آیت‌الله حسینی‌شاهرودی: اقتصاد مقاومتی زمینه‌ساز استقلال اقتصادی و یک معروف بزرگ است

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: اقتصاد مقاومتی سبب و زمینه‌ساز استقلال اقتصادی کشور می‌شود لذا می‌توان از آن به عنوان یک معروف بزرگ نام برد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در گفت‌وگویی اظهار داشت: تشکیل نظام اسلامی بر اساس امر به معروف بود زیرا امام بارها فرمودند ما با طاغوت مبارزه می‌کنیم و درصدد برپایی حکومت اسلامی هستیم که نظام اسلامی معروف‌ترین معروف‌ها و حفظ آن واجب‌ترین است.

به گفته نماینده ولی فقیه در استان کردستان، حکومت اسلامی حکومتی است که معرف‌ها را نشر می‌دهد لذا مبانی تفکر امام خمینی امر به معروف و نهی از منکر بود همانطور که امام حسین(ع) اساس قیامشان امر به معروف و نهی از منکر بود.

وی در خصوص نسبت اقتصاد مقاومتی با امر به معروف و نهی از منکر نیز گفت: آنچه در قرآن توصیه شده که باید انجام دهیم این است که نباید کاری کرد که کفار بر شما مسلط شوند منظور این است که استقلال اقتصادی داشته باشید که یک معروف است و زیر یوغ دشمن نروید که یک منکر است. پس همه باید تلاش کنیم که این مسئله محقق شود.

به گفته آیت‌الله حسینی‌شاهرودی، دیدگاه رهبری نسبت به امر به معروف و نهی از منکر، دیدگاه قرآن است و ویژگی مومن به امر به معروف و نهی از منکر انجام دادن است در صورتی که ویژگی منافق امر به منکر کردن است.

وی افزود: مقام رهبری نظر اسلام را دارد که امر به معروف و نهی از منکر واجب‌ترین واجب است و فرایض با آن اقامه می‌شود، فرمایشات رهبری در امر به معروف و نهی از منکر بسیار واضح و غایتی است که امر به معروف احیا شود و ما هم در این رابطه تلاش کنیم و مسئولان نظام نیز به این مسئله عنایت بیشتری داشته باشند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان به دستاوردهای نظام در مورد امر به معروف هم اشاره کرد و اظهار داشت: هر آنچه در قیاممان به آن رسیدیم از جمله استقلال آزادی و جمهوری اسلامی، امر به معروف بود و آنچه نداریم که نباید داشته باشیم منکر است در نتیجه باید تلاش کنیم معروفات ترویج و جلوی منکر گرفته شود و این موضوع می‌طلبد که از سوی مجموعه نظام توجه بیشتری به فریضتین شود.

وی همچنین در مورد سیاست نظام تصریح کرد: سیاست نظام بر اساس اصل عزت، حکمت و مصلحت است در طول 37 سال، ایران در اوج عزت، عظمت و  قدرت بوده که این معروف است. ذلت، منکر و عزت و نگاه به مصلحت، معروف  است و در کلان، سیاست نظام بر اساس معروف‌ها بوده است.

وی در پایان با بیان اینکه، رخدادهای جهان و پدیده تکفیر بالاترین منکر است، گفت: امام خمینی به دنبال پیاده کردن معروف اسلام ناب محمدی (ص) بود . تفکر تکفیری، تشکیل گروه‌های القاعده، داعش و غیره اسلام امریکایی است که پایه گذار آن انگلیس و حامی‌اش امریکاست بنابراین همگان باید تلاش کنیم اسلام ناب حاکم شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

برگزیده ها