عید فطر بازگشت انسان به فطرت است / گسترش امربه‌معروف و نهی از منکر سبب "رشد جامعه و جلوگیری از فساد" می‌شود

نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان کردستان با بیان اینکه عید فطر بازگشت انسان به فطرت است؛ اظهار داشت: بسیاری از مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و گرفتاری‌های جامعه ناشی از بی تقوایی است، چون به وظیفه خود در زمینه امر به معروف و نهی از منکر عمل نکرده‌ایم.

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید فطر که با حضور نمازگزاران در حسینیه سنندج اقامه شد، اظهار داشت: باید در این روز مبارک، با پرداخت زکات فطریه به یاد فقرا و نیازمندان باشیم و از خداوند متعال خواستاریم که دل‌های همه مسلمانان را با ایمان و تقوا نورانی و این ملت مقتدر را در مقابل دشمنان پیروز کند.

وی با اشاره به فرموده پیامبر گرامی اسلام(ص) گفت: مسلمانان در عید فطر، زکات فطریه پرداخت کنند تا نمازشان مورد قبول حق‌تعالی قرار بگیرد و امیدوارم این جشن برای همه مردم مایه خیر و برکت باشد.

 

گسترش امربه‌معروف و نهی از منکر سبب "رشد جامعه و جلوگیری از فساد" می‌شود

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ضمن دعوت از همه مسئولان و مردم به وحدت و تقوی الهی تصریح کرد: باید همه مسئولان و مومنان در جامعه امربه‌معروف و نهی از منکر و تقوای الهی پیشه کنند، چراکه با گسترش فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر جامعه رشد، فقر کاهش و جلوی فساد گرفته می‌شود.

وی مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و گرفتاری‌های جامعه را از بی‌تقوایی دانست و گفت: چه مسوولان و چه مردم همه مقصر هستیم چون به وظیفه خود در زمینه امر به معروف و نهی از منکر عمل نکرده‌ایم.

 

تاکید "آیت‌الله حسینی‌شاهرودی" بر انجام کارهای فرهنگی بیشتر در جامعه

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه خداوند رزق و روزی انسان‌ها را می‌رساند، افزود: متأسفانه برخی افراد در جامعه دستورات خداوند را فراموش کرده‌اند، باید در جامعه عدالت برقرار و جلوی دشمنان گرفته شود.

وی با تاکید بر انجام کارهای فرهنگی بیشتر در جامعه اظهار کرد: باید همه ما به فکر گسترش «امربه‌معروف و نهی از منکر» و رعایت تقوا و توشه آخرت باشیم چراکه در اینصورت مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در جامعه از بین می‌رود.

 

عید فطر بازگشت انسان به فطرت است

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در بخش اول سخنانش اظهار کرد: هر جا خدا فراموش شود انسان از تقوا دور خواهد شد و به سمت معصیت می‌رود.

وی افزود: دادن‌ها و ندادن‌ها آزمایشات الهی است اما این نکته از اهمیت بسزایی برخوردار است که چگونه از این آزمایشات سربلند بیرون بیاییم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: عید فطر بازگشت انسان به فطرت است و خداوند در این روز با گذشت از گناهان، به مسلمانان عیدی می‌دهد.

وی گفت: امام علی(ع) می‌فرمایند "عید فطر برای کسی است که خداوند روزه او را قبول کرده و طاعات و عبدات، قرائت قرآن و ستایش او را پذیرفته است".

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی ادامه داد: رمضان زمان ارتباط بیشتر با خداوند است چون شرایط فراهم است تا با قرائت قرآن و ادای فریضه نمازهای این ماه ارتباط انسان روزه‌دار با خداوند بیشتر شود.

وی همچنین عید فطر را وحدت مسلمین جهان اسلام دانست که امروز در صف‌های نماز ایستاده و اجتماع بزرگی را تشکیل داده‌اند.

 

"قدرت، عظمت، پیشرفت و اقتدار" ایران در دنیا مطرح و بی‌نظیر است

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه قدرت، عظمت، عزت، پیشرفت و اقتدار ایران در دنیا مطرح و بی‌نظیر است، گفت: قطعاً بدانید که اگر دشمنان نظام به پیروزی و موفقیت خود مطمئن بودند، حتماً حمله نظامی می‌کردند اما از زمان روسای جمهور سابق آمریکا تاکنون، نتوانسته‌اند "هیچ" غلطی بکنند و از این به بعد هم نمی‌توانند.

وی عنوان کرد: به‌فضل و عظمت الهی هر روز بیش از پیش قدرت مردم و جبهه مقاومت و نظامی قوی‌تر می‌شود و انقلابیون اجازه نداند که دشمنان در لبنان، یمن، سوریه و عراق به آن اهداف شوم خود برسند.

 

مردم کردستان در امنیت و آسایش کامل زندگی می‌کنند

نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطر نشان کرد: اگر جبهه مقاومت نمی‌جنگیدند و جلوی دشمنان را نمی‌گرفتند ما بایستی در کردستان و کرمانشاه با آنها می‌جنگیدیم، اما اکنون در امنیت، آسایش و آزادی هستیم و این به‌معنای مدیریت و رهبری است که ملت در آسایش زندگی می‌کنند.

وی گفت: دشمنان در حوزه فرهنگی تلاش می‌کنند تا مردم، جوانان و دختران ما را از فرهنگ، سبک زندگی اسلامی، و نظام جدا کنند و فرهنگ خود را در کشور ترویج بدهند.

 

برخی افراد به‌دنبال رواج افراطی‌گری در جوامع اسلامی هستند؛ اینها نوکر اسرائیل و آمریکا هستند

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: برخی از افراد شیعه و سنی به‌دنبال رواج افراطی‌گری در جوامع اسلامی هستند، که به تعبیر مقام معظم رهبری اینها شیعه انگلیسی و تکفیری بوده و هر دو نوکر و در خدمت اسرائیل و آمریکا هستند.

وی با بیان اینکه دشمنان می‌خواهند از لحاظ اقتصادی به کشور فشار بیاورند، تاکید کرد: باید مسئولان مشکلات معیشتی و فرهنگی مردم و اشتغال جوانان را برطرف کنند چراکه مردم در همه صحنه‌ها حضور باشکوه دارند که نمونه آن شرکت در راهپیمایی روز قدس هفته قبل بود و روحیه انقلابی، ایستادگی و مجاهدت خود را به دنیا نشان دادند.

 

باید به فکر تحقق اقتصاد مقاومتی باشیم

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: باید به فکر تحقق اقتصاد مقاومتی و به خودمان متکی باشیم چراکه دشمن نمی‌تواند در مقابل ظرفیت‌های کشور به پیروزی برسد و تحریم‌های آنان هیچ تأثیری ندارد.

وی با بیان اینکه از نظر اقتصادی عقب نیستیم، تاکید کرد: متأسفانه برخی از اتفاقات اخیر همچون گرانی‌ مربوط به برخی افراد طمع‌کار بوده که از شرایط سوءاستفاده می‌کنند و باید با آنان برخورد شود.

 

تاکید بر برخورد با "گرانی‌های بی در و پیکری" که سابقه‌ نداشته است

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: باید مسئولان با این افراد و گرانی‌های بی در و پیکری که اصلاً "هیچ" سابقه‌ای نداشته است حساس و برخورد کنند و نادیده گرفته نشود و جلوی آن گرفته شود.

وی با تاکید بر اینکه نباید در استان کردستان فرد "بیکار" داشته باشیم، گفت: با استفاده از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود در کردستان می‌توان بخش زیادی از مشکلات مردم و کشور را برطرف کرد.

 

در برابر نقشه‌های دشمنان هوشیار باشیم

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه باید مشکلات اقتصادی مردم برطرف شود، افزود: تاکنون بحران‌های زیادی پیش آمده اما سبب قدرتمندتر شدن نظام جمهوری اسلامی شده و قطعاً از این شرایط سخت نیز عبور می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید در برابر نقشه‌های دشمنان هوشیار باشیم، اظهار کرد: باید همه با هم با وحدت، اتحاد، برادری به یکدیگر و کشور کمک و امنیت کنونی را حفظ کنیم و به‌دنبال مشکلات مردم باشیم.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: خود دشمنان بارها اقرار کرده‌اند که اگر مشکلی برای مردم و مظلومان اتفاق بیفتد، بلافاصله ایران به آنها می‌رسد و هیچ چشم‌داشتی هم ندارد که این نشانه عزت و عظمت است.

 

جهت عضویت در کانال سروشستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها