امسال 220 برنامه فرهنگی در کردستان برگزار می‌شود

جانشین دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان یکی از اهداف این ستاد را اقناع افکار عمومی به منظور اهمیت دادن به جایگاه ارزشی امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و از برگزاری 220 برنامه فرهنگی در سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، محمود الله‌مرادی در جمع نمایندگان رسانه‌های گروهی استان کردستان در سنندج اظهار کرد: ستاد احیا در سال 93 با بیش از 220 برنامه فرهنگی در راستای ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر در مرکز استان و شهرستان‌ها اقدام به اجرای برنامه می‌کند.

وی مهمترین اهداف این برنامه را اقناع افکار عمومی به منظور اهمیت دادن به جایگاه ارزشی امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و افزود: از این فریضه به عنوان یک واجب یاد شده که جامعه را از بسیاری تهدیدات منحرف کننده راه حق محافظت می‌کند.

جانشین دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان رویکرد ستاد در سال 93 را تأکید بر برنامه‌های فرهنگی عنوان کرد و گفت: در کنار 220 برنامه رسمی ستاد، حرکت‌هایی نیز برای زمینه‌سازی این برنامه‌ها در دست اقدام داریم

. الله‌مرادی این موضوع را به منظور انجام کارهای فرهنگی و مقابله با دشمنانی که به دنبال ترویج منکرات و کم‌ارزش دادن معروفات هستند ضروری دانست و به سرفصل برنامه‌ها در سال جاری اشاره کرد.

وی تأکید بر مردم‌محوری برنامه‌ها را نخستین هدف در سال 93 عنوان کرد و گفت: امر به معروف را نه به عنوان حرکتی دولتی که حرکتی بر پایه و اساس خود مردم تلقی می‌کنیم و معتقدیم مردم آگاه و فهیم هستند و ما صرفا در حد یادآوری و گسترش برنامه‌ها تلاش می‌کنیم.

جانشین دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان تذکر لسانی را به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های این ستاد در سال 93 ذکر کرد و افزود: این موضوع را به عنوان وظیفه همگانی و عمومی باید در جامعه نهادینه کنیم.

الله‌مرادی بهره‌گیری از اندیشه‌های امام و رهبری در ترویج این دو فریضه را از دیگر برنامه‌های ستاد عنوان کرد و گفت: مبنای کار ما بر اساس کتاب و دستورات الهی و ائمه و امام و رهبر در ترویج گفتمان هستند.

وی استفاده از نظرات نخبگان و خواص و گروه‌های مرجع در راستای امر به معروف را از دیگر برنامه‌ها ذکر کرد و گفت: منکرات و معروفات در همه بخش‌ها وجود دارد و باید در این رابطه همه فعالیت کنند.

جانشین دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان با بیان اینکه دایره و گستره فعالیت‌های امر به معروف خاص یک منطقه محدود نیست، استفاده از توان و ظرفیت سازمان‌ها و تشکل‌هالی مردم نهاد و دولتی را از دیگر سرفصل‌های کاری سال 93 ذکر کرد.

الله‌مرادی فرهنگ‌سازی احیای فریضه امر به معروف و نهی ازمنکر با محوریت قرآن و عترت را از دیگر برنامه‌های سال جاری عنوان کرد و گفت: به فرمایش پیامبر اسلام جهاد در برابر امر به معروف، مانند قطره‌ای در برابر دریا است و این مسئله نشان دهنده ارزش والای این فریضه است.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های آموزش و پرورش به تشکیلات یادآوران معروف اشاره کرد و گفت: ترویج گفتمان و فرهنگ‌سازی تذکر لسانی از دیگر برنامه‌های ما در این راستا است.

جانشین دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان دلیل ایجاد تفرقه در جوامع اسلامی توسط کشورهای غربی مروج فساد را ترس آنها از گرایش مردم ممالک اروپایی به اسلام دانست و گفت: آنها می‌خواهند دین اسلام را خشونت‌طلب معرفی کنند.

الله‌مرادی در پایان با بیان اینکه در سال گذشته اقداماتی در راستای توسعه شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در مساجد و دانشگاه‌ها و مدارس و اصناف انجام شده است از آغاز به کار امور بانوان ستاد احیا خبر داد.

برگزیده ها