فضای مجازی به محلی برای ایجاد شبهات و زیرسوال‌بردن مسوولان شده است

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: فضای مجازی به محلی برای ایجاد شبهات و زیرسوال‌بردن مسوولان شده است که این نیازمند کنترل و توجه بیشتر است.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، محمود الله‌مرادی در جلسه کمیسیون هماهنگی مبارزه با مفاسد اجتماعی استان کردستان که در محل سالن جلسات معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان برگزار  شد، اظهار داشت: فضای مجازی که به صورت بی‌پروا در همه زمینه‌ها در حال انتشار مطالب بدون منبع است، یکی از مشکلات مهم و قابل تامل است که متاسفانه گریبانگیر آن هستیم.

وی اضافه کرد: افرادی یک‌روزه قلم به دست شده و در فضای مجازی همه را زیرسوال می‌برند لذا می‌طلبد با این افراد برخورد شود چون امروز اینها در این فضا از اول تا آخرین پایه‌های حکومتی را مورد هجمه قرار می‌دهند  و این تهدیدات جامعه را گرفتار کرده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان تاکید کرد: پلیس فتا باید چهارچوبی در محدوده قانون برای فضای مجازی و کانال‌های تلگرامی مشخص کند.

الله‌مرادی با اشاره به اینکه انقلاب، فاسدین و ظالمین را ریشه‌کن کرد، ادامه داد: برای مبارزه با جنگ نرمی که توسط دشمن راه‌اندازی شده باید طبق قانون کنترلی بر این فضا حاکم شود.

وی با بیان اینکه ما طالب برخورد با مردم نیستیم، اذعان کرد: ارتباطات غیرمشروع، بدحجابی، رشوه‌خواری، رانت‌خواری و احتکار در جامعه رواج یافته که باید مردم را با فریضتین امربه معروف و نهی از منکر از این اعمال دور کنیم.

به گفته این مقام مسوول، در حوزه فرهنگی افزایش کنسرت‌های بی‌محتوا و بدون چارچوب مطرح است، در این کنسرت‌ها مسایلی اتفاق می‌افتد که در شان مردم نیست.

الله‌مرادی بی‌توجهی به محتوای برنامه‌های فرهنگی و ترویج بی‌بندوباری در این برنامه‌ها  را امری مهم در راستای پیشبرد اهداف دشمنان اعلام کرد و افزود: برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی باید با  توجه به فرهنگ منطقه عمل کرد و مواظب باشیم چون دشمن روی این موارد مهم موج‌سواری می‌کند.

وی با بیان اینکه متولیان فرهنگی متاسفانه در این بخش‌های عنوان شده ضعیف عمل کرده‌اند، تاکید کرد: کنترل و نظارت فقط وظیفه قوه قضائیه، نیروی انتظامی و نیروی بسیج نیست بلکه همه ما باید در این عرصه کار کنیم.

وی عدم نظارت بر اجرای فضای مجازی و  ایجاد شبهاتی از طریق این فضا که همه مسوولان را بدون مدرک متهم می‌کنند و مورد خطاب قرار می‌دهد را موضوعی جدی اعلام کرد.

انتهای پیام

برگزیده ها