کردستان بازهم به افتخار میزبانی بیرق رضوی دست یافت

بازهم مهربانی خورشید هشتم در دهه دیگری از کرامت تکرار شد تا همه بدانند کرامت و مهربانی از این خاندان جداشدنی نیست.به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسالنی ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان کردستان، گنبد لاجوردی امامزاده پیرمحمد سنندج، زیر سایه آفتاب چشم به راه بیرقی از دیار خورشید هشتم بود و دل‌هایی که ریز سایه گنبد چشم به راه بیرق بودند دل‌ها را به پنجره فولاد مهربانی فرزندی از تبار خورشید گره زده‌اند تا با هرتپش، با نوای دف ذکری از رافت سر می‌دهند.

امسال هم به رسم مهربانی بازهم سری به عاشقان خود زده‌اید تا همه ببینند که اینها اگر چه آهو نیستند ولی در بند دنیا هستند و آقای کریمان، به ضمانت آنها آمده است.

نشانه‌ای از الطاف خاندان کریمتان را روانه دل‌ها کرده‌اید تا همه بدانند امام رئوف ما همه دل خوشی ماست و در این بین فرقی ندارد که شیعه باشی یا سنی، مهم این است دل در گرو آل طاهایی داری که سرمایه دین و دنیای ما بسته به یک چرخش نگاه شماست.

سایه‌ای پرنورتر از هر آنچه خورشید است، سایه‌ای از جنس معرفت و مهربانی که نور آن از  بیرقی سبز، مشعشع می‌شود قدم بر آستان چشم‌های منتظر می‌گذارد، چشمانی که اشک را در لبخند می‌پیچند و تا آسمان حرم روانه می‌کنند.

خوب که گوش کنی صدای نقاره را می‌شنوی هرچند که نقاره‌خانه‌ات فرسنگ‌ها دور از مردم این شهر است، اما امروز دل هر عاشقی برایتان نقاره عاشقی می‌نوازد و زائر راهتان شده است، گوش جان‌ها همه یک نوا می‌شنید، آهنگی از جنس نقاره که هرگاه نواخته می‌شود، حکایت کرامت شما و خاندانت را یادآور می‌شود.

آمده‌ای شهر را پر از بشارت پرنده و پروانه و بهار کنی و پیچک سبز حقیقت را به گرد ساقه‌های دل حق پرستان بپیچانی دست‌ها را بگیری تا قد بکشند تا عروج.

با زبان جان می‌گوییم که می‌شناسیمت ای هشتمین چراغ، می‌دانیم آمدی تا مهربانی را تکرار باشی، علی دیگر باشی و ابوالحسن.

بیرق که وارد صحن امامزاده می‌شود، دف‌ها همانند کبوتران بی‌قرار به سوی آن پر می‌گیرند.

همه بر آستان حرم تو آهویی پریشانیم که کوچه به کوچه تو را جست‌وجو کرده‌ایم و اینک همه دست‌ها به نشانه ادب بر سینه است و تو چه رئوفی که از فاصله‌ای دور بر دل‌های زائرانی نشستی که چشم به راه هستند تا از گنبد و گلدسته طلایی‌ات اذن دخول بگیرند.

امروز با گل و گلاب به استقبالت آمده بودند، درست مانند همان روزی که وارد خاک طوس شدی نوا سر می‌دهند.

زلال چشم‌ها جاری است و پیروان مکتبت، کوچه‌های دلشان را به یمن ورودت چراغانی کردند تا به دسته‌گلی از خاندان محمدی خوش‌آمد بگویند.

ای سهم بهشتی ایران از بهشت برین چشم‌ها حکایتی خواندنی دارند با نشانه‌ای از حرمت که به آنان ارزانی داشته‌ای و در این میان بوی گلاب و اسپند در هم می‌آمیزد، اما عطر آستان شما، عطری از جنس صلوات دارد ، صلوات که خاص شماست.

در برابر قامت آسمانی‌ات، دل‌ها به پنجره فولاد گره می‌خورد و از فراز ایوان طلا  تا گلدسته‌های مسجد گوهرشاد از وسیع صحن آزادی تا بهشت تالار آئینه پرواز می‌گیرد.

ذکر نام بهشتی‌ات در همه جای شهر پیچیده است:

اللهّمَ صَلّ عَلی عَلی بنْ موسَی الرّضا المرتَضی الامامِ التّقی النّقی و حُجّتکَ عَلی مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثری الصّدّیق الشَّهید صَلَوةَ کثیرَةً تامَةً زاکیَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه کافْضَل ما صَلّیَتَ عَلی اَحَدٍ مِنْ اوْلیائِکَ.

سایه دل‌انگیز خورشید هشتم بر سر سنندج

سایه دل‌انگیز خورشید هشتم امروز به سنندج رسید تا هر آنکه پای رفتن تا حرمش را نداشت حرم را به خانه دلش دعوت کند و با مولای خود دردهایش را بگوید و درمان بخواهد.

مسوول استانی کاروان زیر سایه خورشید در کردستان در مراسم جشن زیر سایه خورشید، با اشاره به ارادت مردم کردستان اعم از شیعه و سنی به خاندان عصمت و طهارت(ع)، گفت: استقبال امروز تنها گوشه‌ای از عشق این مردم با خاندان نبی مکرم اسلام (ص) است.

حجت‌الاسلام عباس عربیان گفت: هر کس که به خاندان عصمت و طهارت متوسل شود، بلندمرتبه خواهد شد.

وی افزود: مردم این خطه همواره حضوری با شکوه در همه عرصه ها دارند، اما هرجا که عطر و بویی از آل الله باشد، این حضور شور و شعور دیگری دارد.

نوای «یا امام رضای غریب» ذکر لب زنان است، یکی از تو شفا می‌خواهد دیگری عافیت، پیرزنی عصا به دست، آخرین دیدار از حرمت را طلب می‌کند و جوانی می گ‌وید همه را عاقبت به خیر کن.

دستی به ضریح دارد و چشمی به بیرق، سرشار از اشک می‌شود و وقتی از او می‌پرسم که چه حس و حالی دارد، می گوید : امام رضا (ع) را خیلی دوست داریم.

می‌افزاید: وقتی نمی‌توانیم به زیارت آقا برویم از همین جا دست ادب بر سینه، سلامی روانه مشهد می‌کنیم.

گویا آقا هوای همه دل‌های شیفته و شیدا را دارد که در میلادش اینگونه جشنی را برایشان رقم زده است.

اشک چشمانش که جاری می‌شود، سلامی را از عمق جان روانه حرم مطهر می‌کند تا آنجا که کبوتران آزادانه بر گرد گنبد و گلدسته پر می‌گشایند.

کردستان، آلبوم زیبایی از ارادت به آل‌الله

مدیر کاروان زیر سایه خورشید در کردستان، با بیان اینکه کاروان زیر سایه خورشید دهمین سالی است که میهمان مردم ایران است، گفت: کاروان زیر سایه خورشید حامل بیرق متبرک رضوی در شهرهای مختلف کردستان برنامه خواهد داشت.

 سیدمجتبی موسوی‌زاده با بیان اینکه در دهه کرامت 33 کاروان رضوی در کل کشور حضور می‌یابند، تصریح کرد: از این تعداد 31 کاروان در استان‌ها و 2 کاروان نیز در شهرستان‌های بزرگ برنامه دارند.

 به گفته وی، 34 کاروان نیز در فضای بین‌الملل به کشورهای چهان اسلام و نیز آمریکای شمالی و شرق آسیا سفر کرده‌اند.

وی با اشاره به اهداف این برنامه، تصریح کرد: امسال دهمین سالی است که به نام نامی امام هشتم، کاروان زیر سایه خورشید عازم استان‌های کشورمان و نیز کشورهای خارجی شده است که مهم‌ترین هدف آن فراهم کردن زمینه زیارت از بعید برای عاشقان امام رضا(ع) و نیز توسعه صحن و سرای رضوی به تمام نقاط ایران و دنیاست.

سایه‌ات مستدام خورشید هشتم

هرکجا این سرزمین که نه هرجای دنیا که باشی، وقتی دلت با ذکر «یا رضا» بلرزد، رو به سوی ساحت قدسی طوس می‌کنی و می‌ایستی و دست بر سینه خم می‌شوی و کلامت را به ذکر زیبای «السلام علیک یا علی بن موسی الرضا(ع)» مزین می‌سازی، تا قد خمیده‌ات از تو تندیسی بسازد با یاد سلام بر غریب طوس.

سلام بر تو و بر خواهرت که همیشه و تمامی روزها و ثانیه‌های ما آغشته به کرامت شماست که اگر نبود سایه بر سرمان نداشتید.

 سایه تو ای هشتمین خورشید تا عمر داریم بر سر ماست، سایه‌ات مستدام ....

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

برگزیده ها