220 شورای امر به معروف در مجموعه اصناف کردستان تشکیل شده است

معاون تشکل‌های مردمی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان از تشکیل 220 شورای امر به معروف در مجموعه اصناف استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، سلمان روحی در نشست معاونین تشکل‌های مردمی و مسئولان دفاتر ستادهای احیاء استان کردستان اظهار کرد: زمینه نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر فراهم است چراکه دیانت و دین‌داری مردم این منطقه زبانزد است.

وی به اقدامات معاونت تشکل‌های مردمی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اشاره کرد و گفت: اختصاص غرفه‌ای از نمایشگاه‌های بهاره و پاییزه به شورای امر به معروف اصناف، توزیع بروشورهای تبلیغی و آموزش احکام ویژه کسبه و بازاریان از جمله برنامه‌های این معاونت بوده است.

به گفته روحی، 4 هزار و 220 نفر از کسبه و بازاریان استان کردستان در کلاس‌های آموزشی احکام معاونت تشکل‌های مردمی ستاد احیای استان کردستان قرار گرفته‌اند.

معاون تشکل‌های مردمی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان محور کلاس‌های آموزشی را روش‌های اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، جایگاه امر به معروف و نهی از منکر، اثرات اجرای امر به معروف و نهی از منکر و آثار و پیامدهای اجرای این دو فریضه الهی برشمرد.

روحی خودشناسی را لازمه حرکت در مسیر ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه دانست و گفت: مسئولان و مردم باید آمران به معروف و ناهیان از منکر باشند و این مهم را باید از خود شروع کنند تا اثرگذاری مثبت در جامعه داشته باشد.

وی تعامل در تمام بخش‌ها و تکریم جایگاه انسانی مردم را دو سیاست کلی معاونت تشکل‌های ستاد احیای کردستان خواند و اظهار داشت: استفاده از مساجد، تکایا و حسینیه‌ها و مراکز مذهبی برای گسترش برنامه‌های معاونت تشکل‌های ستاد احیا استفاده خواهد شد چراکه این مراکز مرکز ثقل توده مردم است و نتیجه‌بخش خواهد بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان اظهار داشت: در صورتی که در هر استان متناسب با آداب و سنن و فرهنگ آن منطقه به جایگاه این فریضتین پرداخته شود، مثمرثمر است.

وی گفت: در کردستان با فرهنگ غنی که رهبری از آن به عنوان استانی فرهنگی نام بردند، توجه به شاخصه‌های فرهنگی سد محکمی در تقابل تهاجم فرهنگی دشمنان خواهد بود. روحی در پایان استفاده شایسته از فرهنگ بومی منطقه در زمینه ترویج امر به معروف و نهی از منکر را خواستار شد و این مهم را مورد پذیرش مردم خواند.

برگزیده ها