تشکیل 396 شورا در ادارت و کارخانجات/سازماندهی 216 تیم تذکر لسانی

معاون ادارات و کارخانجات ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان تعداد شوراهای امر به معروف و نهی از منکر سازماندهی شده در ادارات و کارخانجات استان را 396 شورا اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، ارسلان ازهاری در همایش سراسری معاونت ادارات و کارخانجات ستادهای احیاء امر به معروف و نهی از منکر که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، با گرامیداشت 26 مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی و همچنین پیش رو بودن هفته دولت اظهار کرد: امنیت و آسایش ما مدیون تلاش ها و ایثارگری‌های آزادگانی است که در دوران دفاع مقدس مردانه در مقابل نظام بعثی عراق ایستادند.

وی با اشاره به این که امر به معروف و نهی از منکر وظیفه‌ای دینی است که محدود به اشخاص خاصی نیست، گفت: هر یک از ما وظیفه داریم در هر مکان و موقعیتی هستیم همانند سایر فرائض دینی، امر به معروف و نهی از منکر را به جا آوریم.

معاون ادارات و کارخانجات ستاد احیایء امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان خاطرنشان کرد: جامعه‌ای سالم است که همه چیز در آن بر مبنای اصول اسلامی باشد و از جامعه ناسالم نمی‌توان انتظار رشد داشت.

وی نقش کارگزاران نظام اسلامی را در انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: این کارگزاران الگوی جامعه محسوب می‌شوند که در درجه اول خود باید این فریضه الهی را به جا آورند.

ازهاری افزود: کارگزاران نظام اسلامی باید به نحوی عمل کنند که هم در رفتار و کردار خود و هم در مجموعه‌ای که در آن قرار گرفته‌اند بتوانند الگوی افراد قرار گیرند.

وی همچنین با تاکید بر تذکر لسانی در انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر گفت: افرادی که سهوا و یا عمدا دچار اشتباهاتی شوند را باید با تذکر از این کار بازداشت.

معاون استاندار کردستان در ادامه تعداد شوراهای امر به معروف و نهی از منکر سازماندهی شده در ادارات و کارخانجات استان کردستان را 396 شورا اعلام کرد و افزود: تعداد اعضای آموزش دیده شوراهای امر به معروف هم در ادارات استان نزدیک به 8 هزار نفر است.

وی گفت: تعداد 216 تیم تذکر لسانی در سطح ادارات استان سازماندهی شده و طرح یادآوران معروف در بین 965 مدرسه در مقاطع اول و دوم متوسطه در سطح استان اجرا شده است.

ازهاری از اجرای طرح یادآوران معروف در سال 93 با 420 گفتمان دینی با محوریت امر به معروف و نهی از منکر برای دانش آموزان اشاره کرد و از تهیه و توزیع 15 هزار جلد جزء 30 قرآن کریم و 2 هزار و 600 جلد کتاب حجاب و مسابقات مختلف فرهنگی هنری با محوریت امر به معروف و نهی از منکر و همچنین 12 هزار جلد کتاب احکام دینی خبر داد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به این که بیشترین مخاطبان در حوزه پایانه‌های مسافربری هستند در این مکان‌ها باید فضاسازی فرهنگی ایجاد شود و با نصب بنرها و بیلبوردهای تبلیغاتی تذکرات لازم با محوریت امر به معروف و نهی از منکر به مردم داده شود.

برگزیده ها