لزوم شناسایی معروفات و منکرات مهم در محیط ادارات

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: مدیران باید نسبت به شناسایی معروفات و منکرات مهم در محیط زیرمجموعه خود اقدام و برای تقویت و رفع آنها راهکار ارائه دهند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، محمود الله‌مرادی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در سنندج اظهار کرد: اقدامات بسیاری خوبی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر در سطح ادارات، دستگاه‌ها، اصناف و ... در سطح این استان انجام گرفته است.

به گفته وی، راه‌ها و شیوه‌های اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جلسات و شوراهای مختلف اقشار در سطح استان طی سال‌جاری مورد بررسی و توجه قرار گرفته است.

این مسئول از معرفی 32 دستگاه برتر در حوزه امر به معروف و نهی از منکر در استان کردستان خبر داد و خاطرنشان کرد: دبیران برتری حوزه امر به معروف و نهی از منکر، فعالان برتر این حوزه، بازرسی از ستادهای شهرستانی و ... از جمله اقدامات بسیار خوبی بوده که طی سال‌جاری در استان انجام گرفته است.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان از بازرسی و نظارت بر روند فعالیت 120 مرکز و آموزشگاه آزاد در رشته‌های مختلف آموزشی شامل زبان، موسیقی و غیره طی چند ماهه گذشته در استان خبر داد و اظهار داشت: ارائه آموزش به 2 هزار و 500 نفر در سطح استان، توزیع 20 هزار نسخه پوستر با موضوع حجاب و عفاف، تشکیل یادآوران معروف در ادارات کل و 170 مدرسه استان و برگزاری کلاس‌های آموزشی سبک زندگی با پوشش بیش از 400 نفر از دیگر اقدامات ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در 10 ماهه امسال بوده است.

به گفته الله‌مرادی، برگزاری مانور طلایه‌داران معروف، تشکیل شعب ویژه آمران به معروف و ناهیان از منکر و تشدید نظارت بر روند فعالیت فروشگاه‌های عرضه کالا و البسه را از دیگر برنامه‌های انجام شده ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان بوده است.

وی ضمن تقدیر از عملکرد و تلاش‌های بسیار خوب برخی ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان در حوزه امر به معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: در بررسی‌هایی که از سوی ستاد مرکز انجام گرفته است، ادارات استان کردستان در زمینه تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر و همچنین ترویج و نهادینه کردن این فریضتین الهی بسیار سرآمد هستند.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان خاطرنشان کرد: تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات و محیط‌های مختلف گام ارزشمندی بود که بستر پیشبرد اهداف در این حوزه را بیش از پیش تحقق بخشید.

الله‌مرادی با بیان اینکه مسئولان و مدیران استانی در تشکیل شوراهای امر به معروف باید توجه ویژه‌ای در زمان انتخاب اعضای شورا داشته باشند، اظهار کرد: این شوراها باید عاملی برای پیشگیری از منکرات باشد و این مهم در صورت انتخاب اعضای توانمند و دارای برش تحقق می‌یابد.

وی گفت: مدیران باید نسبت به شناسایی معروفات و منکرات مهم در محیط زیرمجموعه خود اقدام و برای تقویت و رفع آنها راهکار ارائه دهند.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان خاطرنشان کرد: راه‌اندازی طرح طلایه‌داران معروف در قالب یادآوران معروف از دیگر مباحثی است که باید به صورت ویژه مورد توجه مدیران در استان قرار گیرد.

الله‌مرادی اظهار کرد: اجرای طرح طلایه‌داران معروف در سطح ادارات، اصناف، محلات و سایر محیط‌ها از مهم‌ترین اولویت‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان است.

وی برنامه‌ریزی دقیق برای ایام سال نو به منظور استقبال هرچه بهتر از مسافران نوروزی که کردستان را برای گذراندن ایام تعطیلات نورزی خود انتخاب کرده‌اند مورد تاکید قرار داد و گفت: ایجاد ساز و کارهای لازم به منظور نشان دادن چهره هرچه بهتر از استان و فرهنگ غنی مردمان آن باید در اولویت کاری همه مسئولان و متولیان امر در این حوزه قرار گیرد.

برگزیده ها