ستاد امر به معروف به دنبال خنثی سازی تبلیغات دشمن است

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: این ستاد به دنبال خنثی سازی تبلیغات و توطئه های  دشمن علیه نظام است و در شرایط کنونی ترویج کلای ایرانی به عنوان یک معروف اقتصادی در قالب یک فرهنگ سازی، خود نوعی مقابله با این توطئه هاست .

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ محمود الله مرادی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در جلسه هماهنگی طرح همایش میثاق (حمایت از کلای ایرانی) که در سالن جلسات شهدای استانداری برگزاری گردید؛ اظهار داشتند: بحث همایش و گردهمائی مجموعه طلایه داران عضو ستاد در تاریخ 97/4/12در راستای حمایت از کالای ایرانی برگزار می گردد و در جهت برگزاری هر چه باشکوه تر همایش طرح میثاق نیاز به کمک و حمایت همه مسئولین استان می باشد؛ تا در فراخوان و مشارکت عمومی و اعضای مرتبط و حضوری یکپارچه بتوانیم یک برنامه تاثیرگذار و مثبت ارائه نماییم.

 دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان ضمن انتقاد از برخی مسئولین که در ستاد امر به معروف و نهی از منکر دارای مسئولیت می باشند ولی متاسفانه بی اطلاع بوده  و در برخی موارد حتی در جلسات هم حضور پیدا نمی کنند؛ عنوان کرد: معاونت دولت به مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در سطح کشور یکی از معاونتهای موفق است و در کل ستاد این استان یکی از سه استان برتر کشور است.

الله مرادی با بیان اینکه بعضی از شوراها امر به معروف و نهی از منکر در ادارات پویا نیستند تصریح کرد: شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات با جدیت وظایف خود را در جلسات مدیران هر دو ماه یکبار و جلسات معاونتها هر سه ماه یکبار برگزار کنند و در شناسایی منکرات و رفع انها کوشا بوده و در توسعه معروفات ادارای اقدام عملی نمایند.

این مسئول در پایان خاطر نشان کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر ماموریت آن در قالب ایجابی و نه سلبی می باشد و از هر نوع وابستگی به جناح و گروه سیاسی مبری می باشد و به دنبال اجرای منویات مقام معظم رهبری و آرمانهای نظام هستیم؛ ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان به دنبال خنثی سازی تبلیغات و توطئه های  دشمن علیه نظام بوده و در شرایط کنونی ترویج کالای ایرانی به عنوان یک معروف اقتصادی در قالب یک فرهنگ سازی، خود نوعی مقابله با این توطئه هاست.

 

استوارى و اقتدار نظام از مدیریت هوشمندانه مقام معظم رهبرى و حمایت همه جانبه مردم است

معاون سياسى، امنيتى و اجتماعى استاندار كردستان، گفت: اگر امروز عليرغم توطئه اى دشمنان، استوارى و اقتدار نظام از مدیریت هوشمندانه رهبرى و پشتيبانى مردم است.

 حسين خوش اقبال در جلسه ستاد امر به معروف و نهى از منكر استان ضمن تاكيد بر اهميت امر به معروف و نهى از منكر در جامعه، اظهار داشت: مديران بايد در راس اين فريضه واجب باشند و با كردار و گفتار و رفتار خود، در راستاى نهادينه كردن امر به معروف و نهى از منكر در ادارات به درستى عمل كنند. 

وى ضمن يادآورى اينكه مردم بزرگترين سرمايه نظام هستند، افزود: اميدوارم ما با عملكردمان رضايتمندى مردم از نظام را بالا ببريم. 

خوش اقبال همچنين خاطرنشان كرد: بايد عملكردمان در راستاى خدمت به مردم باشد و مراقب باشيم صحبتها و اظها نظر هاى ما در جايگاه مديريتى به وحدت و حمايت مردم ازنظام لطمه وارد نكند. 

معاون سياسى، امنيتى و اجتماعى استاندار در پايان تاكيد كرد: مردم این استان بارها ثابت كرده اند كه به نظام و رهبرى وفادار هستند و ما اگر مى خواهيم مردم همچنان در صحنه باقى بمانند، راهى جز پيروى از سخنان رهبرى در جلب رضايتمندى مردم با خدمت صادقانه نداريم؛ و لازم است مسئولین بارها سخنان رهبر معظم انقلاب را گوش فرا دهند وبه آن عمل نمایند.

 

امر به معروف و نهى از منكر در زمينه بهينه سازى مصرف انرژى، نياز امروز جامعه است

معاون هماهنگى امور عمرانى استاندار كردستان ، بهينه سازى و صرفه جويى در مصرف انرژى را امرى مهم عنوان كرد و امر به معروف و نهى از منكر در اين زمينه را ضرورى دانست.

امير قادرى در جلسه ستاد امر به معروف و نهى از منكر استان، خاطرنشان كرد: با توجه به كاهش شديد بارندگى در كشور، صرفه جويى در مصرف آب و انرژى بسيار مهم است و بايد در راستاى همه گير شدن اين امر ضرورى تلاش كنيم. 

وى در ادامه به عنوان رييس كميته اقتصادى و زيربنايى ستاد امر به معروف و نهى از منكر استان اظهار داشت: در جلسات اين كميته تصميمات متعددى از جمله خريد كالاى ايرانى در راستاى تحقق شعار سال و حمايت از كالاى داخلى، برگزارى كارگاه آموزشى در جهت تحكيم بنيان خانواده، تشكيل اتاق فكر جهت جلوگيرى از اتلاف وقت، انرژى و نيروى انسانى، اتخاذ شده است. 

قادرى، تاكيد به فرمانداران در خصوص تخصيص سه درصد بودجه فرهنگى دهيارى ها به ستاد امر به معروف و نهى از منكر و همچنين تاكيد به شهردارى ها در زمينه اختصاص يك اتاق و احدى از پرسنل به صورت پاره وقت جهت انجام امورات امر به معروف و نهى از منكر را از ديگر اقدامات حوزه معاونت هماهنگى امور عمرانى در زمينه امر به معروف و نهى از منكر اعلام كرد.

 

فضای مجازی یک فضای تبلغی برای امر به معروف و نهی از منکر شود

حجت الاسلام مختار کرمی مدیرکل تبلیغات اسلامی در ادامه این جلسه ضمن تاکید بر اهمیت یاداشت نویسی مسئولان در خصوص مسائل اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و ... اظهار داشت: قطعاً یاداشت نویسی مدیران بازخورد و اثرگذار می باشد و کمک می کند که فضای مجازی یک فضای تبلغی برای امر به معروف و نهی از منکر شود.

مدیر کل تبلیغات استان تصریح کرد: وظیفه معاونت مردم به دولت و مردم بر اساس اصل هشتم قانون اساسی، مردم حق دارند که حاکمیت، مسئولان و مدیران را به خیر دعوت نمایند. و در حقیقت این معاونت بر اساس وظیفه قانونی باید مدیران و مسئولان را به کار خیر دعوت کند.

حجت الاسلام کرمی با اشاره به اینکه باید فضا را برای نقد و انتقاد باز گذاشت؛ خاطر نشان کرد: باید مردم نسب به عملکرد مسئولین انتقاد و مطالب خود را بیان کنند و این انتقاد سازنده در پیشبرد اهداف، موثر و به ما کمک می کند.

این مسئول در پایان با یادآوری اینکه فعالیتهای سازمان تبلیغات اسلامی از صفر تا صد آن در راستای امر به معروف و نهی از منکر می باشد و با ارائه از گزارش کار سازمان تبلیغات اسلامی استان، اظهار داشتند: این سازمان در برنامه خود در سال 97 پیش بینی کرده که 80 کلاس ویژه امر به معروف و نهی از منکر توسط مسئولین فرهنگی و 10 همایش عفاف و حجاب اجرا نماید.

برگزیده ها