اساس مسجد باید برتقوا، اطاعت امر خداوند و رشد فرهنگ جامعه باشد


رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در دومین جشنواره تجلیل از ارکان و مساجد برتر کرستان اظهارداشت: اساس کار مسجد باید برتقوا اطاعت امر خدا و رشد طهارت و فرهنگ جامعه باشد

به گزارش راوابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ حضرت آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی تصریح کرد: همانطور که پیامبر (ص) توانست ازمحیط مسجد به نفع دین اسلام استفاده کند ما نیز باید محیط مسجد را مقدس و درجهت ارتقاء فرهنگ و دین اسلام ازآن بهرمند شویم .

ایشان با اشاره به اهمیت فعالیت های فرهنگی گفت: انجام فعالیت ها و برنامه های فرهنگی و اجتماعی درمساجد موجب آبادانی هرچه بیشتر این مکان مقدس می شود.

وی درادامه گفت: زینت و ماهیت مساجد بر حضور مردم، برپایی نماز، برگزاری کلاس‌های قرآنی و تربیتی استوار است.

سیدمحمدحسینی شاهرودی عنوان کرد: دشمنان ما همواره درصدد از بین بردن پایگاه مساجد در بین مردم به ویژه جوانان هستند و در این میان مسلمانانی که اقدام به جذب هرچه بیشتر جوانان به مساجد کنند مورد لطف و محبت پروردگار قرار می گیرند.

وی با طرح این سوال که چرا درهای مساجد ما شبانه روز باز نیستند، بیان کرد: نباید در هیچ مسجدی به روی مردم بسته وتعطیل شود اسلام که تعطیلی ندارد و این مسئله باید در جامعه ما حل شود.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان افزود: اساسی‌ترین موضوع عالم، مختص به انسان بوده و خداوند نیز در این رابطه فرموده که زمین و آسمان‌ها برای انسان ساخته شده است.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: افرادی که در جهت خرابی و فراری دادن جوانان از مساجد اقدام می‌کنند جزو بدترین‌ها هستند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اضافه کرد: کلاس های قرآنی و احکام و آموزش سبک زندگی اسلامی در مساجد باید برگزار شود چراکه بازخورد ونتیجه تاثیرگذاری تری خواهد داشت.

آیت الله حسینی شاهرودی درپایان گفت: کار دشمن ایجاد شکاف و کدورت و کینه بین امت های اسلامی است و همه ما مسلمان ها باید با وحدت خود به مقابله با ترفندها وخواسته های دشمنان بپردازیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

برگزیده ها