بهره‌گیری از دانش و توانمندی قشر جوان و نخبگان راهکاری مهم و اصلی در نبرد اقتصادی است

جانشین دبیر ستاد امر‌به‌معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: بهره‌گیری از دانش و توانمندی قشر جوان و نخبگان در تولید و حل مشکلات از راهکارهای مهم و اصلی در نبرد اقتصادی شمرده می شود.

همایش میثاق حمایت از کالای ایرانی باهدف ترویج فرهنگ حمایت از کالای ایرانی روز بیست و پنجم تیرماه سال جاری با شرکت عامه مردم و با حضور مسئولان در کانون ولایت این شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ جانشین دبیر ستاد امر‌به‌معروف و نهی از منکر استان کردستان در این همایش با اشاره به جنگ اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران اظهار داشت: امروز استکبار جهانی از طریق جنگ اقتصادی می‌خواهد ملت ما را به زانو در آورد.

علی‌اصغر حسینی با بیان اینکه ایران از لحاظ منابع خدادادی، ثروت و نیروی انسانی کشوری غنی است، افزود: اگر بتوانیم از این منابع موجود به‌خوبی استفاده کنیم آمریکا و هیچ قدرت دیگری نخواهد توانست ملت ایران را به زانو درآورد.

وی بهره‌گیری از دانش و توانمندی قشر جوان و نخبگان در تولید و حل مشکلات را از راهکارهای مهم و اصلی در این نبرد اقتصادی برشمرد و گفت: تجربه در طول انقلاب اسلامی به خوبی ثابت کرده است که هرگاه در هر زمینه‌ای به جوانان و نخبگان اعتماد کردیم در آن حوزه موفق شده‌ایم و این مهم نیز می‌طلبد که امروز با بهره‌گیری از توانمندی‌های داخلی با دشمنان مقابله کنیم.

جانشین دبیر ستاد امر‌به‌معروف و نهی از منکر استان کردستان نبود مدیریت قوی و عدم آموزش کافی مدیران در این حوزه، چالش‌های درونی و شیطنت‌های خارجی دشمنان را از دلایل اصلی رکود اقتصادی کشور برشمرد و تصریح کرد: یکی از بهترین راه‌های حمایت از کالای ایرانی، اتحاد و اعتماد به محصولات داخلی است.

ضرورت حمایت از کشاورزان

عبدالله فرجی رئیس اتحادیه کشاورزی شهرستان بانه هم در این همایش با اشاره به نقش تولیدات کشاورزی هر کشوری در توسعه و رونق آن کشور به ضرورت حمایت از کشاورزان و برطرف نمودن مشکلات این قشر تاکید کرد.

وی نبود صنایع تبدیلی و تکمیلی برای فرآوری محصولات کشاورزی و نبود سرمایه کافی کشاورزان برای ایجاد این صنایع را از مشکلات اصلی کشاورزان بانه‌ای برشمرد و گفت: به همین دلیل محصولات مرغوب و منحصر به فرد کشاورزان که حاصل چند ماه زحمت آنان است، با قیمت محدود و کم صرف خام‌فروشی این محصولات می‌شود.

رئیس اتحادیه کشاورزان شهرستان بانه تصریح کرد: این شهرستان دارای ظرفیت‌های خوبی در حوزه محصولات باغی و دام است که اگر از طرف دولت حمایت شود می‌تواند موجب رشد و بالندگی هر چه بیشتر شهرستان شود.

مراکز تولیدی بزرگ حوزه صنایع دستی در شهرستان بانه نیست

نادری رئیس جهاد دانشگاهی شهرستان بانه نیز در این مراسم با تاکید بر ضرورت تحقق شعار سال حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: توجه مقام معظم رهبری به بحث اقتصاد و حمایت از تولیدات داخلی در طی سال‌های جاری نشانگر عمق بصیرت و درایت معظم‌له در برابر تهدیدات دشمنان است.

وی افزود: شهرستان بانه در حوزه صنایع دستی و مصنوعات هنری از ظرفیت بالایی برخوردار است و نیازمند حمایت همه جانبه مسئولان از این صنایع و هنرمندان فعال این عرصه است.

رئیس جهاد دانشگاهی شهرستان بانه خاطر نشان کرد: اگر چه مراکز تولیدی بزرگ و کارگاه‌های تولیدی در حوزه صنایع دستی در این شهرستان وجود ندارد اما می‌توان با حمایت از صنایع دستی و هنرمندان این عرصه، کارگاه‌های تولیدی را به خانه‌ها کشید بطوریکه هر خانوار در بانه می‌تواند محلی برای تولید این صنایع باشد.

نادری نبود بازار فروش و محل مناسبی برای عرضه این محصولات را از دیگر مشکلات هنرمندان صنایع دستی در بانه برشمرد و به ایجاد مکان مناسبی برای این فعالیت تاکید کرد.

برگزیده ها