سازمانی گمنام

ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان – سرویس یادداشت؛ در نظام مقدس جمهوری اسلامی نهادهای زیادی هستند که به تبلیغ دین مبین اسلام وترویج خوبیها وارزشها مشغولند.

 فعالیت در عرصه فرهنگی بسیار پیچده وسخت  وبه راحتی نمی توان آثار آنرا در جامعه دید واز طرفی کار در این راستا بسیار لذت بخش است.

فعالین فرهنگی باید به خود ببالند که همان کاری را می کنند که خدای متعال میکند.

فعالیت در عرصه فرهنگی یک مسیر نورانی و خدایی است و قدم نهادن در این راه یعنی همان راهی که انبیاء الهی و پیامبر عظیم الشان اسلام و ائمه اطهار (ع) رفتند و این برای مبلغ دین بسیار غرور آفرین و امیدوار کننده است.

در میان همه دستگاههای فرهنگی که مشعول خدمت به دین ومردم هستند و زحمات همه آنها قابل تقدیر و ستایش است سازمان تبلیعات اسلامی از جمله نهادهای  فرهنگی است که در طول چهل سال انقلاب اسلامی خدمات ارزشمند و ماندگاری را ارایه نموده و می تواند با افتخار از فعالیت خود دفاع کند.

اما آنچه در این یادداشت قابل تامل است گمنامی این دستگاه فرهنگی است.

علیرغم اینکه نام این نهاد تبلیعات اسلامی است و انتطار این است که در کنار همه کار های ریز و درشت  خود،حداقل تبلیغی هم در راستای معرفی خودش به مردم  داشته باشد،اما  این دستگاه هیچگاه اقدامی برای خود طرحی و تبلیغ خودش نکرده است و همواره بدون ادعا و گمنام در همه عرصه های تبلیغی و فرهنگی و ترویج اسلام ناب محمدی (ص) حضور اثر گذار داشته است.

شاید این تفکر نشات گرفته از رفتار رییس محترم سازمان تبلیغات اسلامی کشور جناب آقای دکتر خاموشی باشد که همیشه به کار جهادی و انقلابی و برای خدا کار کردن بدون نام ونشان و پرچم تاکید دارند و خود ایشان هم کمتر در رسانه ها برای گزارش دهی حضور پیدا می کنند .

یکی از توصیه های همیشگی ایشان سیاست گذاری و عدم تصدی گری و واگذاری کار به مردم است که هرگاه موضوعی یا مساله ای در عرصه فرهنگی صاحب برایش پیدا شد آن واگذار ودرپی خلاقیت و ابتکار برای کار جدید باشید.

لذا همین تفکر به مدیران ستادی و استانی سازمان تبلیغات نیز تسری پیدا کرده و خیلی دنبال گزارش دهی وخود نمایی نیستند والبته این اقدام برای بعضی از دستگاههای نظارتی و مردم ایجاد سوال می کند که پس آثار کار سازمان تبلیغات کجاست؟

درحالی که سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان نهاد زیر نظر مقام معظم رهبری در سال علیرغم عدم تخصیص اعتبارمناسب،وکمبود نیروی شدید ،اما به کار گیری نیروهای دلسوز و انقلابی هزاران فعالیت ماندگار در جامعه انجام می دهد که به دلیلی که اشاره شد کمتر دیده میشود.

 

استقرار بیش از سه هزار و پانصد  روحانی در مناطق محروم و روستای .

اعزام بیش از پنجاه وپنج هزار روحانی در مناسبتهای ملی و مذهبی به سراسر کشور.

تاسیس بیش از نود هزار هیات مذهبی .

تاسیس بیش از دوهزار وپانصد موسسه قرآنی.

تاسیس هزاران کانون فرهنگی وتبلیغی.

تاسیس وتشکیل هزاران خانه قرآن شهری وروستایی.

آموزش هزاران قران آموز در سال.

تربیت صدها مربی قرآن به صورت تخصصی.

تربیت صدها داور قرانی

برگزاری هزاران گفتمان دینی با کمک اساتید حوزه ودانشگاه

برگزاری هزاران کارگاه آموزشی در حوزه ،ادیان ،فرق ،خانواده و...

تاسیس صد وپنجاه مدرسه علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت

تربیت بیش از دوازده هزار دانش آموز مومن و انقلابی.

چاپ دهها هزار جلد قرآن کریم وتوزیغ آن

چاپ صدها کتاب وپایان نامه در حوزه دین وفرهنگ

حضور در همه عرصه های فرهنگی ،دینی واجتماعی،

ودهها وصدهها فعالیت دینی ومذهبی گوشه کوچکی از اقدامات سازمان تبلیغات اسلامی است که درگمنامی تمام انجام میدهد.

بنده به عنوان عضو کوچکی از این سازمان با پذیرش همه انتقادها وکاستی ها وضعفها با افتخار از عملکرد این نهاد دفاع می کنم واز همه همکاران عزیزم در سراسر کشور به ویژه همکاران پرتلاش وبی ادعای خودم در استان کردستان تقدیر وتشکر می کنم.

حجت الاسلام و المسلمین مختارکرمی

مدیرکل تبلیغات اسلامی و « معاونت مردم به دولت و مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر» استان کردستان

جهت عضویت در کانال سروشستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها