عمل کرد و این شد که در این مسیر به شهادت رسید.

وی ادامه داد: با امر به معروف و نهی از منکر ظلم به دیگران صورت نمی‌گیرد، فسادی باقی نمی‌ماند و ارزش‌های دین در جامعه نهادینه خواهد شد.

به گفته وی، در کردستان که ۲۳ هزار شهید تقدیم انقلاب شده است، قرار شد موزه دفاع مقدس ایجاد شود اما قضیه درگیر پرونده‌ای شده است که اسناد فرد معارض جعلی است که نباید گاها درگیر چنین افرادی شویم.

وی گفت: دستگاه قضا باید به چنین پرونده‌هایی در زمان کمتری رسیدگی کند و اگر شخص نتوانست ادعایش را اثبات کند، خسارت تاخیر در اجرای پروژه را هم از او بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ادامه سخنانش گفت: وقتی به حضرت علی(ع) گزارش می‌شود که فردی فساد مالی داشته است، خطاب به آن شخص می‌فرمایند اگر عملت برایم ثابت شود، کاری می‌کنم در خرج زندگی‌ات بمانید.

وی ادامه داد: افرادی هم در جامعه ما هستند که با تضییع حق دیگران به ثروت‌های آنچنانی رسیده‌اند که می‌طلبد به این موارد به جد رسیدگی کرد چرا که دین اسلام، دین دفاع از حق است.

حسینی‌شاهرودی تاکید کرد: به دستورات دین عمل کنیم، دستگاه قضا جای اقدام عملی در دفاع از منفعت عمومی است چون قدرت نظام در دست قضاست لذا باید نفع عموم را ببیند و منافع عموم و نظام را در نظر داشته باشد.

وی افزود: برخورد با افراد فاسد و مفاسد باید قاطعانه باشد همانطور که رییس دستگاه قضا مبارزه با فساد و فاسد را در پیش گرفته‌اند و در این راه یقه‌سفید و سیاه نمی‌شناسد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

برگزیده ها